Miłość nie powinna być jak roller coaster

Miłość nie powinna być jak roller coaster

Ostatnia aktualizacja: 15 lutego, 2017

To fakt, że relacje się zmieniają, a miłość się kończy. Jednakże, kiedy zmiany te zachodzą w przeciągu jednej nocy, bądź regularnie, to może czas, aby na nowo ocenić swoją relację.

Kiedy ze strony naszego partnera doświadczamy miłość i troskę niestabilną, to sprawia że przestajemy czuć się bezpiecznie w związku. Zaczyna się dla nas emocjonalne zagrożenie.

Usiłujemy znaleźć wymówkę dla takiego postępowania. Szukamy powodów, dla których osoba ta ignoruje nas, pokazuje obojętność i przynosi nam ból. Przechodzimy przez bezsenne noce. Nasza samoocena upada. Żegnamy się ze swoją dumą, a miłość do samego siebie leży w gruzach.

Toksyczni ludzie

Miłość ma wiele twarzy

Przez wszys­tkie te ty­siącle­cia ludziom nie udało się roz­gryźć za­gad­ki, jaką jest miłość. Na ile jest sprawą ciała, a na ile umysłu? Ile w niej przy­pad­ku, a ile przez­nacze­nia? Dlacze­go związki dos­ko­nałe się roz­pa­dają, a te po­zor­nie niemożli­wie trwają w naj­lep­sze? Ludzie nie zna­leźli od­po­wie­dzi na te py­tania i ja też ich nie znam. Miłość po pros­tu jest al­bo jej nie ma.

-Stephenie Meyer-

Warunkowa miłość, lub na przemian rosnące i słabnące zauroczenie to nie prawdziwa miłość. Kiedy się z tym pogodzisz, zrozumiesz, że musisz poświęcić się miłości do samego siebie. Jeśli będziesz pielęgnować związek z samym sobą, to stworzysz zdrowe podstawy. Dzięki nim już nigdy więcej nie zniszczysz siebie.

Szczęście

Ostatecznie wszystko sprowadza się do zrozumienia prostego faktu. Kiedy ktoś kto wydaje ci się bliski nie stara się ograniczyć twojego bólu, to nie zasługuje na twoją miłość. Nie daj się zwieść pozorom. Musisz przejrzeć na oczy i dostrzec prawdziwy stan rzeczy.

Miłość to zgoda i partnerstwo, oznacza to, że musicie być zdolni do wzajemnego zaufania. Kochanie pociąga za sobą również odpowiedzialność. Polega ona na łagodzeniu ciężkich okresów, na czynieniu ich bardziej znośnymi. Kochanie to delektowanie się tym co dobre. To wreszcie podążanie ramię w ramię przez ścieżki życia.

4 oznaki tego, że nie jesteś doceniana

  1. Twój partner nie stara się ocalić Cię przed cierpieniem, bo twierdzi że jego życie jest ważniejsze i więcej warte. Sytuacja, w której ich duma, praca czy własny interes są ważniejsze niż twoje dobre samopoczucie powinna cię zaalarmować. Jest to oznaka, że między wami dwoje coś dzieje się stanowczo nie tak.
  2. Nie wychodzi naprzeciw twoim prośbom, a nawet wpędza cię w poczucie winy, lub egoizmu na każdym twoim kroku.
  3. Brakuje małych detali. Niczym już dłużej się nie dzielicie. To nie ze względu na to, że nie chcesz, lecz dlatego że wszystko jest ważniejsze, niż wy. Mówiąc jeszcze bardziej dosadnie: wszystko wydaje się być ważniejsze, niż ty. Osoba ta nie wykazuje najmniejszego zainteresowania tym, by wprawiać cię w dobre samopoczucie. Nie sprawia, że czujesz się wyjątkowa i nie troszczy się by wasz ogień nie zgasł.
  4. Nie martwi się o ciebie. Możesz odnosić wrażenie, że osoba ta jest bliżej ciebie w dobrych momentach, jednocześnie oddalając się kiedy jest źle. Choć tak naprawdę istnieje duża szansa, że nie stoją u twego boku zawsze, bez względu na okoliczności. Jakiego innego dowodu ci trzeba, aby zrozumieć, że coś dzieje się nie tak?

Nie warto przenosić gór, dla kogoś kto nie jest gotów kiwnąć palcem w twoim interesie. Pora, aby odsunąć ze swojego życia ludzi, którzy cię nie doceniają. Uwolnij siebie i uwolnij swoje emocje…


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.