Pilates - jego 6 psychologicznych zalet

Pilates - jego 6 psychologicznych zalet

Ostatnia aktualizacja: 23 maja, 2018

Wykonywanie ćwiczeń to prawdopodobnie najważniejsze zalecenie jakie mogą dać lekarze i psycholodzy. Przyspiesza pracę mózgu, wzmacnia mięśnie i generuje endorfiny, hormon szczęścia. Każdemu pasuje inny rodzaj aktywności fizycznej, ale ostatnio mamy do czynienia z jednym rodzajem ćwiczeń, które staje się bardzo popularny: pilates. Nie uwierzysz, jak dobry może okazać się dla twojego zdrowia psychicznego.

Ten fizyczny i umysłowy system treningu pojawił się na początku XX wieku i trafił do nas za pośrednictwem Josepha Hubertusa Pilatesa. Na początku nazwał to “kontrologią”, ponieważ by kontrolować swoje ciało należało użyć umysłu. Chodzi o to, aby znaleźć harmonię i równowagę między nimi.

Poniżej dowiecie się na czym polega pilates.

Pilates i jego 7 podstawowych zasad

  • Ustawienie postawy
  • Koncentracja
  • Centrowanie
  • Kontrola
  • Oddychanie
  • Przepływ
  • Precyzja

Przez lata ludzie dodawali do niego nowe rzeczy. Niektóre z nich obejmują maszyny, sprzęt i konkretne pozycje z innych dyscyplin, takich jak joga. Dzisiaj pilates jest szeroko stosowany w planach leczenia rehabilitacyjnego, ponieważ pomaga stabilizować kręgosłup i inne mięśnie. Zyskał sobie zwolenników na całym świecie, w tym wielu znanych artystów i celebrytów.

Nie odniósł sukcesu tyko i wyłącznie dzięki niezwykłemu fizycznemu polepszeniu, które czerpią z niego ćwiczący. Pilates ma także ogromne zalety psychologiczne. Ludzie, którzy regularnie wykonują pilates, mówią, że czują się znacznie lepiej pod względem psychicznym i emocjonalnym.

“Zdrowie nie jest tylko normalnym stanem, naszym obowiązkiem jest nie tylko osiągnięcie go, ale także jego utrzymanie”

-Joseph Pilates- 

Klasa pilates.

6 korzyści psychologicznych z pilates

Pomaga ci lepiej spać

Ćwiczenie pilates sprawia, że ​​jesteś bardziej zrelaksowany, gdy nadchodzi pora snu. Będziesz lepiej spać, a także zmniejszysz stres, poprawisz koncentrację i wyeliminujesz negatywne myśli. Głębokie oddychanie odgrywa tutaj największą rolę.

Pilates uwalnia toksyny poprzez wydech i dotlenia skórę, mięśnie i narządy poprzez wdychanie. To niesamowite naturalne lekarstwo, wystarczająco skuteczne, aby powstrzymać cię od konieczności używania środków nasennych.

Poprawia twoją samoocenę

Jedną z zalet psychologicznych pilatesu jest to, że ma on znaczący pozytywny wpływ na poczucie własnej wartości. Gdy zauważysz zmiany w swoim ciele, zwiększy się także twoja pewność siebie.

Relaksuje i wzmacnia

Powszechnie wiadomo, że to ćwiczenie jest jednym z najbardziej relaksujących. Wzmacnia twoje ciało i poprawia oddech. Pilates jest zwykle zalecany osobom cierpiącym na zaburzenia lękowe i związane ze stresem. Ponadto jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce poprawić jakość swojego życia i spróbować czegoś nowego, ale opartego na tradycyjnych dyscyplinach.

To świetny sposób na kontakty towarzyskie

Zajęcia pilates to świetny sposób na poznanie ludzi. Sprzyjają kontaktom towarzyskim bez konieczności angażowania się w sporty zespołowe, które nie dla wszystkich są odpowiednie.

Jeśli jesteś kimś, kto woli robić takie rzeczy w samotności, nie martw się. Istnieją alternatywne klasy, które nie mają wielu uczestników, możesz nawet spróbować zrobić to samemu w domu. Ale zalecamy najpierw skonsultować się z ekspertem. Zachowaj ostrożność podczas rozpoczynania nowego ćwiczenia.

Ćwiczenia pilates.

Poprawia twoje życie seksualne

Wzmacnia obszar miednicy, dolnej części pleców i mięśnie brzucha. To znacznie ułatwi osiągnięcie orgazmu i sprawi, że będzie on również przyjemniejszy. Dodatkowo, staniesz się bardziej elastyczna, a to otworzy cię na nowe możliwości. Nie bój się wypróbowywać czegoś nowego, jeśli tylko obojgu to pasuje. Wszystko, co może poprawić jakość twojego życia seksualnego, powinno być przyjmowane z otwartymi ramionami.

Dowiesz się więcej o sobie

Jedną z zalet pilatesa, o których ludzie najczęściej zapominają, jest to, że dzięki tym ćwiczeniom dowiesz się więcej o sobie. Bardzo ważne jest poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz umiejętności.

Dobra samoświadomość jest kluczem do prawidłowego połączenia ciała i umysłu. Harmonia między nimi nie zawsze jest łatwa do znalezienia, ale dzięki skupieniu i głębokiemu oddychaniu możesz to zrobić.

Pilates dla osób starszych.

Pilates jest idealny dla każdej osoby, w każdym wieku. Możesz nie być całkowicie przekonany, ale nic nie stracisz, dając mu szansę. Po prostu spróbuj. Wyniki cię zaskoczą.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.