Planowanie przyszłości z punktu widzenia teraźniejszości

Planowanie przyszłości z punktu widzenia teraźniejszości jest niezwykle ważnym elementem. Otóż bezpośrednio wpływa na to, co robimy teraz.
Planowanie przyszłości z punktu widzenia teraźniejszości

Ostatnia aktualizacja: 23 grudnia, 2021

Projekcja z teraźniejszości w przyszłość nie jest łatwa. Jednak takie planowanie przyszłości z punktu widzenia teraźniejszości jest niezbędne, jeśli chcesz iść do przodu i nie utknąć na pewnym etapie swojego życia, przeszłym lub obecnym. W rzeczywistości, aby Twoje życzenia się spełniły, musisz zrobić krok do przodu. Właśnie w tym pomaga planowanie przyszłości.

Musisz wierzyć w swoje życzenia i skierować całą swoją energię na ich projekcję. Dlatego musisz rozwiązać wszelkie problemy z przeszłości. W ten sposób nie będziesz dźwigał niepotrzebnych ciężarów, które uniemożliwią Ci przejście z teraźniejszości do przyszłości.

Planowanie przyszłości a ciężar przeszłości

Aby iść dalej, musisz spojrzeć na bagaż, który nosisz. Te ładunki, które zgromadziłeś przez całe życie. To również te, od których musisz się uwolnić. Z tego powodu, jeśli nadal masz stare konflikty, które wymagają zarządzania lub emocje, które wymagają rozwiązania, musisz spojrzeć w przeszłość. Tylko wtedy, gdy to zrobisz, będziesz w stanie iść naprzód bez obciążania cię i korzystając z tego, czego się nauczyłeś.

Kobieta patrząca na drzewo

Potrzeba spojrzenia wstecz

Wbrew temu, co często się mówi, czasami trzeba spojrzeć w przeszłość. Jednak nie możesz sobie pozwolić, aby w niej utknąć. To spowodowałoby cierpienie. Robisz to, aby poradzić sobie z wszelkimi nierozwiązanymi emocjami. To otwiera drogę do nowych doświadczeń i nowego etapu w twoim życiu. Ponieważ odblokowałeś tę część, która cię blokowała.

„Tylko zamykając drzwi, możesz otworzyć okno na przyszłość”.

-Françoise Sagan-

W przeszłości są ślady drogi, którą wybrałeś. Te poprzednie kroki przekierują twoje życie w kierunku najwłaściwszej przyszłej ścieżki, jeśli odpowiednio je zdefiniujesz. Staniesz się ich świadomy i odkryjesz, kim jesteś, dzięki swoim doświadczeniom i temu, czego nauczyłeś się po drodze.

Spotkanie z samym sobą

Aby planować przyszłość, trzeba zachować spokój i połączyć się ze sobą. Aby to zrobić, musisz ponownie połączyć się z tym, kim naprawdę jesteś. Musisz odkryć swoje najskrytsze marzenia i pragnienia oraz to, co cię uszczęśliwia. Aby ponownie połączyć się z samym sobą, musisz uwolnić się od wszystkiego, co ogranicza cię w twoim życiu, bez względu na to, czy jest to cierpienie, ciężary, czy ograniczenia narzucone przez samego siebie.

Inwestycja w siebie

Ponowne spotkanie z samym sobą oznacza dotarcie do głębi duszy i poznanie tego, za czym tęsknisz. Aby się tam dostać, będziesz musiał zanurzyć się w emocjach, które cię blokują lub sprawiają, że cierpisz, i pozbyć się ich. Wtedy będziesz mógł przejść dalej.

Zacznij od teraźniejszości i projektuj w przyszłość

Kiedy uwolnisz się od tych nagromadzonych ciężarów przeszłości, cierpienia i przeszkód, które cię uwięziły, możesz skupić się na teraźniejszości. Stąd możesz zbudować nową ścieżkę do przyszłości. W rzeczywistości przyszłość zawsze zaczyna się w teraźniejszości, od uczenia się z przeszłości. Życie w teraźniejszości jest punktem wyjścia do spełnienia Twoich życzeń w przyszłości.

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń”.

Eleonora Roosevelt-

Pole maków

Każda chwila, w której pozwalasz sobie na radość, to kolejny krok we właściwym kierunku. To niewątpliwie zbliży Cię do Twoich marzeń. Rzeczywiście, bycie szczęśliwym teraz wskazuje, że jesteś na właściwej ścieżce. Ułatwia ci zaplanowanie swojego życia w kierunku spełnienia.

Patrz w przyszłość, pokonując przeszłość

Projekcja to wizualizacja siebie, stawianie sobie celu oraz świadome i nieświadome szukanie drogi do jego osiągnięcia. Kiedy widzisz siebie, dokąd chcesz się udać, oznacza to, że mniej więcej już tam jesteś. Dlatego zidentyfikujesz każde wydarzenie w teraźniejszości jako kolejny krok w kierunku pragnienia twojego serca.

Jeśli twój umysł widzi siebie tam, gdzie chce iść, w rzeczywistości łatwo będzie ci się tam dostać. Dzieje się tak, ponieważ dzień i noc, noc i dzień twój umysł będzie szukał sposobu, aby to osiągnąć. Co więcej, nie ma wątpliwości, że odniesie sukces, bez względu na to, jak długo to potrwa.

Budowanie przyszłości oznacza patrzenie w nią z teraźniejszości.

Możesz zanurzyć się w swojej podświadomości dzięki technikom, które na to pozwalają i pogłębić emocje. Możesz też użyć swojej intuicji, odkrywając swoje wewnętrzne przewodnictwo, aby podejmować właściwe decyzje.

Każdy krok, który zrobisz, przybliży Cię do Twojego przeznaczenia i szczęścia. Możesz spełnić swoje najgłębsze marzenia i pragnienia, o ile dokonujesz projekcji z chwili obecnej, rozwiązujesz zakłócenia z przeszłości i wkładasz całą swoją energię w swoją podróż. Nie możesz przestać, dopóki nie osiągniesz swojego celu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Bellak, L. (1967). Sobre los problemas del concepto de proyección. Abt, LE & Bellak, L. Psicologia proyectiva. Buenos Aires: Paidós.
  • Freud, A., & Carcamo, C. E. (1961). El yo y los mecanismos de defensa (Vol. 3). Barcelona: Paidós.
  • Pérez, D. (2013). Sentir, desear, creer. Una aproximación filosófica a los conceptos psicológicos, Buenos Aires, Ed. Prometeo.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.