Pasja dodaje marzeniom skrzydeł - dodaje życiu radości

Pasja dodaje marzeniom skrzydeł - dodaje życiu radości

Ostatnia aktualizacja: 28 maja, 2018

Monotonia i rutyna mogą zabrać  życiu odrobinę pikanterii i przejąć nad nim kontrolę, pozostawiając nas bez iskry, która daje nam radość wraz z każdym mijającym dniem.  Z kolei kiedy pasja nadaje ton naszemu życiu, staje się ono pełne ekscytacji i nabiera znaczenia. Czy wiesz, że czas mija dużo szybciej, jeśli wkładasz pasję w to, co robisz?

Pasja to uczucie, które można rozpoznać po tym, że jest ono bardzo intensywne i głębokie. Atakuje całe twoje ciało, paraliżując twoje myśli. To sprawia, że ​​każda aktywność, którą wykonujemy, może być satysfakcjonująca. To jak atak, najpierw z zaskoczenia a potem przychodzi uczucie szczęścia i nieopisana satysfakcja.

“Cokolwiek by to nie było, potrzebujemy pewnego rodzaju gwiazdy, do której można się podłączyć, ponieważ źródłem pasji jest motywacja i ciekawość”

-Robin Sharma-

Wyobraź sobie na przykład, dziecko grające w piłkę nożną z takim zaangażowaniem, że zapomina o wszystkim innym. Albo wyobraź sobie kobietę wkraczającą na parkiet… natychmiast widzisz zmianę w jej twarzy…

Uzyskaj motywację by nawiązać kontakt z pasją

Motywacja jest elementem psychologicznym, który kieruje, utrzymuje i wprowadza w życie nasze zachowania. Jeśli pragniemy pasji, najpierw musimy zobaczyć, co nas motywuje i napędza. Motywacja będzie kluczowym czynnikiem związanym z naszą pasją.

Pasja i motywacja.

Pasja to szczególny składnik, który budzi naszą wytrwałość i motywację. To paliwo dla naszych celów i marzeń. Zachęca nas, abyśmy nie poddawali się, gdy napotkamy pierwsze trudności. Bez pasji i pożądania nie będziemy mieć energii; nie będziemy w stanie zrobić nic.

“Staram się nie podejmować takich decyzji, którymi nie jestem podekscytowany”

-Jake Nickell-

Tradycyjnie mówimy o dwóch rodzajach motywacji: zewnętrznym i wewnętrznym. Zewnętrzna motywacja jest wtedy, gdy robimy coś nie dla własnej, bezpośredniej satysfakcji, ale dla rezultatów, które przynoszą nam korzyści. W tym przypadku rzadko pojawia się prawdziwa pasja. Na przykład pomyśl o swojej pracy i o tym, że często robisz rzeczy, których nie lubisz, aby otrzymać wypłatę.

Z drugiej strony motywacja wewnętrzna ma miejsce, gdy robimy coś po prostu dlatego, że jest to satysfakcjonujące. Nie oczekujemy niczego w zamian oprócz tej satysfakcji. Ponadto możliwość wyboru zazwyczaj otwiera drzwi do wewnętrznej motywacji. Innymi słowy,  akty wolności napędzają nasz entuzjazm. Właśnie wtedy następuje moment kulminacyjny i czujemy, że sprawujemy pewną kontrolę nad naszym poszukiwaniem szczęścia.

Pasja bierze się z nawiązania kontaktu z twoim wewnętrznym dzieckiem

Nawiązanie kontaktu z naszymi pasjami nie zawsze jest łatwe. Stajemy się dorosłymi i  gromadzimy w sobie  poglądy, które ograniczają i odłączają nas od najbardziej naturalnej i spontanicznej części nas samych. Czasami zapominamy o naszych snach i tęsknotach i  przyzwyczajamy się do surowego życia. Pozwalamy by naszą uwagę całkowicie zaprzątały codzienne obowiązki.

Coś, co może pomóc nam odzyskać nasz entuzjazm, to  uwolnienie naszego wewnętrznego dziecka. Każdy z nas ma je w sobie. Czy pamiętasz, jak to było być dzieckiem? Jakie rzeczy sprawiały ci przyjemność lub były ekscytujące? Może lubiłeś bawić się na plaży i budować zamki z piasku, układać puzzle czy wymyślać historie.

“Musimy słuchać dziecka, którym kiedyś byliśmy, dziecka, które wciąż w nas jest. To dziecko rozumie magiczne chwile “.

Paulo Coelho

Dziecko samolot.

Dodaj ciekawość i poświęcenie do tego, co robisz. Udawaj, że po raz pierwszy robiłeś to, co lubisz. Tylko wtedy możesz walczyć z apatią, która pojawia się gdy twój harmonogram jest wypełniony czynnościami jakie należy wykonać. Wewnętrzne dziecko w tobie chętnie odkryje nowe hobby i projekty, które krążą ci po głowie. Jeśli na to pozwolisz, zabierze cię w podróż do nowych światów.

Nabierz nawyku codziennego zaspokajania swojej pasji

Pasja może być pielęgnowana i stać się codziennym nawykiem, jeśli zdołamy odwrócić naszą uwagę od obowiązków. Tak więc, jeśli jeszcze nie znalazłeś czegoś, czym się pasjonujesz, po prostu podążać za swoją ciekawością, aż znajdziesz rzeczy, które sprawią, że poczujesz się tak, jak opisaliśmy powyżej.

W tym ponownym odkryciu będziesz musiał zanurkować w swoje wnętrze i odkryć swoje najgłębsze potrzeby. Pasja dodaje skrzydeł twoim pragnieniom i tęsknotom. Niezależnie od tego  ile siły musisz poświecić na jej poszukiwanie, wciąż masz czas, aby ją znaleźć. Spraw, by marzenia stały się twoim priorytetem. W końcu to one sterują twoim życiem; prowadzą cię tam, gdzie chcesz iść i nadają sens twoim dniom.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.