Thumb Author Alberto Álamo

Alberto Álamo

Psycholog


Psycholog specjalizujący się w seksuologii. Pracował jako profesor uniwersytecki w zakresie psychologii seksualności na Europejskim Uniwersytecie Miguela de Cervantesa. Pracował również z nieletnimi i grupami potencjalnie zagrożonymi wykluczeniem, a także koordynatorem terapeutycznym programów psychologii online.

O autorze

Dyplom z psychologii na Uniwersytecie w Salamance (2014). Posiada tytuł magistra seksuologii na Europejskim Uniwersytecie Miguela de Cervantesa (2015) oraz tytuł magistra  psychologii   ogólnej na Uniwersytecie w Kordobie (2016). Numer członkowski: AN08736.

Jest autorem rozdziału „Pozytywne relacje w parach” w książcePsychologia ogólna zdrowia: teksty stosowane w praktyce terapeutycznej(2017). Jest także autorem dwóch opowiadań erotycznych do książek Opowiadania erotyczne napisane przez seksuologów (2015) oraz Więcej opowiadań erotycznych napisanych przez seksuologów (2016).

Uczestniczył w III Ogólnopolskim Kongresie Psychologii w Oviedo (2017). Od 2013 roku pracuje zawodowo jako edukator seksualny w szkołach średnich oraz z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Obecnie współkieruje i koordynuje klinikę psychologii PSIKO – Psychology Online.


Ostatnie artykuły