Odległość nie zmusza cię do zapominania

Odległość nie zmusza cię do zapominania

Ostatnia aktualizacja: 18 lipca, 2017

Odchodzę, bo muszę teraz być gdzieś indziej, będzie nas dzielić odległość. Odchodzę, ale zabieram cię ze sobą w moim sercu. Wiesz, że zawsze będziesz ze mną. Jesteś częścią mnie, kocham cię i nigdy o tobie nie zapomnę.

Wiesz, że zawsze będę cię kochał i słuchał kiedy będziesz mnie potrzebować. Słowami możemy zmniejszyć dzielącą nas odległość. Odległość, która stwarza pustkę, w której jednak zawsze coś będzie. Jest to życiowa lekcja, którą poznać musimy oboje.

Nie zapomnę tego czasu, kiedy całymi popołudniami śmialiśmy się u ciebie w domu. Nie zapomnę podróży na drugi koniec świata. Nie zapomnę, że kocham cię tak jak nigdy nikogo nie kochałem. Pod żadnym warunkiem nie zapomnę twojego uśmiechu.

“Tylko my wiemy jako być ze sobą na odległość.”

-Julio Cortázar-

Rozłąka, przez którą przechodzimy

Życie ma dla nas wiele niespodzianek. Niektóre z nich przejawiają się w formie rozłąki, które w momencie wystąpienie wydają się nam niczym rozstanie, ale jednocześnie są dla nas swego rodzaju testem i nowym początkiem.

Jeśli twój partner musi pracować z dala od domu, być może jest to dobry czas na wzmocnienie waszej relacji. Może wówczas zbliżycie się poprzez wielogodzinne rozmowy, zaskakując się pocałunkami przez telefon.

Przyjaciel może przenieść się daleko stąd, ale wcale nie musi to oznaczać końca przyjaźni. Nasi przyjaciele na zawsze w pewien sposób pozostaną w naszych myślach, tak samo jak my w ich. W odpowiedniej chwili przypomni nam się coś, co przyprawi nas o uśmiech.

Para w śniegu

Dystans może zakończyć przyjaźń lub romantyczną relację, jeśli nie będziesz o nią walczyć. Jeśli nie dacie z siebie wszystkiego, rozłąka może sprawić, że zaczniecie o sobie zapominać.

Dziś wiele jest sposobów, na zmniejszenie dzielącej was odległości. Internet, telefon, podróże samolotem i połączenie wszystkich tych opcji może pomóc ci utrzymać przyjaźń lub związek, tak by dzielący was dystans zamienił się w pył.

“Nie bój się przeznaczanie, nie bój się odległości. Moje serce jest w twojej duszy, ponieważ zawsze jestem bardzo blisko twojej miłości.”

-Celeste Carballo-

Jak prowadzić związek na odległość

Stanowi to istotnie bardzo trudne wyzwanie, nie możemy siebie co do tego okłamywać. Jest to jednak możliwe, jeśli oboje ludzi da z siebie wszystko, aby ich więź trwała.

Jeśli relacja jest prawdziwa i szczera – wzmocni się, jeśli jednak taka nie jest to zostanie zniszczona nie do naprawy. Poniżej zamieszczamy pięć wskazówek, które pomogą wam sprawić, by wasza relacja przetrwała.

Bądźcie szczerzy

Komunikacja, szczerość i prawdomówność są ważne w każdej relacji. Kiedy znajdujecie się setki kilometrów od siebie, to konieczny będzie dodatkowy wysiłek, aby utrzymać tę relację i pozostać szczęśliwym.

Zanim któreś z was wyjedzie, musicie przeanalizować swoje myśli i jasno określić czego oczekujecie od tej relacji. Ten test musi być szczery, nie powinniście oszukiwać samych siebie. Musisz również powiedzieć drugiej osobie czego pragniesz, oraz jak wyobrażasz sobie funkcjonowanie tej długodystansowej relacji.

Potrzeba szczerości i prawdomówności słuszna jest dla wszystkich relacji. Szczególnie, kiedy dzieli was dystans. Czasem możesz zacząć tracić nadzieję, ale musisz zachować spokój i głęboko oddychać.

To nie znaczy, jeśli nie oddzwaniają do ciebie natychmiast. Być może są zajęci i nie mogą od razu się z tobą skontaktować. Być może występuje między wami różnica czasu i ta osoba akurat śpi. Istnieją tysiące różnych powodów, dlatego nie pozwól ponieść się swojej wyobraźni. Na wszystko daj odpowiedni czas.

Para na balkonie

Opieraj się na ludziach, których kochasz

Życie nie kończy się, bo ktoś kogo kochasz wyjechał na jakiś czas. Życie toczy się dalej i powinieneś się nim cieszyć. Spotykaj się ze znajomymi, wychodź z nimi, baw się dobrze i mów im o tym co cię trapi.

Na pewien czas staraj się zapomnieć o dzielącej was odległości. Swoimi przemyśleniami dziel się z rodziną, tak by byli przy tobie i mogli zaoferować ci swoją pomoc.

Zachowaj komunikację

Komunikacja jest niezbędna. Możecie umówić się na konkretny dzień tygodnia, w którym będziecie się kontaktować, możecie pisać maila, rozmawiać na WhatsApp, wysyłać sobie zdjęcia i piosenki. Mimo dzielącej was odległości możecie umacniać swoją więź.

Planujcie odwiedziny

Nadzieja zobaczenia drugiej osoby powinna skłaniać was ku planowaniu miejsca i czasu kolejnego spotkania. Planujcie wizyty, planujcie co będziecie razem robić, dokąd pójdziecie i sprawiajcie, by nadzieja ciągle była żywa.

Kiedy spotkacie się następnym razem w pełni wykorzystajcie ten czas. Okazujcie sobie miłość i uczucie. Nie pozwólcie, by odległość sprawiła byście zapomnieli o sobie.

“Żadna odległość nie może na długo rozdzielić pragnących siebie kochanków.”

-George Washington-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.