Twoja pasja - odnajdź ją w 8 krokach

Twoja pasja - odnajdź ją w 8 krokach

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Zrealizuj swoje sny. Podążaj swą własną ścieżką. Rób to, co kochasz. Ile razy słyszałeś lub czytałeś tego typu rzeczy? Są to świetne pomysły ale nic one nie znaczą, jeśli nie zdefiniowałeś jeszcze swoich marzeń, jeśli nie znalazłeś jeszcze swojej ścieżki lub jeżeli nie do końca wiesz jeszcze jaka jest twoja prawdziwa pasja.

Pierwszym krokiem jest rzucenie sobie wyzwania by śnić swoje własne sny, budować własne ścieżki i ustalać, co prawdziwie kochamy. Jednakże większość ludzi nie wie, jaka jest ich prawdziwa pasja, a nie możesz iść w poszukiwaniu swego snu jeśli nie wiesz czym jest to czego szukasz.


Mądrość, to sztuka akceptowania tego, co nie może zostać zmienione by zmienić to co można zmienić i co najważniejsze, rozumienie różnicy między tymi dwoma przypadkami.

Marek Aureliusz


Przeczytasz, że jeśli chcesz osiągnąć swoje zamierzone cele, potrzebujesz dyscypliny, koncentracji i kompromisów, lecz w rzeczywistości problem jest dużo prostszy; choć możliwe, iż przyznanie się do tego jest bolesne. Prawda jest taka, że wielu ludzi nie odnosi sukcesów w życiu, zwyczajnie ponieważ nie wiedzą oni co z tym życiem począć.

Sposób na spędzenie życia pełnego sukcesów zaczyna się od zdeterminowania tego jaka jest twoja prawdziwa pasja, co cię napędza do działania. Lecz w jaki sposób?

Dzieci - pasja

Przeczytaj też: Dharma i Cztery Szlachetne Prawdy

1- Twoja pasja, znajdź ją: wyobraź sobie siebie za 5 lat

Wyobraź sobie, że jest 5 lat później i wszystkie twoje sny stały się rzeczywistością. Weź papier i długopis lub otwórz nowy dokument na swoim komputerze i opisz każdy detal tego jak by to twoje życie wtedy wyglądało.

Skorzystaj ze stopera i pisz przez dziesięć minut na temat różnych aspektów twojego życia, na przykład, o której godzinie wstawałbyś rano, ile pieniędzy byś zarabiał, jaka byłaby twoja praca, jakimi ludźmi byś się otaczał, jaki byłby twój dom, jaki samochód byś prowadził, co byś jadł, jak generalnie wyglądałoby to życie i jakbyś się z tym czuł.

Pamiętaj, ćwiczenie to nie dotyczy twojego obecnego życia ale raczej tego jakie by ono było, gdyby przez ostatnie pięć lat wszystkie twoje sny się spełniły.

2- Czytaj poradniki i rób notatki

Czytanie dobrych poradników może mieć ogromną moc, szczególnie jeśli będziesz w stanie przyswoić i zrealizować pomysły, które w nich znajdziesz. Samo czytanie tych książek jest bezużyteczne o ile nie wprowadzisz z życie porad, które one oczekują.

Byłbyś zaskoczony gdybyś wiedział ile osób kupuje tego typu książki i jedyne co dalej z nimi robią jest czytanie ich tytułów. Jeśli tytuł jest inspirujący, wyobraź sobie co kryje się w ich treści.

ksiazka

3 –  Zgłoś się na ochotnika

Udzielanie się w wolontariacie pozwoli ci na poznanie interesujących, zmotywowanych i pozytywnych osób. Pomoże ci również odkryć o sobie rzeczy, o których być może, nigdy nie wiedziałeś i znaleźć znaczenie w rzeczach, których inaczej nigdy nie wziąłbyś pod uwagę.

4 – Znajdź hobby (i je podejmij)

Wszyscy kiedyś chcieliśmy spróbować czegoś ale nie mieliśmy do tego odwagi. Nasze wymówki wyglądały różnie, od “nie mam na to wystarczająco czasu” do “co ludzie na to powiedzą” lub “jak mam zacząć to robić, w moim wieku.”

Nie odkładaj tego dłużej; zacznij to robić dziś. Jeśli czujesz, że może to być twoja pasja, jest tego jakiś powód. Przestań odmawiać sobie prawa do zrobienia tego i zacznij już teraz.

Polecamy też artykuł: Kochać siebie, by móc pokochać innych

5 – Śledź inspirującego bloga i działaj

Znajdź bloga, którego polubisz, i który cię zainspiruje (być może pieknoumyslu.com?). Nie czytaj pierwszych artykułów, które wyskoczą na stronie głównej; przeczytaj te, które przykują twoją uwagę.

Po przeczytaniu, spisz poniżej pomysły, które wydadzą ci się najbardziej interesujące i inspirujące i podejmij akcję. Jeżeli coś przyciągnęło cię do przeczytania tej treści, jest tego jakiś powód.

6 – Spędź czas starając się odpowiedzieć na pytanie: ” Co chcę robić?”

Rzuć sobie wyzwanie by się przed niczym nie wahać, gdy odpowiadasz na pytanie: Co chcę zrobić ze swoim życiem? Nie hamuj się. Nie rób wymówek. Odpowiedzi, takie jak “Chciałbym ale nie mogę, bo…” nie wchodzą w grę.

stopy-kamienie

7 – Znaj swoje lęki

Co cię przeraża? Rzuć sobie wyzwanie by to rozpoznać. Gdy konfrontujemy nasze lęki, możemy uświadomić sobie wiele interesujących rzeczy dotyczących naszego charakteru. Zaskakująco, generuje się przy tym silne uczucie pewności siebie, to samo doznanie, które czujemy gdy odważymy się zwierzyć przyjacielowi.

Co więcej, identyfikacja i poznanie swoich lęków, pomoże ci również znaleźć ich przyczynę. Jest to pierwszy krok do przezwyciężenia narzuconych przez siebie limitów, które powodują, że powstrzymujemy się przed robieniem pewnych rzeczy.

8 – Szukaj nauki w każdej sytuacji

Zawsze bierz pod uwagę czego możesz nauczyć się z tego co doświadczasz. Jeśli jesteś w stanie wynieść jakąś naukę z każdej sytuacji, każdy moment pomoże wyklarować rzeczy w twoim życiu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.