Pomniki inspirowane miłością - poznaj najcudowniejsze

Pomniki inspirowane miłością - poznaj najcudowniejsze
Gema Sánchez Cuevas

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Ostatnia aktualizacja: 19 kwietnia, 2019

Jest wielu mężczyzn, którzy, potężni lub nie, postanowili w pewnym momencie wznieść pomniki inspirowane miłością. Tak jak artyści poświęcili wiele pomników wielkim bohaterom i imponującym bitwom, są też liczne hołdy miłości, temu pięknemu i głębokiemu uczuciu, którego wszyscy doświadczamy w pewnym momencie naszego życia.

Takie pomniki inspirowane miłością są dobrze znane na całym świecie. Fascynują nas swoim wykwintnym pięknem i ogromnym wysiłkiem, jaki w nie włożono. Prawie wszystkie z nich są świadectwem wielkiej miłości.

Rozpoczęcie tych wielkich projektów pokazuje, że ci ludzie byli tak zakochani, że chcieli budować rzeczy przewyższające czas. I tak właśnie zrobili. Te pięć pomników zostało zainspirowanych miłością.

serce i kompas na mapie

Pomniki inspirowane miłością:

1. Taj Mahal, jeden z najpiękniejszych pomników inspirowanych miłością

Taj Mahal znajduje się w Agra w Indiach. Cesarz muzułmański Szahdżahan był tym, który wybudował ten pomnik. To jeden z najbardziej symbolicznych pomników inspirowanych miłością.

Jak głosi historia, książę spotkał się z Ardżumand Banu Begam w młodym wieku i zakochał się w niej. Chociaż miał dwie inne żony, poślubił ją pięć lat później i nazwał ją “wybraną” pałacu. Kochali się szczerze i mieli 13 dzieci.

W czasie narodzin czternastego dziecka zmarła. Zdewastowany cesarz zamówił budowę najpiękniejszego mauzoleum, jakie tylko mógł sobie wyobrazić. Najcenniejsze kamienie, marmur i dekoracje zostały przywiezione do miasta z całego świata. Dziś pomnik jest miejscem spoczynku króla i królowej, a także jest jednym z siedmiu nowych cudów świata.

2. Koralowy zamek

Koralowy zamek to nie tylko jeden z największych pomników inspirowanych miłością. Jest całkowicie spowity tajemnicą. Został zbudowany przez Edwarda Leedskalnina, imigranta z Łotwy, który przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych.

Budynek wykonany jest całkowicie z kamienia koralowego i waży w sumie 1000 ton. Sam Leedskalnin ciął, przenosił i umieszczał każdy blok koralowego kamienia. Robił to w nocy, w całkowitej ciemności i samotności.

koralowy zamek pomniki inspirowane miłością

Ten człowiek był budowniczym i uwielbiał czytać książki. Jego życie zmieniło się, gdy poznał Agnes Scuffs w swoim rodzinnym kraju. Była dziesięć lat młodsza od niego, ale stała się miłością jego życia. Zamierzali się pobrać, ale opuściła go tuż przed ślubem. Wtedy właśnie Edward zdecydował się wyemigrować.

W efekcie zbudował Zamek Koralowy na cześć swojej wielkiej miłości, mając nadzieję, że pewnego dnia powróci, by zamieszkać razem z nim. Wielu uważa, że ​​zawiera tajemnice związane z działaniami elektromagnetycznymi.

3. Pałac Mirabell – pomniki inspirowane miłością

Pałac Mirabell znajduje się w Salzburgu w Austrii. Zbudowano go w 1606 roku przez księcia-arcybiskupa Wolfa Dietricha Raitenau, który stworzył go na cześć swojej kochanki, Soledad Alt. Początkowo budynek nazwano Altenau. Stworzyli tam niezapomniane wspomnienia. Soledad miała 15 dzieci, choć przeżyło tylko 5 z nich.

W 1612 r. zmuszono księcia-arcybiskupa aby opuścił swoje stanowisko. Następnie wysłano go do więzienia i tam zmarł. Później arcybiskup Franciszek Anton von Harrach dokonał wielu zmian w pałacu. Wśród nich zmienił nazwę na Mirabell. Miejsce zyskało sławę, a nawet sam Mozart dawał tam liczne koncerty.

pałac mirabell - pomniki inspirowane miłością

4. Pomniki inspirowane miłością – pocałunek

Pocałunek to rzeźba zainstalowana w “Parku miłości” w Peru w Miraflores. Twórcą jest Víctor Delfin, a pomnik przedstawia Delfina, który całuje miłość swojego życia, Ana María. Miejsce zostało przekształcone w tradycyjny i popularny punkt spotkań dla zakochanych.

pomnik pocałunek

Obok posągu znajduje się ściana, która zamieszcza romantyczne cytaty od setek kochanków. Niektóre z nich to: “Rozbieram cię tak, jak obiera się owoce“, autorstwa Jorge Díaz Herrera i “Palę się z pragnienia, aby ujrzeć pustą przestrzeń twojego ciała” autorstwa Washingtona Delgado.

5. Świątynia Nefertari

Ramzes II z Egiptu nakazał aby wybudować Świątynię Nefertari. Chciał dać swojej żonie Nefertari prezent, który bardzo ją zaskoczy. Była jego ulubioną żoną, a jego miłość do niej była głęboka. Dedykacja na wejściu mówi wszystko: “Dzieło to należy przez całą wieczność do wielkiej królewskiej żony Nefertari-Merienmut, dla której świeci słońce”.

świątynia nefertete

Jak widać, wszystkie te pomniki inspirowane miłością służą jako świadectwo siły tej emocji. Tak więc wszystkie są zbudowane i zlecone jako symbole zamiłowania, ponieważ autorzy chcieli pokazać intensywność swoich uczuć. Dlatego służą nam za źródło inspiracji.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.