Niesamowite chwile, które uważamy za coś oczywistego

Niesamowite chwile, które uważamy za coś oczywistego

Ostatnia aktualizacja: 08 maja, 2018

Każdego dnia zdarzają się niesamowite chwile, których nie zawsze jesteśmy świadomi. Dni, które uważamy za “normalne”, są pełne znaczących momentów, które zamieniają się w bezmyślne rutynowe czynności, kiedy zamykamy na nie oczy.

Szczęście jest tak wielkim słowem, że kojarzymy je z dużymi wydarzeniami i osiągnięciami. Ponieważ te momenty nie zdarzają się bardzo często, uważamy, że szczęście przychodzi w dużych dawkach, które tylko mieszają nam w głowach – i to wszystko. Ale może patrzymy na to w niewłaściwy sposób. Może szczęście tkwi nie tylko w niezwykłych wydarzeniach, ale także w wielu codziennych chwilach, które często przyjmujemy za pewnik.

To te niesamowite chwile, które z pozoru są zwyczajne.

“Siła charakteru może przejawiać się w wielkich chwilach, ale powstaje w tych małych. “

Phillips Brooks

Cenne i niesamowite chwile

Każdy dzień jest pełen małych cudów. Uważamy jednak, że nie zasługują na policzenie ze względu na to, jak bardzo są przewidywalne lub powszechne. Ale kiedy patrzysz na nie z innej perspektywy, mają moc by przemienić twoje życie w łańcuch magicznych chwil. Poniżej przedstawiamy listę przykładów, które dzieją się codziennie i są w twoim zasięgu.

Budzenie się do nowego dnia

Prawie nigdy nie zastanawiamy się nad tym, jak krótkie jest życie. Biorąc pod uwagę miliardy lat istnienia wszechświata nasze życie stanowi znikomy procent – zaledwie 60-80 lat. Wydaje się dużo, ale tak nie jest. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, dopóki nie zostanie im zbyt wiele czasu.

Niesamowite chwile.

Każdy dzień to tak naprawdę mały cud. Jeśli budzisz się mając dach nad głową i jesteś w stanie rozpocząć nowy dzień, masz wielkie szczęście. Jest tak wielu ludzi, którzy nie mają tego dachu, lub nie są w stanie wstać z łóżka. Masz życie, schronienie i zdrowie. To wspaniałe rzeczy, których nie należy przyjmować za coś oczywistego.

Jedzenie i zapewnianie składników odżywczych swemu ciału

Jedzenie to coś więcej niż wkładanie pożywienia do ust. Od zarania dziejów jedzenie kojarzy się z harmonią i spokojem. Wiele kultur dziękuje bogom za możliwość spożywania pokarmów. To czas, którym należy dzielić się z ludźmi, którzy są dla ciebie ważni.

Jedzenie to także przyjemność sensoryczna. Obejmuje wzrok, dotyk, smak, zapach, a czasem nawet słuch. Bez względu na to, jak skromny jest posiłek, zawsze wiąże się z odrobiną szczęścia, ponieważ oznacza, że zaspokajasz potrzebę. Jedzenie przy stole z innymi ludźmi to niesamowita radość, której możesz doświadczyć każdego dnia, ale nie zawsze ją doceniasz.

Patrzenie na osobę, którą kochasz

Kiedy śmierć zabiera naszych bliskich, zdajemy sobie sprawę, że spędziliśmy wiele czasu u ich boku, nie zdając sobie sprawy, jak ważni naprawdę byli. Każdego dnia powinniśmy pamiętać, że mamy wokół nas ludzi, których kochamy i że czas, który wspólnie spędzamy, jest ograniczony.

Książę i księżniczka.

Widok ich żywych jest darem samym w sobie, jednym z tych cudownych momentów, którym czasami pozwalamy przemknąć niezauważonymi. Poświęć kilka minut, aby na nich spojrzeć i bądź świadom swoich uczuć dla nich. Uświadomisz sobie, że twoje życie jest pełne znaczenia i że miłość jest darem, który sprawia, że ​​jest jeszcze piękniejsze.

Wykorzystanie swojej pracy by zrobić coś dobrego dla świata

Praca daje ci możliwość bycia wydajnym. Nie ma znaczenia, czy jest skromna i nie doceniana przez wielu. Praca pokazuje charakter, honor i przyzwoitość.

Niesamowite chwile naszego życia zdarzają się też w pracy. Ustalenie rutyny i wykonywanie wszystkich zadań rzuca światło na twoją postać i nadaje sens twemu życiu. To miejsce, w którym możesz zaprojektować i przeprojektować wybraną ścieżkę. To dlatego ma tak wielką wartość, zarówno dla ciebie, jak i dla całego społeczeństwa.

Spanie i sny

Jedynymi ludźmi, którzy naprawdę wiedzą, na czym polega luksus snu, są ci, którzy cierpią na bezsenność. Głęboki i spokojny sen to naprawdę nieopisana przyjemność. Jest to forma troski o własne dobre samopoczucie, która jest nieoceniona, ponieważ stanowi podstawę dobrego zdrowia. Niesamowite chwile obejmują również momenty snu.

Nieamowite chwile - marzenia senne.

Sen i marzenia równoważą twoje emocje, odmładzają ciało, a nawet czynią cię bardziej inteligentnym. Pozwalają skonsolidować nowe informacje, zrozumieć i odnaleźć sens w tym, czego nauczyłeś się poprzedniego dnia. Spanie to jeden z tych małych codziennych cudów, które nie zawsze doceniamy.

Jak widać, każdy dzień jest pełen niesamowitych chwil. Tylko dlatego, że większość ludzi lekceważy i ignoruje je, nie oznacza, że ​​nie mają wartości. Może, jeśli nauczysz się znajdować ukryte cuda stojące za tymi codziennymi chwilami, sprawisz również, że twoje życie będzie czymś więcej niż rutyną. Te chwile mogą pozostawić w tobie trwały ślad.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Michaela Chevala


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.