Muzyka może ułatwić wstanie z łóżka

Muzyka może ułatwić wstanie z łóżka

Ostatnia aktualizacja: 04 października, 2019

Kij uderzający rytmicznymi ruchami o kamień może tworzyć dźwięki, które są przyjemne dla ucha. Nie wiemy, kiedy to wymyślono, ale wiemy, że tysiące lat temu filozofowie , tacy jak Platon stwierdzili że ​​”muzyka jest dla duszy tym czym gimnastyka dla ciała”.

Większość ludzi zdaje sobie dzisiaj sprawę z terapeutycznych efektów muzyki, a niektórzy nawet korzystają z zalet terapii muzycznej.

Nowe badania przeprowadzone na uniwersytecie w Cambridge wyłoniły 20 tytułów piosenek, które pomogą Ci wstać rano z łóżka. Czy jesteś zainteresowany tym, jakie to melodie?

Już mówimy, jaka muzyka jest najlepsza!

Muzyka może być najlepszą rzeczą, która Cię obudzi

Badanie zostało przeprowadzone przez psychologa David M. Greenberg’a, we współpracy ze znaną aplikacją Spotify.

Dziewczyna ze słuchawkami na uszach

Dla tych, którzy nie znają witryny Spotify – jest to strona internetowa i aplikacja mobilna, która służy do słuchania muzyki. Gdy słuchasz piosenek, możesz wybrać lub pominąć niektóre, a aplikacja dostosowuje się do Twoich upodobań i oferuje tylko tą muzykę, którą chcesz.

Greenberg jest zdecydowanym zwolennikiem pozytywnego fizycznego i emocjonalnego wpływu muzyki na ludzi. wierzy, że ​​właściwe piosenki mogą sprawić, że będziemy nastawieni bardziej optymistyczne i pełni energii przez cały dzień.

Dlatego też zakłada, że konkretna piosenka może napełnić Cię pozytywną energią. Dzięki niej możesz stawić czoła wyzwaniom nowego dnia i bardzo poprawić sobie nastrój.

“Ten, kto słyszy muzykę, czuje, że jego samotność nagle nabrała ludzkiego wymiaru.”

-Robert Browning-

Greenberg uważa, że ​​kluczem do wstania rano z łóżka w dobrym nastroju są bardzo rytmiczne akordy początkowe.

Pierwsze wersy powinny budować napięcie, tak samo jak trzeci i czwarty takt. Oznacza to, że utwór powinien utrzymywać rytm pomiędzy 100 a 130 uderzeń na minutę. Dzięki temu stopniowemu wzrostowi rytmu, umysł i ciało znajdą motywację by wstać.

Najlepsza muzyka do wstania z łóżka

W swoim badaniu, zatytułowanym “Wake Up”, Greenberg sugeruje, że wstawanie z łóżka jest czymś, co zależy indywidualnie od osoby. Natomiast jego badania próbują zbadać wpływ muzyki na osobowość.

Dla Greenberga, wygrzebanie się z łóżka przechodzi ze stanu letargicznego do stanu ciągłego ostrzegania. Muzyka odgrywa fundamentalną rolę w procesie ewolucji człowieka.

Służy nie tylko jako środek komunikacji, ale także jako sztuka interakcji społecznych, która ma dla ludzi także psychologiczne skutki. Stąd jej znaczenie w budzeniu; jest podstawową częścią nas samych.

“Muzyka poprawia zły nastrój i łagodzi trudności, które rodzą się z ducha”.

-Miguel de Cervantes-

Sprowadza nas to do listy piosenek, którą stworzył Greenberg , abyśmy mogli łatwiej wstać z łóżka. Ponieważ jest to sprawa indywidualna, możesz wybrać te, które najlepiej pasują do twojej osobowości.

Niezależnie od tego, stworzył on listę zależną od tego, jakiej ilości energii potrzebujemy w ciągu dnia. Nie musisz więc wyskakiwać z łóżka, przestraszony, ale poniższe utwory dadzą ci więcej energii i pomogą lepiej dostroić do własnego rytmu.

dziewczyna, która słucha muzyki.

Muzyka przy której warto się budzić

Zgodnie z badaniami Greenberga, jakakolwiek z poniższych 20 piosenek zapewni Twemu umysłowi i ciału energię, której potrzebujesz, by wstać rano.

Budzenie się z motywacją i pozytywnymi myślami to świetny sposób na rozpoczęcie dnia. Muzyka jest czystą poezją dla każdego. Przejdźmy więc do konkretów i poprawmy sobie nastrój dobrą muzyką.

 1. Coldplay – Viva La Vida
 2. St. Lucia – Elevate
 3. Macklemore & Ryan Lewis – Downtown
 4. Bill Withers – Lovely Day
 5. Avicii – Wake Me Up
 6. Pentatonix – Cant Sleep Love
 7. Demi Lovato – Confident
 8. Arcade Fire – Wake Up
 9. Hailee Steinfeld – Love Myself
 10. Sam Smith – Money On My Mind
 11. Esperanza Spalding – I Can’t Help It
 12. John Newman – Come and Get It
 13. Felix Jaehn – Ain’t Nobody (Loves Me Better)
 14. Mark Ronson – Feel Right
 15. Clean Bandit – Rather Be ft. Jess Glynne
 16. Katrina and The Waves – Walking on Sunshine
 17. Imagine Dragons – On Top of the World
 18. MisterWives – Reflections
 19. Carly Rae Jepsen – Warm Blood
 20. iLoveMemphis – Hit The Quan

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.