Pod słońcem Toskanii: nowe życie po rozwodzie

Pod słońcem Toskanii: nowe życie po rozwodzie

Ostatnia aktualizacja: 05 listopada, 2018

Istnieje wiele różnych piosenek, seriali, filmów lub książek, które pomogą nam rozpocząć od nowa po rozwodzie lub zerwaniu. Pod słońcem Toskanii jest jednym z tych filmów. Główną rolę gra Diane Lane, która zagrała również w Facet z ogłoszenia lub Noce w Rodanthe. Pod słońcem Toskanii opowiada historię kobiety, która ma szansę zacząć od nowa po rozwodzie.

Zerwanie oznacza nagłą zmianę, która zmusza nas do przemyślenia życia i odkrycia siebie na nowo. Daje nam szansę na samopoznanie, które pozwala nam być tym, kim naprawdę chcemy być.

To prawda, że podczas separacji możesz przeżyć naprawdę ciężkie chwile. Musisz stawić czoła samotności, nauczyć się żyć z samym sobą. Kochać i rozpieszczać samego siebie… Wszystko to przyda nam się, aby lepiej wybrać tych, którzy zasługują na to, by być przy nas i pozwolić, by miłość nas odnalazła bez potrzeby jej szukania.

“Separacja prowadzi nas do ciężkiego etapu w naszym życiu, który jednocześnie może być niesamowicie piękny”.

Pozornie doskonałe życie

Na początku Pod słońcem Toskanii możemy zobaczyć bohaterkę Frances Mayes wiodącą pozornie doskonałe życie, pełne osobistych i zawodowych sukcesów. Jednak jej życiowy projekt zostaje zniszczony, gdy odkrywa, że jej mąż zdradza ją z inną kobietą. W jednej chwili wszystko się zmienia. Pozornie doskonałe i godne pozazdroszczenia życie zamienia się w koszmar, w którym Frances czuje się całkowicie zagubiona. Jej jedyną opcją jest zacząć od nowa.

Kiedy kończymy związek  następuje bardzo ważna zmiana. Przechodzimy od bycia dwoma osobami do bycia jedną. Od dzielenia naszego projektu życiowego na kontynuowanie lub budowanie własnego. Coś, co jest odzwierciedlone w filmie poprzez NIE pojawienie się byłego męża Frances, ponieważ nie jest on w tym przypadku ważny. Ważne jest to, że bohaterka odważy się odkryć, kim jest.

Frances z walizką

Odbudować nasze życie

Po separacji zawsze następuje czas odbudowywania. Życie, które znaliśmy już nie istnieje i dlatego musimy stawić mu czoła w inny sposób. Proces ten będzie mniej lub bardziej trudny w zależności od kilku czynników. Jednym z najważniejszych jest stopień zależności uczuciowej. W wielu przypadkach budowany projekt jest praktycznie fuzją członków pary, którzy praktycznie zapomnieli o swojej indywidualności, co sprawia, że zerwanie staje się jeszcze trudniejsze.

Ludzie zależni emocjonalnie często szybko zastępują swoich partnerów nowymi lub są poważnie zranieni i zamykają się na miłość. Chociaż film nie mówi o tym jasno Frances wydaje się wychodzić z związku, w którym w dużej mierze zależy od męża, choć to ona utrzymuje go finansowo.

Nie tracić nadziei

Mimo bólu bohaterka nie traci wiary w miłość, obserwuje świat, który ją otacza z ciekawością i nadzieją. Obserwuje starca, który zostawia kwiaty dla nieznanej kobiety. Dwoje młodych ludzi rozpoczynających piękną i zwariowaną historię miłosną. Ciekawych mężczyzn, którzy ją otaczają….

Ważne jest, aby zachować nadzieję, obserwować, że miłość jest możliwa i obecna wokół nas. Że również my możemy się zakochać i że zasłużyliśmy na miłość. Prawdą jest, że przyjdzie w najlepszym momencie, który zwykle zbiega się z momentem, kiedy przestajemy jej desperacko szukać.

“Nawet jeśli mocno potrząśniesz klepsydrą, każde ziarno opadnie w swoim czasie.

Niczego nie wyprzedzaj. Wszystko przyjdzie w swoim czasie”.

-Anonim-

Podróż pełna metafor

Pod słońcem Toskanii opisuje podróż do nieznanego i pięknego miejsca, jakim jest włoska Toskania. Ta podróż do Toskanii jest jedynie metaforą, ponieważ prawdziwym nieznanym i pięknym miejscem jest wnętrze Frances i jej siła i potencjał, który musi odkryć.

Podróż bohaterki zaczyna się niespodziewanie. Nagle znajduje się poza swoją strefą komfortu w autobusie pełnym par homoseksualnych, którzy zaczynają oklaskiwać ją, by okazać swoje wsparcie. Krok po kroku bohaterka otwiera się na nieznane. Zaczyna słuchać swojego wewnętrznego głosu i kierować się instynktem. Kończy się to zakupem domu w ruinach w obcym kraju.

Dom symbolizuje stan emocjonalny, w jakim znajduje się Frances, ponieważ również potrzebuje poważnej reformy. Frances znajduje siłę i odwagę, by zacząć od nowa i odbudować projekt swojego życia, zaczynając od remontu w swoim nowym domu.

