Pożegnanie - dlaczego czasem jest w życiu tak ważne?

Czasami pożegnanie jest po prostu konieczne. Ci, którzy w żaden sposób nie wzbogacają twojego życia, nie powinni w nim uczestniczyć.
Pożegnanie - dlaczego czasem jest w życiu tak ważne?

Ostatnia aktualizacja: 01 maja, 2022

Pożegnanie czasem jest nieodzowne. Powinieneś mieć w swoim życiu tylko ludzi, którzy przyczyniają się do ciebie i przynoszą ci korzyści. To właśnie powinieneś sobie powtarzać, gdy czujesz, że zostałeś oszukany. W twoich związkach nie wszystko jest zawsze różowe. Rzeczywiście, czasami konflikty, które masz z innymi, mogą cię zranić i poniżyć. To zupełnie normalne. Musisz tylko wiedzieć, jak je rozwiązać. Właśnie wtedy należy pamiętać o tym jak ważne jest pożegnanie.

Jednak czasami brak wzajemności, złe działania i negatywność sprawiają, że myślisz, że powinieneś pójść inną ścieżką.

Pożegnanie – trudny moment rozstania

Niektóre separacje są niezbędne dla twojego wzrostu. Mimo to pożegnanie jest zawsze niezwykle trudne, tym bardziej, gdy pożegnaniem musisz pożegnać się z ważną częścią siebie.

Kiedy w końcu odpuścisz i podejmiesz decyzję o zakończeniu związku, musisz najpierw podziękować za to, czego się nauczyłeś i czego się oduczyłeś z doświadczenia, które ostatecznie nie było dla ciebie dobre. W rzeczywistości dobrym sposobem na zrozumienie separacji jest zrozumienie, że wszystko, absolutnie wszystko, sprawia, że uczysz się i pokazuje ci coś, czego wcześniej nie widziałeś.

„Podejmując wyzwanie odważnego cierpienia, życie ma sens do ostatniej chwili i zachowuje to znaczenie dosłownie do końca”.

-Wiktor Frankl-

Kiedy brak miłości boli

Kiedy czujesz się niekochany, generuje to dwa poważne rodzaje bólu. Są to porzucenie i upokorzenie. Drugi jest trudniejszy do rozpoznania, ponieważ obejmuje podkreślanie cierpienia i akceptację poczucia porażki. Niemniej jednak to czyni cię człowiekiem. Fakt, że ktoś, kogo kochałeś i myślałeś, że masz cudowną przyszłość, w końcu cię nie kochał, niszczy twoje wzorce afektywne.

To cię dezorientuje. Przez chwilę słyszysz tylko echo odległego bębna, który cię frustruje i nie wiesz, jak się zatrzymać, bo nie wiesz, skąd on dobiega i jak się z nim komunikować. Chociaż kochasz i znasz siebie i jesteś zdeterminowany, aby postępować właściwie, decyzja o pożegnaniu jest zawsze niezwykle bolesna.

Kobieta zakopująca serce

„Zawsze trzeba wiedzieć, kiedy etap dobiega końca. Jeśli nalegamy, by zostać dłużej niż jest to konieczne, tracimy szczęście i znaczenie innych etapów, przez które musimy przejść. Zamykanie cykli, zamykanie drzwi, kończenie rozdziałów, jakkolwiek nazwiemy go, ważne jest pozostawienie w przeszłości tych chwil życia, które się skończyły.

Nikt z nas nie może być jednocześnie w teraźniejszości i przeszłości, nawet wtedy, gdy próbujemy zrozumieć to, co nam się przytrafia. To, co się wydarzyło, nie wróci: nie możemy na zawsze być dziećmi, późnymi nastolatkami, synami, którzy czują się winni lub urażeni wobec naszych rodziców, kochankami, którzy dzień i noc przeżywają na nowo romans z kimś, kto odszedł i nie zwraca uwagi na powrót. Rzeczy mijają, a najlepsze, co możemy zrobić, to pozwolić im naprawdę odejść”.

-Paulo Coelho-

Po pożegnaniu już nigdy nie jesteś taki sam

W pożegnaniach zawsze coś w tobie pęka. Ranią twoje nadzieje, marzenia i uczucia. Część ciebie już nigdy nie będzie taka sama, część odeszła na zawsze.

To sprawia, że odczuwasz głęboki smutek i uczucie nostalgii. Wymyślasz fantazje na temat tego, co mogło być i rozwijasz w sobie ogromny strach przed rozstaniem, który sprawia, że kurczowo trzymasz się niemożliwego.

Kobieta trzyma słońce. Pożegnanie

Rzeczywiście, zamykanie przed kimś drzwi swojego życia jest bolesne i jest procesem, który sprawia, że cierpisz. Niemniej jednak ten rodzaj pożegnania jest konieczny, aby ponownie zrównoważyć swoją uczuciowość i emocjonalną istotę.

Ludzie się zmieniają, podobnie jak twoje relacje. Dzieje się tak, nawet jeśli włożysz wszystkie swoje wysiłki, aby zapobiec zakończeniu związku. Niemniej jednak pożegnanie z relacjami, które nie są dla ciebie dobre i na które nie ma lekarstwa, może uratować życie.

Dlatego, kiedy zdajesz sobie sprawę, że coś nie idzie dobrze, a twoje dobre uczucia są widoczne z powodu ich nieobecności bez konkretnego powodu, musisz wielokrotnie powtarzać sobie, że masz możliwość wyboru między tym, kogo chcesz w swoim życiu, a tym, kto powinien odejść.

To może Cię zainteresować ...
Trzy książki, które pomogą Ci przezwyciężyć rozstanie
Piękno umysłu
Przeczytaj na Piękno umysłu
Trzy książki, które pomogą Ci przezwyciężyć rozstanie

Istnieje wiele książek, które zostały napisane, aby pomóc ludziom przezwyciężyć rozstanie. W tym artykule mówimy o trzech z nich.


Treści zawarte na Piękno Umysłu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie zastępują one diagnozy, porady ani leczenia u specjalisty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.