Wrażliwi ludzie robią wszystko z całego serca

Wrażliwi ludzie robią wszystko z całego serca

Ostatnia aktualizacja: 14 grudnia, 2017

Ludzie pojawiające się znikąd i wnoszące światło w nasze życia są niczym prawdziwe anioły. Są to wrażliwi ludzie. Zostali stworzeni z czystości i robią wszystko z całego serca. Nawet gdy wrażliwi ludzie mają serca całe w bliznach, dalej potrafią uczynić nasze życie o wiele bardziej piękniejszym.

Wrażliwość jest nie tylko sposobem istnienia. To sposób życia człowieka i dzielenia się doświadczeniem. Wrażliwi ludzie wzmacniają znajomych poprzez uczucia i emocje, zarówno własne, jak i należące do tych osób.

Ale zawsze znajdzie się jakaś osoba krytykująca wrażliwość, traktując ją jako oznakę słabości, nie dostrzegając tej potęgi, jaką ta zdolność faktycznie dostarcza.

Wrażliwi ludzie wiedzą, iż posiadanie emocji jest mocno karane. Nasze otoczenie każe nam wierzyć, że wskutek ich działania stajemy się mniej skuteczni, słabi i niezdolni do podejmowania decyzji. Pragnie, abyśmy uwierzyli, że wrażliwość czyni nas bezbronnymi, że jest synonimem niewydolności.

Niektórzy ludzie mówią, iż w teraźniejszości dobrzy ludzie są błędem natury. Lecz prawda jest taka, że każdy z nas, gdzieś w głębi duszy, ma własną wrażliwość. Wszyscy się uśmiechamy do świata w najpiękniejszy sposób jaki znamy.

Dziewczyna zdmuchuje z dłoni gwiazdy

Balony emocji w świecie pełnym szpilek

Wrażliwi ludzie są jak balony emocji w świecie pełnym szpilek. Emocje i uczucia nadają takim osobom kształt, charakteryzują je, a równocześnie każą im zapłacić za to wysoką cenę.

Ten balon nadmuchują ich zmartwienia, emocje i sposób bycia. A potem pojawiają się szpilki, które go przebijają, rozsypając tym samym ich emocje. Wybuch balonika często również wywołuje traumatyczne i nieodwracalne szkody.

Na szczęście to się zaczyna zmieniać, a emocje stają się bardziej cenione, a co ważniejsze, bardziej się teraz o nie dba. Dzięki temu się rozwijają i tworzą własny wewnętrzny świat.

Kobieta praktykuje jogę nad jeziorem

Wrażliwi ludzie: wrażliwość i hojność kluczem do szczęścia

Według badań opublikowanych w czasopiśmie “Emocje”, akty hojności i wrażliwości wobec innych poprawiają nasze samopoczucie. Katherine Nelson, ekspertka w tej dziedzinie i właśnie autorka analizy, stwierdziła, iż:

“Osoby skupiające się na własnym zachowaniu nie wykazały poprawy psychologicznego rozkwitu, emocji pozytywnych lub negatywnych względem kontroli”.

Ekspertka również powiedziała, iż uzyskanym wynikiem badania chciała pokazać, że zachowanie prospołeczne doprowadzi ludzi do odczuwania bardziej pozytywnych emocji i zwiększa poczucie satysfakcji.

Niemniej jednak zaskoczył ją fakt, iż “skupienie się na własnych zachowaniach (lub akty samo-dobroci) również nie poprawiły psychologicznego rozkwitu, ani nie doprowadziły do zwiększenia pozytywnych czy zmniejszenia negatywnych emocji”.

Jest to znaczące odkrycie. Aby poczuć się lepiej, ludzi często się zachęca do dawania sobie małych nagród. Ale wyniki badania sugerują, że najlepszy efekt w tym kierunku przyniesie uszczęśliwianie kogoś innego.

Robienie czegoś dla innych osób poprawia nasze samopoczucie, przynosi satysfakcję i sprawia, że zaczynamy się czuć pełniejsi. Wrażliwi ludzie, połączając się i współczując ludziom dookoła, dostają się do cudownego świata pozytywnych emocji i wspaniałych uczuć.

Wrażliwi ludzie - smutna dziewczyna i czerwona róża

Dobroć można wykazać poprzez spojrzenie ze zrozumieniem, szczerość i tą całą mądrość przychodzącej wraz z bliskością. Widać to w nadziei na zmianę świata, znalezieniu sprawiedliwości i byciu hojnym.

Więc skupianie się na dobrym samopoczuciu innych osób czyni nas lepszymi ludźmi i daje możliwość poznania świata z całego serca, lecząc tym samym kiedyś zrobione rany wewnętrzne.

Jeśli istnieje coś, co czyni nas lepszymi ludźm i pomaga pokonywać pojawiające się przed nami góry, to będzie dobroć. Ponieważ wrażliwi ludzie, albo raczej bycie takim, to jedyna inwestycja, która nigdy nie zawodzi. Namiast zawsze przynosi korzyści zarówno Tobie, jak i reszcie świata.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.