Nieporozumienia mogą stworzyć przepaść między kochankami

Nieporozumienia mogą stworzyć przepaść między kochankami

Ostatnia aktualizacja: 28 grudnia, 2017

Świat jest pełen ludzi, którzy oczekują na powrót kogoś, komu pozwolili odejść. Pełen jest także ludzi, którzy nie mają odwagi wrócić, nawet jeśli tego pragną. Dzieje się tak ponieważ wiele razy pozwalamy negatywnym rzeczom, takim jak bezpodstawne przekonania, nieporozumienia i gniew, odgrywać większą rolę niż szczerym uczuciom.

Jak mówią ludzie, życie to długa podróż. Podczas tej podróży uczymy się czerpać korzyści z dobrych rzeczy a złe zostawiać za sobą. Zdarza się, że mamy tendencję do robienia tego w późnej fazie gry. Dlatego po drodze tracimy wiele cennych rzeczy.

Popełnienie błędu polegającego na skupianiu się na negatywnych rzeczach tworzy wielką barierę. Z tej bariery wyrastają nieporozumienia. A to może zdystansować do siebie ludzi, którzy naprawdę się cenią.

Tak więc, ponieważ zrozumienie różnych sposobów komunikacji, intencje i realia innych są skomplikowane, dobrze jest, abyśmy zajęli się naszym umysłem. W ten sposób możemy zminimalizować możliwość oddalenia się od ludzi, których kochamy.

Nieporozumienia - para z kostkami Rubika zamiast głów.

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób odnosimy się do kwiatów a w jaki do chwastów.

Możemy pojmować i uważać nasz umysł za radio, które jest zawsze włączone i dostrojone do tej samej stacji. Czasami radio może nam przekazać cudowne rzeczy. Jednak w innych momentach mówi nam coś, co bardzo nas boli.

Chociaż nie możemy zmienić stacji, to w naszej mocy leży to, by przestać zwracać uwagę na każdy drobiazg jaki przekazuje. Dzięki takiej postawie, zdołamy przestać brać wszystko, co radio (nasz umysł) mówi nam w tak poważny sposób. I przestaniemy zatrzymywać nasze życie za każdym razem, gdy radio (nasz umysł) powie nam coś, co nam się nie spodoba.

Aby pójść jeszcze dalej i zrozumieć to lepiej, musisz sobie wyobrazić, że jesteś ogrodnikiem i że rośliny w twoim ogrodzie reprezentują rzeczy, jakie chcesz w życiu posiadać. Jakie byłyby to rośliny? Jak wygląda każda z nich?

Jako ogrodnicy, każdy z nas jest jedyną osobą odpowiedzialną za opiekę nad własnymi roślinami, sadzenie nowych nasion, ich pielęgnowanie i podlewanie. Jak myślisz, czy dbasz dobrze o swój ogród? Co musisz w nim zrobić? Co oznacza opieka nad każdą z roślin?

Niemniej jednak, rośliny nie zawsze rosną tak, jak byśmy tego chcieli. Kwiaty mogą pojawić się tam, gdzie ich nie chcemy, i mogą rosnąć wolniej niż planowaliśmy. Mogą nawet uschnąć lub zwiędnąć pomimo całej naszej troski i wysiłków. Ważną rzeczą jest to, jak się dla nich poświęcasz. Jeśli nie robisz tego, zastanów się dlaczego tak jest? Co stoi ci na drodze do wypełniania codziennych obowiązków wobec twoich roślin?

Róża - opadające płatki.

Od czasu do czasu w ogrodach kiełkują niepożądane chwasty . Rozpaczliwie próbujemy je wyrwać. Aby zrozumieć, jakie mogą być tego konsekwencje, wyobraź sobie ogrodnika, który wyrywa chwasty, gdy tylko je zobaczy. Mimo to chwasty kiełkują od nowa. Ogrodnik znowu je usuwa. Ale pomimo wszystkich wysiłków i tak zawsze wracają.

Nieporozumienia wynikają z tego, że zbyt koncentrujemy się na jednych rzeczach, a odrzucamy inne

Można powiedzieć, że ogrodnik ten prawdopodobnie marnuje swój czas na coś, co mu się nie podoba, podczas gdy zapomina o roślinach, które mają prawdziwe znaczenie. Musi zadać sobie pytanie, czy jest gotów zadbać o te, które naprawdę się liczą, mimo że w jego ogrodzie może wyrosnąć, to co nie przypadnie mu do gustu.

To znaczy, nieuchronnie niektóre rośliny mają pewne części, których możemy nie lubić. Niemniej jednak te części są niezbędne. Na przykład, ogród różany dla rozkwitu róż, musi również mieć ciernie.

Mając to na uwadze, powinniśmy bardziej zastanowić się nad roślinami, które naprawdę mają dla nas znaczenie. Te, które ignorowaliśmy z powodu chwastów. Chwasty są irytujące, ale nie należy poświęcać im zbyt wiele uwagi.

To rozumowanie można zastosować w każdej dziedzinie życia, aby osłabić tendencję do koncentrowania się na rzeczach, których nie lubimy. Bez wątpienia jest to jedna z głównych przyczyn powodujących nieporozumienia. A te utrwalają się i trzymają nas z dala od ludzi, których kochamy w najbardziej szczery i prawdziwy sposób.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.