Pożegnanie - dlaczego czasem jest w życiu tak ważne?

Czasami pożegnanie jest po prostu konieczne. Ci, którzy w żaden sposób nie wzbogacają twojego życia, nie powinni w nim uczestniczyć.
Pożegnanie - dlaczego czasem jest w życiu tak ważne?

Ostatnia aktualizacja: 01 maja, 2022

Pożegnanie czasem jest nieodzowne. Powinieneś mieć w swoim życiu tylko ludzi, którzy przyczyniają się do ciebie i przynoszą ci korzyści. To właśnie powinieneś sobie powtarzać, gdy czujesz, że zostałeś oszukany. W twoich związkach nie wszystko jest zawsze różowe. Rzeczywiście, czasami konflikty, które masz z innymi, mogą cię zranić i poniżyć. To zupełnie normalne. Musisz tylko wiedzieć, jak je rozwiązać. Właśnie wtedy należy pamiętać o tym jak ważne jest pożegnanie.

Jednak czasami brak wzajemności, złe działania i negatywność sprawiają, że myślisz, że powinieneś pójść inną ścieżką.

Pożegnanie – trudny moment rozstania

Niektóre separacje są niezbędne dla twojego wzrostu. Mimo to pożegnanie jest zawsze niezwykle trudne, tym bardziej, gdy pożegnaniem musisz pożegnać się z ważną częścią siebie.

Kiedy w końcu odpuścisz i podejmiesz decyzję o zakończeniu związku, musisz najpierw podziękować za to, czego się nauczyłeś i czego się oduczyłeś z doświadczenia, które ostatecznie nie było dla ciebie dobre. W rzeczywistości dobrym sposobem na zrozumienie separacji jest zrozumienie, że wszystko, absolutnie wszystko, sprawia, że uczysz się i pokazuje ci coś, czego wcześniej nie widziałeś.

„Podejmując wyzwanie odważnego cierpienia, życie ma sens do ostatniej chwili i zachowuje to znaczenie dosłownie do końca”.

-Wiktor Frankl-

Kiedy brak miłości boli

Kiedy czujesz się niekochany, generuje to dwa poważne rodzaje bólu. Są to porzucenie i upokorzenie. Drugi jest trudniejszy do rozpoznania, ponieważ obejmuje podkreślanie cierpienia i akceptację poczucia porażki. Niemniej jednak to czyni cię człowiekiem. Fakt, że ktoś, kogo kochałeś i myślałeś, że masz cudowną przyszłość, w końcu cię nie kochał, niszczy twoje wzorce afektywne.

To cię dezorientuje. Przez chwilę słyszysz tylko echo odległego bębna, który cię frustruje i nie wiesz, jak się zatrzymać, bo nie wiesz, skąd on dobiega i jak się z nim komunikować. Chociaż kochasz i znasz siebie i jesteś zdeterminowany, aby postępować właściwie, decyzja o pożegnaniu jest zawsze niezwykle bolesna.

Kobieta zakopująca serce

„Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy etap dobiega końca. Jeśli nalegamy, by zostać dłużej niż jest to konieczne, tracimy szczęście i znaczenie innych etapów, przez które musimy przejść. Zamykanie cykli, zamykanie drzwi, kończenie rozdziałów, jakkolwiek nazwiemy go, ważne jest pozostawienie w przeszłości tych chwil życia, które się skończyły.

Nikt z nas nie może być jednocześnie w teraźniejszości i przeszłości, nawet wtedy, gdy próbujemy zrozumieć to, co nam się przytrafia. To, co się wydarzyło, nie wróci: nie możemy na zawsze być dziećmi, późnymi nastolatkami, synami, którzy czują się winni lub urażeni wobec naszych rodziców, kochankami, którzy dzień i noc przeżywają na nowo romans z kimś, kto odszedł i nie zwraca uwagi na powrót. Rzeczy mijają, a najlepsze, co możemy zrobić, to pozwolić im naprawdę odejść”.

-Paulo Coelho-

Po pożegnaniu już nigdy nie jesteś taki sam

W pożegnaniach zawsze coś w tobie pęka. Ranią twoje nadzieje, marzenia i uczucia. Część ciebie już nigdy nie będzie taka sama, część odeszła na zawsze.

To sprawia, że odczuwasz głęboki smutek i uczucie nostalgii. Wymyślasz fantazje na temat tego, co mogło być i rozwijasz w sobie ogromny strach przed rozstaniem, który sprawia, że kurczowo trzymasz się niemożliwego.

Kobieta trzyma słońce. Pożegnanie

Rzeczywiście, zamykanie przed kimś drzwi swojego życia jest bolesne i jest procesem, który sprawia, że cierpisz. Niemniej jednak ten rodzaj pożegnania jest konieczny, aby ponownie zrównoważyć swoją uczuciowość i emocjonalną istotę.

Ludzie się zmieniają, podobnie jak twoje relacje. Dzieje się tak, nawet jeśli włożysz wszystkie swoje wysiłki, aby zapobiec zakończeniu związku. Niemniej jednak pożegnanie z relacjami, które nie są dla ciebie dobre i na które nie ma lekarstwa, może uratować życie.

Dlatego, kiedy zdajesz sobie sprawę, że coś nie idzie dobrze, a twoje dobre uczucia są widoczne z powodu ich nieobecności bez konkretnego powodu, musisz wielokrotnie powtarzać sobie, że masz możliwość wyboru między tym, kogo chcesz w swoim życiu, a tym, kto powinien odejść.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.