Prawdziwej miłości nie pokona ani czas, ani odległość

Prawdziwej miłości nie pokona ani czas, ani odległość

Ostatnia aktualizacja: 30 marca, 2017

Dla prawdziwej miłości nie istnieją żadne granice. Prawdziwej miłości nie przerwie ani czas, ani odległość, choćby był to dystans na drugi kraniec świata.

Nie istnieje taka odległość, która mogłaby przerwać nasze spojrzenie, gdy podporządkujemy się miłości. Pamiętaj, że pojęcie czasu wydaje mi się wielkie, gdy próbuję widzieć teraźniejszość i widzę przeszłość, która prosi o przyszłość. Potrafię jednak zatrzymać go na jednej z Twoich pieszczot i wrócić do niej, kiedy zatęsknię.

W prawdziwej miłości… Ty jesteś wyznacznikiem czasu

Nasz czas zawsze będzie pojęciem relatywnym, podobnie zresztą jak odległość. Obie te wartości mierzy się chęcią powrotu, aby znów Cię obaczyć. Ty też jesteś tą, która wyznacza wartość czasu.

Przeczytaj również artykuł: Miłość – poznaj 13 różnych jej rodzajów

Mario Benedetti nie mylił się mawiając, że potrzeba pięciu minut, aby śnić przez całe życie. To prawda. Zarówno dni, godziny, jak i kilometry możemy zredukować, gdy tylko zapragniemy tego z całych naszych sił.

Kilka miesięcy temu moja przyjaciółka powiedziała mi na ten temat coś, czego jak dotąd nie rozumiałem. Być może będzie to przydatne również Tobie. Mówiła, że melancholia w stosunku do czegoś, za czym tęsknimy może być cenna. Ważniejsze jest jednak to, co czujemy w stosunku do naszego przyszłego życia, do obranych celów, do marzeń.

Serca

Powiedziała mi też, że nie odczuwała strachu przed tym, co miała przejść, ponieważ miłość w przypadku prawdziwej miłości nie ma żadnych ograniczeń, a ponadto gdyby obawiała się przyszłości, byłoby to równoznaczne z tęsknotą za przeszłością.

Przeczytaj również artykuł: Miłość połowiczna – nie zasługujesz na nią

To, co w rzeczywistości chciała mi przekazać, oznaczało, że miała cieszyć się tym, co ze mną przeżyła, choć przebywała daleko ode mnie, ponieważ ostatnią wartością jaką można manipulować jest właśnie teraźniejszość.

Żal mi widzieć te rzeczy, chcieć tych rzeczy, zachowywać te rzeczy. Żal mi śniąc wracać w ich poszukiwaniu, wracać w poszukiwaniu mnie samego, ucząc się, że marzenie nie może wrócić ponownie, by po raz kolejny mogło się przyśnić.”

-‘De Alegría’, José Hierro-

Odległość nie ma znaczenia, dopóki na mnie patrzysz

Teraz, kiedy już dobrze zrozumiałam, co chciała mi przekazać przyjaciółka, żyję odważnie manipulując teraźniejszość i ciesząc się tym, co mam. Staram się utrzymywać na czasie znajomości na odległość, ponieważ – choć wymaga to o wiele więcej wysiłku – absolutnie na to zasługują.

Przeczytaj również artykuł: Kochanie powinno być radością, a nie cierpieniem

“Co drugi pocałunek…

dopóki pozostajesz w moim łóżku

mamy zegar po naszej stronie;

z naszych pożegnań robimy

podróż na drugi koniec świata

abyśmy, chociaż spóźnieni, 

chcieli znów do siebie wrócić.”

-Elvira Sastre-

Nie istnieje żadna odległość, jeśli dwa ciała wciąż chcą się widzieć, kiedy choć nie mogę Cię widzieć, czuję Ciebie tuż obok siebie, kiedy ostatni Twój uśmiech służy wciąż za przypomnienie, ale tylko do chwili, w której znów się zobaczymy.

Nie istnieje odległość, kiedy w chwili, gdy czuję zimno myślę o Twych objęciach i wciąż mam pewność, że obdarzysz mnie nimi wcale tego nie robiąc. Odległość znika, gdy wierzymy, że możemy ją pokonać, gdy nie będzie stanowić przeszkody dla prawdziwej miłości.

Zakochani leżą objęci

Siła prawdziwej miłości – pokona miasta, morza, lotniska

To prawda, że ilość oddzielających nas kilometrów może zniszczyć relację lub osłabić więź nawet w przypadku prawdziwej miłości. Wiele wysiłku kosztuje to, by być bardzo daleko, ale wciąż czuć, że chcesz być blisko. W prawdziwej miłości problem pojawia się jednak wówczas, gdy wreszcie jesteście blisko, ale czujecie, że tak naprawdę jesteście daleko.

Przeczytaj również artykuł: Miłość nie powinna być jak roller coaster

Taka sytuacja dokładnie pokazuje, co stanowi istotę prawdziwej miłości, nawet na odległość. Aby pokonać przeszkody stawiane kochankom przez odległość, koniecznie trzeba się  wysilać, wzmacniać i dokładać starań, by wzrastać wspólnie jako związek.

“Zaprosiłem na odległość, abyśmy wypili dwa kieliszki wina. Tylko dwa; nie chodzi o jej zniszczenie, ale chodzi o jej złagodzenie.”

-Nerea Delgado-

Zaufanie, szczerość i odpowiednia wymiana myśli stanowią klucz do utrzymania prawdziwej miłości i zdrowej relacji nawet na odległość. Innymi słowy dobra wola i chęci nie zawsze są wystarczające. Jedno natomiast jest pewne.

W relacji na odległość nie obejdzie się bez świadomych i zdecydowanych wysiłków obu stron, nie obejdzie się również bez chęci i gotowości, by wierzyć w to, że odległość nie stanie się wymówką dla związku, w którym miłość wygaśnie gdzieś po drodze.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.