Zwroty, które mogą na zawsze zmienić twoje życie

Zwroty, które mogą na zawsze zmienić twoje życie

Ostatnia aktualizacja: 05 marca, 2018

Słowa są potężniejsze niż sobie wyobrażamy. Dzięki nim odczuwamy emocje, tęsknotę i niekończące się uczucia. Są w stanie rozśmieszyć nas lub sprawić, że wybuchniemy płaczem. Tworzą zwroty, które mogą zmienić twoje życie, dając ci nowy cel.

Istnieją zwroty , które kończą wojny i takie, które je rozpoczynają. Wiele zwrotów determinuje przeznaczenie osoby, która tonie w bagnie. Zachęcają ich, by oddali wszystko, co mają. Zwroty te stają się siłą napędzającą świat.

Frazy, które mogą zmienić twoje życie, to te, które promują odwagę, uczciwość i szlachetność. Zachęcają cię, byś dawał z siebie wszystko i pamiętał, kim jesteś i kim chcesz być. Z początku mogą wydawać się nudne, ale zawierają podstawowe wartości dla rozwoju człowieka.

Zwroty, które mogą zmienić twoje życie

1. Nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy jeśli mu na to nie pozwolisz

Ta ironiczna, ale trafna fraza należy do amerykańskiej polityk i pisarki Eleanor Roosevelt. Jak sama powiedziała, nikt nie ma mocy, by sprawić, że poczujesz się gorszy, chyba że im takową dasz.

Nie pozwól, by ktokolwiek wdeptał cię w ziemię. Nikt nie ma prawa poniżać innych, a jeśli to robi, to pokazuje tylko jak niewiele wie i przejawia brak szacunku wobec nich. Jeśli nie pozwolisz, aby szkodliwe komentarze wpłynęły na ciebie, stracą całą swoją złośliwą moc.

2. Bycie samym nie jest tak złe, jak bycie z kimś, kto sprawia, że ​​czujesz się samotny

Zwroty: Nikt nie może sprawić, że poczujesz się gorszy jeśli mu na to nie pozwolisz

Twórcą tego smutnego zwrotu jest Robin Williams. Obecnie żyjemy w społeczeństwie, w którym mówi się nam, że brak idealnego partnera jest oznaką niepowodzenia. Jesteśmy zmuszeni uwierzyć, że musimy być z drugą osobą, aby być kompletnym. To pojecie jest całkowicie błędne.

Musimy nauczyć się być sami, ponieważ pomoże nam to uniknąć emocjonalnej zależności i jej szkodliwych konsekwencji. Bycie z kimś musi być kwestią wyboru, nigdy koniecznością.

3. Popełnianie błędów jest nieodłącznym elementem nauki

Wiele osób nie jest w stanie zaakceptować swoich błędów. Wierzą, że popełniając je okazują słabość, kiedy naprawdę pokazują swoją mądrość. Małe dzieci muszą się przewracać, dopóki nie nauczą się chodzić. To samo dotyczy dorosłych. Błąd to szansa.

Jeśli nigdy się nie mylisz, to dlatego, że nigdy nie próbowałeś. Aby się rozwijać, trzeba nauczyć się upadać i akceptować porażki.

“Błędy przeszłości to mądrość i sukces przyszłości”.

-Dale Turner-

4. Kochanie siebie jest początkiem wiecznej miłości

Kochaj siebie. Kochajcie siebie tak, jakbyście byli miłością swego życia, ponieważ, tak naprawdę, właśnie tym jesteście. Oscar Wilde jest odpowiedzialny za przekazanie nam tego wyrażenia. Uważał, że ludzie muszą traktować się nawzajem z szacunkiem i zrozumieniem. Dbaj o swoje ciało i duszę i nie pozwól nikomu mówić, że jesteś bezwartościowy.

Kochanie się oznacza także wyeliminowanie tych nawyków i ludzi, którzy nie robią nic innego poza wyrządzaniem szkody innym. Musisz zapewnić sobie dobrobyt. Pozbądź się wszystkiego, co sprawia, że nie ​​czujesz się dobrze.

5. Znajdź to, co kochasz i pozwól, by cię zabiło
Kobieta na łące.

To zdanie pochodzi od pisarza Charlesa Bukowskiego i dotyczy motywacji. Znajdź coś, czym pasjonujesz się, dzięki czemu poczujesz, iż kochasz życie. Zanurz się w tym i daj z siebie wszystko. Pracuj nad swoją pasją ciężko i kochaj to, co robisz.

Nie zapominaj jednak, że obsesja nie jest dobra. Zyskanie motywacji dzięki wykonywaniu jakiejś czynności jest bardzo korzystne, ale są też inne aspekty twojego życia, które również wymagają twojej uwagi. Nie ignoruj ​​ich.

6. Jeśli nie masz wrogów, oznacza to, że nigdy o nic nie walczyłeś

Winston Churchill wiedział, że pewne decyzje mogą przysporzyć mu wielu wrogów. Mimo to zdecydował się działać zgodnie ze swoimi zasadami, ponieważ uważał to za słuszne.

Walcz o to, co uważasz za konieczne. Z pewnością pojawią się ludzie, którzy będą cię zachęcać, jak i tacy, którzy się z tobą nie zgodzą. Szanuj tych drugich, ale nie pozwól im przeszkadzać w realizacji swojego celu, jeśli uważasz, że jest on szlachetny.

Poczucie własnej wartości jest podstawową wartością, którą promują powyższe wyrażenia. Kochaj siebie i szanuj. Walcz o to, co cię uszczęśliwia i nie pozwól innym podejmować decyzji za ciebie. Walka o szczęście nie oznacza, że w życiu nie spotkają cie porażki, ważne jest, aby iść dalej pomimo nich.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.