Poznaj najciekawsze cytaty Stevena Spielberga

Poznaj najciekawsze cytaty Stevena Spielberga
Sergio De Dios González

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Sergio De Dios González.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Poniższe cytaty Stevena Spielberga pokazują mężczyznę, który kochaj pokój, broni szczęścia w dzieciństwie i uwielbia wszystko, co związane z kinem, od krzesełka reżysera po salę kinową.

Nazywają go Królem Midasem Hollywood. Kiedy poznasz cytaty Stevena Spielberga zorientujesz się, że jest to człowiek, który żyje, oddycha i karmi się filmami. Uwielbia je tworzyć i deklaruje swoją miłość wobec siódmej sztuki gdy tylko ma na to szansę.

Spielberg to pacyfista. Poza tym kocha dzieci. Być może jest tak z powodu jego własnego trudnego dzieciństwa. Stworzył niesamowite filmy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zaliczamy do nich między innymi ET o przemiłym kosmicie, Indiana Jones i Hak, jego własną wersję historii o Piotrusiu Panie.

Cytaty Stevena Spielberga

Przyjrzyjmy się niektórym cytatom Stevena Spielberga, Króla Midasa Hollywood i jednego z najlepszych reżyserów w historii kina.

Gwiazda Stevena Spielberga

Filmy

“Za każdym razem, gdy idę obejrzeć film, to magia, bez względu na to o czym on odpowiada.”

Spielberg był fanem kina od dzieciństwa. Nawet teraz powrót do kina, aby obejrzeć jakikolwiek film, bez względu na to, o czym jest, stanowi dla niego magiczne i wyjątkowe przeżycie.

Dlatego też również i my nie powinniśmy tracić entuzjazmu wobec filmów. Być może pamiętasz swoje własne wizyty w kinie w dzieciństwie z rodzicami. Spielbergowi udało się zachować taki dziecięcy entuzjazm przez całą swoją dorosłość.

Wojna i bohaterowie

“Nie sądzę, aby ktokolwiek, kto bierze udział w wojnie, uważał siebie za bohatera.”

Co ciekawe, ten reżyser, który przestawiał wojnę w takich filmach jak Czas wojny czy Szeregowiec Ryana, jest zagorzałym pacyfistą. Co więcej, można powiedzieć, że tworząc takie filmy chce pokazać absurdalność idei, że wojna może rozwiązać wszelkie problemy.

Spielberg zawsze sprzeciwiał się wszelkim wojnom, w którym uczestniczył jego kraj, Stany Zjednoczone. Właśnie dlatego jest adwokatem pokoju. Jasno twierdzi, że w wojnie nie ma bohaterów, a jedynie ofiary.

Ludzie zmieniają się

“Wszyscy z nas, każdego roku, jest inną osobą. Nie sądzę, abyśmy byli tą samą osobą przez całe swoje życie.”

Niektórzy myśliciele wierzą, że ten, kto nigdy się nie zmienia, jest głupcem. Spielberg nie jest aż tak stanowczy. Mimo tego wierzy, że w życiu króluje zmiana i ruch, a ludzie stale się rozwijają.

Zmiany, które pojawiają się w jednostce, mogą nie być widoczne z roku na rok. Jednak Spielberg twierdzi, że każdego roku jesteśmy inni. Wydaje się prawdopodobne, że takie zmiany pojawiają się gdy się rozwijamy, zyskujemy nowe doświadczenia i dorastamy.

Momenty

“Desperackie czasy wymagają desperackich działań.”

Spielberg to jedna z osób, które wierzą, że w momentach pełnych desperacji trzeba często podejmować drastyczne działania, chociaż mogą być one niepopularne lub niekomfortowe.

Jednak Spielberg nie był pierwszą osobą, która wykorzystała ten cytat. Jest on przypisywany słynnemu dramaturgowi, Williamowi Shakespearowi, który stworzył go w XVI wieku.

Przyszłość

“Masz przed sobą wiele lat, by stworzyć marzenia, których wyśnienia nawet sobie nie wyobrażamy.”

Ludzie często mówią, że życie toczy się nieustannie. Spielberg twierdzi coś podobnego. Innymi słowy istnieje dużo czasu na ciągłe myślenie, rozwijanie swojej kreatywności, spełniać swoje marzenia. Co więcej, marzenia, których jeszcze sobie nie wyśniłeś, ale zrobisz to jutro.

Ten cytat łączy kreatywność z cierpliwością. Jeśli marzysz to, jak mówi Spielberg, możesz poszerzać swoje umiejętności tworzenia, uczenia się i poprawiania się dzień po dniu.

Osoba przed schodami

Przywództwo

“Ludzie muszą spojrzeć poza telewizję lub prasę. I zastanowić się czy lider mówi z serca i walczy o swoje własne przekonania, czy też jedynie przekazuje pomysły innych.”

Co sprawia, że dana osoba jest dobry liderem? Według Spielberga trzeba wiedzieć czy ktoś mówi z serca i szczerze. Czy broni ideałów, w które szczerze wierzy, czy też jedynie recytuje to, co narzucili mu inni.

Wydaje się, że Spielberg wie, że nie zawsze można rozpoznać szczere przemowy. W dzisiejszych czasach jest to jeszcze trudniejsze, ponieważ jesteśmy bombardowani wiadomościami z wszelkiego rodzajów mediów, o każdej porze dnia i nocy.

Humor

“Humor jest ważny w polityce, podobnie jak w każdym aspekcie życia.”

Kiedy oglądasz film Stevena Spielberga, z pewnością zauważysz, że jest w nim sporo humoru. Widać to nawet w jego bardziej dramatycznych filmach. Spielberg jest zagorzałym obrońcą humoru we wszelkich dziedzinach życia. Chociaż zaczyna swoje zdanie od mówienia o polityce, to później włącza do niego wszelkie aspekty.

Mamy nadzieję, że powyższe cytaty Stevena Spielberga, jednego z najlepszych hollywoodzkich reżyserów wszechczasów, przypadły Ci do gustu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Sánchez-Escalonilla, A. (2004). Steven Spielberg: entre Ulises y Peter Pan. Madrid: Inversiones Editoriales Dossat-2000.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.