Odwaga oznacza widzieć nadzieję w ciemności

Odwaga oznacza widzieć nadzieję w ciemności

Ostatnia aktualizacja: 05 maja, 2018

Większości znaczących, niesamowitych rzeczy, które wydarzyły się na świecie, dokonali ludzie, których charakteryzowała odwaga, by podejmować kolejne próby wtedy, gdy inni ludzie uważali, że nie ma nadziei.

Odwaga i wiara, którą mieli ​​dała im pewność siebie i bezpieczeństwo, dzięki czemu byli jeszcze bardziej zdeterminowani, by osiągnąć swoje cele.

Twoje pragnienia mogą urzeczywistnić się tylko wtedy, gdy jesteś wystarczająco odważny, aby je realizować. Będą tysiące przeszkód niezależnie od wybranej drogi, ale nie ma powodu się poddawać.

Przyszłość należy do tych, którzy mają odwagę wierzyć w siebie, ale także nie tracą wiary w innych. Dla tych ludzi odwaga wygrywa ze strachem, a oni rzucają się w nieznane, mimo ryzyka.

Winston Churchill powiedział kiedyś, że “odwaga słusznie jest uważana za pierwszą z ludzkich cech, ponieważ mówi się, że jest to cecha, która gwarantuje wszystkie inne”.

Dziewczyna z balonikami i walizką.

Bez odwagi nie ma przyszłości. Nie możesz tak po prostu odkładać spraw na później. Nadzieja, którą znajdziesz w zmaganiu się z przeciwnościami, pokazuje, że kryzys może poczekać, ale życie nie.

Wybierz, aby kroczyć własną ścieżką i nie bój się krytyki innych ludzi. Przede wszystkim nie daj się sparaliżować własną krytyką.

Szczęście pochodzi z wolności, a wolność pochodzi z odwagi

Nikt nie może być całkowicie szczęśliwy, jeśli nie jest całkowicie wolny. Prawdziwa wolność żyje w umyśle, a ty możesz być wolny tylko wtedy, gdy jesteś na tyle odważny, aby ją wybrać.

Różnica między wolnością a zależnością nie polega na braku lęku ani na istnieniu zaufania, ale na odwadze do działania pomimo wszystko.

Wszyscy przechodzimy przez życie, pragnąc różnych rzeczy. Jak kiedyś powiedział Paulo Coelho, pragnienie nie istnieje jeśli nie ma możliwości urzeczywistnienia go. Kiedy sprawiamy, że nasze pragnienia stają się rzeczywistością, wtedy zyskujemy wolność.

Zerwane łańcuchy.

Nie ma prostej drogi do wolności. W rzeczywistości większość ludzi przechodzi przez doliny pełne łez, zanim osiągną szczyt swoich pragnień.

Pamiętaj jednak, że sukces nie jest ostateczny, a porażka nie jest zgubna. Sposób, w jaki postrzegasz swoje problemy, będzie zależeć od tego, ile odwagi masz w sobie by iść dalej.

Kiedy chcemy wolności, odkrywamy, że zależy to całkowicie od tego, jak odważni jesteśmy.

Odwaga jest tym, co tworzy prawdziwych przywódców

Odwaga jest jedną z cech odróżniających prawdziwego przywódcę, częściowo dlatego, że ich słowa i działania są zawsze widoczne.

W rzeczywistości odwaga jest absolutnie niezbędna, jeśli chcemy odnieść sukces, być szczęśliwymi i zmotywowanymi. Przywódcy nie są odważniejsi niż zwykli ludzie, ale są odważni pięć minut dłużej.

Odwaga jest umiejętnością, co oznacza, że ​​można się jej nauczyć. Przywództwo wymaga od ciebie jej posiadania, ponieważ liderzy muszą być na tyle odważni, aby podejmować decyzje nawet wtedy, gdy nie cieszą się one popularnością.

Kiedy znajdujesz się na odpowiedzialnym, kierowniczym lub przywódczym stanowisku, ważne jest, abyś wierzył w swoje umiejętności, tak aby inni również mogli to zrobić.

Aby zmienić swoje życie, musisz nauczyć się dowodzić samym sobą. Aby tak zrobić, powinieneś być wystarczająco odważny, aby zaakceptować siebie. Nie poczujesz się komfortowo w żadnej sytuacji, jeśli nie masz dobrej samooceny.

Odwaga - kot, który postrzega siebie jako lwa.

Jeden konkretny cytat Richarda Hamminga doskonale podsumowuje moc odwagi w naszym życiu: “gdy tylko zdobędziesz odwagę i uwierzysz, że możesz rozwiązywać ważne problemy, wtedy oznacza to, że jesteś w stanie tak zrobić.” Jeśli nie wierzysz w to, wtedy zamykasz przed sobą drogę do wszystkich możliwości.

“Fizyczne męstwo jest instynktem zwierzęcym; moralne to znacznie wyższy poziom i bardziej prawdziwa odwaga”

-Wendell Phillips-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.