Pilates - jego 6 psychologicznych zalet

Pilates - jego 6 psychologicznych zalet

Ostatnia aktualizacja: 23 maja, 2018

Wykonywanie ćwiczeń to prawdopodobnie najważniejsze zalecenie jakie mogą dać lekarze i psycholodzy. Przyspiesza pracę mózgu, wzmacnia mięśnie i generuje endorfiny, hormon szczęścia. Każdemu pasuje inny rodzaj aktywności fizycznej, ale ostatnio mamy do czynienia z jednym rodzajem ćwiczeń, które staje się bardzo popularny: pilates. Nie uwierzysz, jak dobry może okazać się dla twojego zdrowia psychicznego.

Ten fizyczny i umysłowy system treningu pojawił się na początku XX wieku i trafił do nas za pośrednictwem Josepha Hubertusa Pilatesa. Na początku nazwał to “kontrologią”, ponieważ by kontrolować swoje ciało należało użyć umysłu. Chodzi o to, aby znaleźć harmonię i równowagę między nimi.

Poniżej dowiecie się na czym polega pilates.

Pilates i jego 7 podstawowych zasad

  • Ustawienie postawy
  • Koncentracja
  • Centrowanie
  • Kontrola
  • Oddychanie
  • Przepływ
  • Precyzja

Przez lata ludzie dodawali do niego nowe rzeczy. Niektóre z nich obejmują maszyny, sprzęt i konkretne pozycje z innych dyscyplin, takich jak joga. Dzisiaj pilates jest szeroko stosowany w planach leczenia rehabilitacyjnego, ponieważ pomaga stabilizować kręgosłup i inne mięśnie. Zyskał sobie zwolenników na całym świecie, w tym wielu znanych artystów i celebrytów.

Nie odniósł sukcesu tyko i wyłącznie dzięki niezwykłemu fizycznemu polepszeniu, które czerpią z niego ćwiczący. Pilates ma także ogromne zalety psychologiczne. Ludzie, którzy regularnie wykonują pilates, mówią, że czują się znacznie lepiej pod względem psychicznym i emocjonalnym.

“Zdrowie nie jest tylko normalnym stanem, naszym obowiązkiem jest nie tylko osiągnięcie go, ale także jego utrzymanie”

-Joseph Pilates- 

Klasa pilates.

6 korzyści psychologicznych z pilates

Pomaga ci lepiej spać

Ćwiczenie pilates sprawia, że ​​jesteś bardziej zrelaksowany, gdy nadchodzi pora snu. Będziesz lepiej spać, a także zmniejszysz stres, poprawisz koncentrację i wyeliminujesz negatywne myśli. Głębokie oddychanie odgrywa tutaj największą rolę.

Pilates uwalnia toksyny poprzez wydech i dotlenia skórę, mięśnie i narządy poprzez wdychanie. To niesamowite naturalne lekarstwo, wystarczająco skuteczne, aby powstrzymać cię od konieczności używania środków nasennych.

Poprawia twoją samoocenę

Jedną z zalet psychologicznych pilatesu jest to, że ma on znaczący pozytywny wpływ na poczucie własnej wartości. Gdy zauważysz zmiany w swoim ciele, zwiększy się także twoja pewność siebie.

Relaksuje i wzmacnia

Powszechnie wiadomo, że to ćwiczenie jest jednym z najbardziej relaksujących. Wzmacnia twoje ciało i poprawia oddech. Pilates jest zwykle zalecany osobom cierpiącym na zaburzenia lękowe i związane ze stresem. Ponadto jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce poprawić jakość swojego życia i spróbować czegoś nowego, ale opartego na tradycyjnych dyscyplinach.

To świetny sposób na kontakty towarzyskie

Zajęcia pilates to świetny sposób na poznanie ludzi. Sprzyjają kontaktom towarzyskim bez konieczności angażowania się w sporty zespołowe, które nie dla wszystkich są odpowiednie.

Jeśli jesteś kimś, kto woli robić takie rzeczy w samotności, nie martw się. Istnieją alternatywne klasy, które nie mają wielu uczestników, możesz nawet spróbować zrobić to samemu w domu. Ale zalecamy najpierw skonsultować się z ekspertem. Zachowaj ostrożność podczas rozpoczynania nowego ćwiczenia.

Ćwiczenia pilates.

Poprawia twoje życie seksualne

Wzmacnia obszar miednicy, dolnej części pleców i mięśnie brzucha. To znacznie ułatwi osiągnięcie orgazmu i sprawi, że będzie on również przyjemniejszy. Dodatkowo, staniesz się bardziej elastyczna, a to otworzy cię na nowe możliwości. Nie bój się wypróbowywać czegoś nowego, jeśli tylko obojgu to pasuje. Wszystko, co może poprawić jakość twojego życia seksualnego, powinno być przyjmowane z otwartymi ramionami.

Dowiesz się więcej o sobie

Jedną z zalet pilatesa, o których ludzie najczęściej zapominają, jest to, że dzięki tym ćwiczeniom dowiesz się więcej o sobie. Bardzo ważne jest poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz umiejętności.

Dobra samoświadomość jest kluczem do prawidłowego połączenia ciała i umysłu. Harmonia między nimi nie zawsze jest łatwa do znalezienia, ale dzięki skupieniu i głębokiemu oddychaniu możesz to zrobić.

Pilates dla osób starszych.

Pilates jest idealny dla każdej osoby, w każdym wieku. Możesz nie być całkowicie przekonany, ale nic nie stracisz, dając mu szansę. Po prostu spróbuj. Wyniki cię zaskoczą.

To może Cię zainteresować ...
Ćwiczenia fizyczne powodują, że stajesz się mądrzejszy
Piękno umysłu
Przeczytaj na Piękno umysłu
Ćwiczenia fizyczne powodują, że stajesz się mądrzejszy

Ćwiczenia fizyczne nie tylko wywierają dobroczynny efekt na Twój organizm. Twój umysł także jest w stanie uzyskać dzięki nim naprawdę sporo korzyśc...


Treści zawarte na Piękno Umysłu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Nie zastępują one diagnozy, porady ani leczenia u specjalisty. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej skonsultować się z zaufanym specjalistą.