Negatywne obrazy, które obciążają nasz umysł

Negatywne obrazy, które obciążają nasz umysł

Ostatnia aktualizacja: 10 kwietnia, 2017

Każdy chce dobrze wyglądać i dobrze się czuć. Nie chodzi nam jednak zaledwie o sztuczny wymiar tych pojęć. Mówimy o dobrym wyglądaniu, dobrym samopoczuciu i komforcie wynikającym po prostu z bycia tym, kim jesteśmy. Bywa, że w naszej głowie tkwią negatywne obrazy, które uniemożliwiają nam osiągnięcie tego stanu.

Dlatego właśnie należy nauczyć się odpowiednio kontrolować te negatywne obrazy i przed nimi chronić.

Zadaj sobie pytanie: Dlaczego nie czuję się dobrze w swojej skórze? Zastanów się, co robisz źle. Być może chcesz być taka jak inni, a to wszystko dlatego, że wciąż nie odkryłaś samej siebie?

Pierwszy krok w kierunku lepszego samopoczucia pochodzi z wewnątrz. Co dzień rano oglądasz się w zwierciadle pewności siebie, czy też jej braku?

Spójrz w lustro i zastanów się co widzisz? Nie skupiaj się wyłącznie na wyglądzie zewnętrznym, który często odbija to co jest wewnątrz ciebie. Skup się na tym, jaką osobą się stałaś. Zastanów się, czy to, co widzisz jest odbiciem ciebie, czy też innych ludzi.

Dlaczego wydaje ci się, że nie możesz zaznać spokoju? Czy powodem są negatywne obrazy, które obciążają twój umysł, mimo że nawet nie zdajesz sobie sprawy z ich obecności? Aby je wyeliminować, musisz najpierw je poznać. Z którymi spośród nich się utożsamiasz?

Topniejące włosy

Wyzbądź się etykietek

Etykietki nas ograniczają. Czasami są przydatne, ale w większości przypadków jedynie nas dyskredytują. Wiele osób w naszym życiu będzie nam wmawiać, że nie jesteśmy kompetentni. Ci ludzie nie wierzą w nas i uważają, że nie jesteśmy zbyt wiele warci.

To sprawia, że skupiamy się na naszych słabościach i tracimy pewność i wiarę w siebie, które są niezbędne, aby realizować swoje cele.

Zastanów się nad rzeczami, które wpływają na ciebie w ten sposób. Dlaczego im na to pozwalasz? Czy możesz kontrolować, to co mówią inni ludzie? Kto określa ciebie jako człowieka? Jesteś to ty, czy może ktoś inny?

Nie pozwól, aby ktoś inny mówił ci, kim jesteś. Tylko ty możesz definiować siebie. Od dziś zacznij ignorować słowa, które obniżają twoją wartość. Kiedy ktoś mówi ci “Nie możesz tego zrobić, nie dasz rady” to określa cię jako niekompetentną. Zgodzisz się z nim? Tylko ty znasz odpowiedź.

Twoja pewność siebie nie powinna zależeć od innych ludzi

Czy czujesz niepokój? Czy twoje poczucie bezpieczeństwa zależy od innych ludzi? Powinno ono pochodzić wyłącznie od ciebie. To ty musisz wierzyć w swój własny potencjał.

Oczywiście, że łatwiej jest polegać na innych ludziach, lecz kiedy ich oparcie się załamie, ty będziesz bezradna. Twoje bezpieczeństwo nie powinno zależeć od innych ludzi, lecz tylko od ciebie. Nie daj się prowadzić innym. Sama powinnaś być w stanie kierować swoje ścieżki w kierunku upragnionych celów i zdobywać to, czego pragniesz.

Wykorzystaj wszystkie pozytywne słowa, które płyną w twoim kierunku, jednak wszystkie inne, które ranią, pozostaw za sobą. Nie pozwól by negatywne obrazy frustrowały cię, czy nie pozwalały ci realizować swoich marzeń.

Doceniaj pozytywne strony swojej osobowości i staraj się wyeliminować z życia to, co oddala cię od twoich marzeń. Skup się na pozytywach i zacznij poznawać siebie. Twoja pewność siebie i bezpieczeństwo powinny zależeć wyłącznie od ciebie. Uwierz w siebie i pracuj nad osiągnięciem swoich celów.

Dziewczynka z balonami

Zwiększ swoją samoocenę i wyrzuć z głowy negatywne obrazy

Nasza samoocena silnie zależy od negatywnych obrazów które nawiedzają nas i zaburzają nasz spokój. Czy pozwolisz, aby tak było i z tobą?

Samoocena to bardzo wrażliwa rzecz. W kilka sekund może rozpaść się na drobiny. Dlatego musimy o nią dbać i zachować jej równowagę.

Na początek, musisz upewnić się że nikt nie wpływa destruktywnie na twoją samoocenę. W podobny sposób – tylko ty możesz sprawić, że wzniesie się ona wysoko. Skoro zniszczenie jej jest tak łatwe – każdy może to zrobić. Unikanie wystawiania jej na wpływy innych i wykuwanie w pocie czoła niezłamanej, hartowanej samooceny jest w twoich rękach.

Motywuj się każdego dnia i unikaj wszelkich ludzi, którzy usiłują zburzyć twoją samoocenę. Powinnaś być pewna w swojej skórze, cenić siebie i kochać się taką, jaką jesteś.

“Wszyscy wiemy, że samoocena wywodzi się z tego, co sami uważamy na nasz temat, a nie z tego co sądzą o nas inni.”

-Gloria Gaynor-

Wszystkie te negatywne obrazy żyją w twoim umyśle. Być może wmówiono ci je kiedy byłaś jeszcze mała, lub też byłaś wystawiona na ich wpływy stopniowo. Tak czy inaczej, możesz je pokonać i całkowicie wyeliminować je ze swoich myśli.

Musisz jedynie wierzyć w siebie i nie pozwolić by ktokolwiek niszczył twoją samoocenę. Tylko ty możesz uwolnić się od wszystkiego co negatywne i wkroczyć na ścieżkę ku swoim celom. Nie daj się uzależnić od innych. Wierz w siebie i w swój własny potencjał.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.