Tuż przed zakupem domu spotka mężczyznę, który będzie kluczem do jej wyzdrowienia. Mężczyzna, który potraktuje ją z szacunkiem i będzie towarzyszył jej w platoniczny sposób podczas jej ewolucji. Jest to niewątpliwie jedna z najważniejszych postaci w filmie.

“Wszyscy mamy niespodziewaną rezerwę sił, która pojawia się, gdy życie wystawia nas na próbę”.

-Isabel Allende-

Najważniejsze sceny w Pod słońcem Toskanii

Pod słońcem Toskanii powstaje między nimi bardzo szczególna więź, co prowadzi do kilku istotnych scen. Jedna z nich, gdy po burzy Frances musi stawić czoła swoim lękom, a on pojawia się, ponieważ się o nią martwi. W tej chwili bohaterka uważa, że ma szczęście, ponieważ może liczyć na tak dobrego przyjaciela. Na człowieka, który chce jej pomóc, nie szukając niczego w zamian. Uczciwego mężczyznę, który jest wierny swojej żonie.

Kolejna bardzo ważna scena to ta, w której Frances mówi o swoim marzeniu, by ​​w tym domu zamieszkała rodzina, a w ogrodzie można będzie wyprawić wesele. Tak więc bohaterka czuje, że może być sobą i swobodnie dzielić się swoimi myślami i uczuciami ze swoim przyjacielem.

Podczas ślubu w ogrodzie jej przyjaciel przypomina Frances, że jej marzenia się spełniły. Ona zastanawia się i zdaje sobie sprawę, że to prawda. Chociaż nie w taki sposób, jak ona to sobie na początku zaplanowała. W tym finale Frances jest już szczęśliwą osobą i jest gotowa, aby miłość mogła ją odnaleźć.  

“Nie szukaj siebie tak bardzo, po prostu pozwól sobie odnaleźć samego siebie poprzez to, co lubisz”.

-Guada-

Frances

Różne etapy powrotu do siebie

Po zmianie życia bohaterka zmienia swój sposób nawiązywania relacji z innymi, przechodząc przez różne etapy. Przez pewien czas chce czuć się bezpiecznie i szuka schronienia w odbudowie domu. Jednak nadchodzi czas, kiedy czuje się zmęczona tym wszystkim i jedzie w nową podróż, tym razem do Rzymu. To bardzo ważny krok.

Po separacji zwykle potrzebujemy spokoju i samotności. Potrzebujemy swobody, ale bez roztargnienia. Po prostu bycia ze sobą w bezpiecznym środowisku. Nadchodzi czas, kiedy ściany domu spadają na nas. Czujemy się silniejsi i zaczynamy czuć potrzebę relacji z innymi. Chcemy wyjść i cieszyć się życiem. Wyjść z naszej strefy komfortu i stawić czoła nowym sytuacjom i wyzwaniom.

Miłość w różnych formach

Należy zauważyć, w jaki sposób Frances zmienia sposób, w jaki odnosi się do mężczyzn. Bohaterka fizycznie i emocjonalnie była tylko ze swoim mężem, więc gdy jego brakuje czuje się wyraźnie zagubiona.

W trakcie trwania filmu możemy zobaczyć, jak ekscytuje ją flirt z żonatym mężczyzną. Że wyraźnie czuje coś, czego nie jest w stanie zdefiniować do swojego przyjaciela, który towarzyszy jej od początku do końca. Jak inni mężczyźni sprawiają, że czuje się nieswojo i w końcu jak poznaje Marcelo i przeżywa szaloną przygodę…

Przez cały film Frances odkrywa, że ​​istnieje wokół niej wiele ludzi, którzy kochają na różne sposoby. Odkrywa, że ​​życie to coś więcej niż po prostu dzielenie go z tylko jedną osobą. Każda postać oddaje jej i odkrywa w niej coś nowego. Pomagają jej być kucharką, właścicielką restauracji, przyjaciółką, pisarką, matką, ciocią, kochanką, dziewczyną… Odkrywając, że istnieją różne formy miłości i że przyjaźń jest formą miłości samą w sobie.

“Wszystko, co wiemy o miłości, to to, że miłość jest wszystkim, co istnieje”.

-Emily Dickinson-

Zacząć od nowa

Pod słońcem Toskanii to film, który pozwala nam podróżować w piękne miejsca. Na poziomie emocjonalnym pozwala nam pamiętać i łączyć się z etapami naszego własnego procesu. Naszego ponownego połączenia z esencją, z naszym nowym początkiem.

Ale nie tylko możemy zobaczyć nasze własne odbicie. Będziemy mogli również rozpoznawać sceny z życia innych ludzi zaczynając od przyjaciół i rodziny, którzy mają za sobą rozwody lub bolesne zerwania. Złamane serca odkrywają na nowo miłość w różnych jej formach i dają sobie szansę na nowy początek.

W Pod słońcem Toskanii możemy zobaczyć, jak w miarę, jak buduje się dom stan emocjonalny Frances się poprawia. W końcu wita ją staruszek od kwiatów, a ze starego kranu w ruinie zaczyna płynąć woda, symbolizując życie.

“Zdrowiejesz, kiedy pozwalasz odejść temu, czego już nie ma”.

-Anonim-

Pod słońcem Toskanii niewątpliwie jest wezwaniem do życia. Pieśnią pełną nadziei, podróżą pełną strat i zysków. Zakończeń, które ustępują miejsca nowym początkom. W ten sposób możemy zobaczyć różne historie miłosne, które rodzą się… podczas gdy inne się kończą.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.