Niezwykłe nawyki, które uczynią cię szczęśliwszym

Niezwykłe nawyki, które uczynią cię szczęśliwszym
Gema Sánchez Cuevas

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca, 2018

Życie to po prostu garść nawyków. Podczas, gdy bardzo niewielu ludzi ma luksus wymyślania nowej rutyny każdego dnia, prawdopodobnie nadal masz wystarczająco dużo przestrzeni, aby zdobyć niezwykłe nawyki, które mogą znacznie wzbogacić twoje życie.

Niezwykłe nawyki, które zamierzamy zaproponować, są rzadkie, ale łatwe do wdrożenia w życie. Znacznej części rutyny wyuczyłeś się nie zdając sobie z tego sprawy i nigdy obiektywnie nie analizowałeś ich wartości. Czy czynią twoje życie lepszym, czy robisz je po prostu z przyzwyczajenia?

Dzisiaj zapraszamy cię do bliższego przyjrzenia się swoim codziennym nawykom. Następnie, jeśli masz ochotę, spróbuj niektórych z tych niezwykłych, ale potężnych zwyczajów.

“Łańcuchy przyzwyczajeń są zbyt słabe, by je poczuć, dopóki nie staną się zbyt silne, by je przerwać.”

-Samuel Johnson-

Niezwykłe nawyki, które mogą mieć wpływ na Twoje szczęście

1. Spanie w pozycji wzmacniającej

Może wydawać się to dziwne, ale pozycje, jakie przybiera twoje ciało wpływają na twoje nastawienie. Kiedy idziesz z głową opuszczoną w dół, możesz być zdenerwowany lub chory. Jednak chodzenie w ten sposób wzmacnia te emocje.

Wierzcie lub nie, tak samo jest, gdy śpicie. Jeśli na przykład zwiniesz się w pozycji embrionalnej, obudzisz się czując brak motywacji się i będziesz przytłoczony przez cały dzień. Jeśli jednak całkowicie się rozciągniesz, prawdopodobnie będziesz mieć bardziej pozytywne nastawienie po przebudzeniu.

Śpiąca kobieta.

2. Zdobywaj 3 pozytywne doświadczenia na każde negatywne

Jest to jeden niezwykły nawyk, który powinniśmy codziennie ćwiczyć. Po prostu zdobądź trzy pozytywne doświadczenia dla każdego negatywnego, którego doświadczyłeś. To takie proste. Celem jest oczyszczenie umysłu i duszy ze wszystkiego, co pozostało po złym doświadczeniu.

Negatywne doświadczenia odbijają sie echem. To echo może zepsuć nastrój na cały dzień – lub nawet dłużej. Kiedy rekompensujesz je trzema pozytywnymi doświadczeniami, wszystko, co pozostało z twojego złego doświadczenia, rozprasza się. Następnie możesz przywrócić równowagę.

Szczęśliwy mężczyzna.

3. Udawanie szczęścia

Mózg jest tajemniczym, wspaniałym organem. Jest także niezwykle twórczy. W pewnych okolicznościach przestaje odróżniać rzeczywistość od fantazji. Na przykład, kiedy oglądasz smutny film, wiesz, że to nie jest rzeczywiste, ale twój mózg doświadcza go tak, jak gdyby działo się to w prawdziwym życiu (poprzez neurony lustrzane).

Możesz użyć tego niezwykłego mechanizmu na swoją korzyść. Na przykład udawaj, że jesteś szczęśliwy, nawet jeśli nie jesteś. Udawaj, że grasz rolę kogoś, kto jest szczęśliwy. Zdziwisz się, widząc, co dzieje się po kilku dniach “działania” w ten sposób.

4. Wysyłaj miłe e-maile bez powodu

Ten niezwykły zwyczaj jest bardzo potężny. Jest podobny do poprzedniego nawyku, ponieważ tutaj także nie musisz czuć się dobrze, aby mieć pozytywne nastawienie. Jeśli czujesz się zawiedziony, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić jest sprawienie, by inni czuli się dobrze. Badania pokazują, że pomaganie innym jest najlepszym sposobem, aby pomóc sobie.

Wręczanie prezentów pochodzących z głębi serca wzbogaca życie dawców. Po prostu przyzwyczaj się do wysyłania ciepłych, pozytywnych wiadomości do ludzi, których doceniasz lub kochasz. Nie wysyłaj czegoś ogólnego; wiadomość powinna być spersonalizowana. Zadziała to szczególnie dobrze, gdy masz zły dzień.

Spacer w lesie.

5. Spędzaj czas na świeżym powietrzu

Natura ma potężny wpływ na nasze emocje. Efekt jest prawie natychmiastowy. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć się w miejscu, w którym jest dużo zieleni a doświadczysz jej uzdrawiającej mocy w twoim umyśle i ciele.

Jest jeszcze lepiej, jeśli możesz chodzić boso po trawie lub spędzić trochę czasu na słońcu. Jeśli to nie jest możliwe, codzienny spacer na świeżym powietrzu będzie również dla ciebie dobry. Pomoże ci uporządkować pomysły, zrelaksować umysł i znaleźć równowagę.

Co sądzisz o naszych 5 niezwykłych nawykach? Niewielu ludzi je ćwiczy, ale prawda jest taka, że nie wiedzą co tracą. Jeśli chcesz być bardziej szczęśliwy, są warte wypróbowania. Uczyń swoje życie bardziej znaczącym.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.