Problemy w związku - 7 flag ostrzegawczych

Problemy w związku - 7 flag ostrzegawczych

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Budowanie prawdziwego związku , w którym żyjemy i czujemy się wolni, jest jedną z tych przyjemności, którą każdy z nas powinien przynajmniej raz dostąpić. Nie ma słów, które mogłyby wyrazić rozmiar nadziei, bezpieczeństwa i wsparcia, jakie możesz odczuwać w zdrowym, przyjemnym związku .

Życie w związku – oczekiwania i realia

Odnajdując osobę, do której odczuwamy prawdziwą i szczerą miłość możemy uważać się za szczęściarzy. To z nią możemy dzielić się swoimi marzeniami, potrzebami i szczęściem. Dzięki temu dzielimy się radością i dostępujemy cennych chwil miłości bez ograniczeń i bez lęków.

W związku wszystko potrafi być niesamowite. Prawdą jednak jest, że to może stać się dziwne, odmienne i destruktywne dla tworzących go ludzi. Jeśli wystąpi taka sytuacja bardzo ważne jest znalezienie rozwiązania. Musimy działać i nie pozwolić by taki stan się przedłużał.

Serce

Jeśli twój partner powoduje, że czujesz się bardzo źle, lub poprzez niecodzienne zachowanie wymaga od ciebie więcej uwagi, to znak że musisz działać i zaradzić tej sytuacji.

Poniżej znajduje się siedem okoliczności, których nikt nie powinien akceptować w związku…

1. Kontrolujące tendencje

Jeśli twój partner wypytuje cię gdzie będziesz, to niekoniecznie oznacza coś negatywnego. Po prostu martwi się o ciebie i boi się, że coś może ci się stać. Kiedy jednak twój partner nakłada ci ograniczenia czasowe, kiedy próbuje decydować ile czasu z kim możesz spędzać miej się na baczności.

Powinieneś zacząć się martwić i koniecznie o tym z nimi porozmawiać. Należy również pamiętać, że w związku musimy mieć wolność podejmowania własnych decyzji. Każde z nas musi prowadzić swoje własne życie.

2. Nieuzasadniona zazdrość

Czy twój partner stale podejrzewa, że go okłamujesz? Takie uczucia pojawiają się u osoby, która ma problemy z ekstremalną zazdrością i poczuciem zagubienia. To prawda, że są momenty kiedy wszyscy czujemy się zagubieni. Prawdą jest też, że niepewność może stać się złym nawykiem, który doprowadzi do naszej ruiny.

Marzyciel

3. Twój partner liczy na to, że się zmienisz

Kiedy kogoś kochamy i wchodzimy z nimi w relację to akceptujemy go takim, jakim jest. Oznacza to zgodę zarówno na dobre i mniej pozytywne cechy jego osobowości. Kochasz wszystko, co pociąga za sobą swój partner i to właśnie jest wzajemny szacunek.

Nie starasz się wobec tego go zmienić, chyba że trwanie w takim stanie może wyrządzić komuś krzywdę. Każdy z nas jest jedyny w swoim rodzaju i wyjątkowy. Partner, który chce nas zmienić, lub dostosować nie okazuje nam prawdziwej miłości.

4. Niezdrowe kłótnie

Są dwa rodzaje konwersacji. Normalne, zdrowe oraz toksyczne i destruktywne. Unikanie takich dyskusji, gdzie dwoje osób podnoszą głos i gdzie dochodzi do wymiany zdań, bądź gdzie oboje szukają sposobów na zranienie drugiej osoby jest kluczowe. Tylko takie podejście umożliwi nam stworzenie pozytywnej i zdrowej relacji.

Ucząc się empatii i dialogu będziesz w stanie zapobiec negatywnym zmianom w swoim związku. Zmianom, które mogą ciągnąć go w kierunku zupełnie przeciwnym, niż byś sobie tego życzył.

Zdrada

5. Kłamstwa

Kłamstwa są jednym z podstawowych czynników, które niszczą związek. Zaufanie jest podstawą każdej relacji i co ważne stanowi jeden z najważniejszych elementów naszego życia. Kłamstwa męczą i niszczą nas emocjonalnie. Dodatkowo kłamstwa są jak studnia bez dna.

Kiedy jedna z osób zaczyna kłamać, musi stale dokładać nam nowych kłamstw, aby jej zeznania trzymały się kupy. W ten sposób wpada w pętlę, z której ciężko jest się wydostać.

6. Nie wspiera twoich marzeń i potrzeb

Wsparcie jest podstawą każdej relacji. Jeśli wiemy, że druga osoba w nas nie wierzy i ma wątpliwości co do naszego potencjału, to musimy pozwoli jej odejść. Dlaczego? Dlatego, że nie możesz pozwolić by ktoś odbierał ci wolę walki i to co sprawia że czujesz, że żyjesz. Tym czymś są marzenia. Jeśli jej na to pozwolisz to przestaniesz być panem swojego życia.

7. Chce od ciebie tylko seksu

Seks stanowi dodatek w związku. Jeśli nie masz ochoty na seks ze swoim partnerem nie masz powodów na wyrzuty sumienia. Nie masz również konieczności jego uprawiania.

Kiedy nie masz na niego ochoty lub po prostu nie chcesz seksu musisz powiedzieć nie. Warto czasami porozmawiać wprost i uświadomić sobie, że seks jest aktem pomiędzy dwojgiem ludźmi. Rodzi się ze wzajemnej miłości i szacunku.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.