Mniej pisania i więcej spotkań przy kawie - oto, czego potrzebujemy!

Mniej pisania i więcej spotkań przy kawie - oto, czego potrzebujemy!

Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia, 2019

Jasne, to prawda, że ​​nowe technologie pomagają przetrwać naszym relacjom. Nie oznacza to jednak, że nie mają żadnych wad. Zaczynamy zastępować SMS-ami spotkania twarzą w twarz, a to nie jest dobre. Potrzebujemy mniej pisania i więcej spotkań przy kawie.

Dbanie o siebie i dbanie o ludzi, których kochasz, nie powinno być powierzchowne. Najlepsze rozmowy i najlepsze momenty nie mają miejsca w aplikacji WhatsApp. Potrzebujemy mniej pisania i więcej spotykania się. To, co naprawdę sprawia, że ​​czujemy się dobrze, to gdy ludzie widzą się twarzą w twarz.

W dzisiejszych czasach przyjaźnie oparte są bardziej na rozmowach WhatsApp niż na rozmowie przy kawie. W rezultacie nasze wymiany myśli wydają się być bardziej powierzchowne i mniej satysfakcjonujące niż te, które masz, kiedy spotykasz się twarzą w twarz. Patrzenie w oczy drugiej osoby i przytulanie się w chłodne dni to zupełnie inne doświadczenie.

Uściski są ważne dla dobrej komunikacji. W każdym razie, nie powinno być tak trudno znaleźć czas dla ludzi, których kochamy. Jeśli tak, może powinniśmy ponownie przemyśleć nasze priorytety.

Mózg z sieciami społecznościowymi

Wirtualne sieci społecznościowe: wrogowie aktywnego słuchania i kontaktu twarzą w twarz

Niewiele badań analizuje wpływ użycia (lub nadużywania) sieci społecznościowych na nasze zdrowie psychiczne. Nikt tak naprawdę nie zbadał, w jaki sposób sieci społecznościowe wpływają na tworzenie stabilnych (i rzeczywistych) sieci wsparcia. Niemniej jednak widzimy anegdotycznie, że przestaliśmy patrzeć sobie w oczy, gdy komunikujemy coś ważnego. Ciągłe przerwy i wielozadaniowość są normą. Tracimy zdolność do bycia aktywnymi słuchaczami.

Próba przeprowadzenia ważnej rozmowy na WhatsApp oznacza utratę wielu ważnych informacji. Brakuje danych lub refleksji, które pomogłyby nam dokładniej odczytać problem. Co więcej, ten brak informacji oznacza, że ​​wsparcie, jakie możemy zaoferować naszym bliskim, jest stosunkowo słabe.

W mediach społecznościowych jesteśmy uwikłani w pozory i półprawdy. Ludzie prezentują świat tak, jak chcą, a to sprawia, że ​​trudno mieć dobre relacje. Nie widzimy się nawzajem, więc tak naprawdę się nie znamy. Nie wiemy, jak odczytać twarze przyjaciół lub zrozumieć, przez co przechodzą.

Ten rodzaj komunikacji może być szczery, ale zawsze będzie niekompletny. Jest to kolejny powód, dla którego potrzebujemy mniej pisania ze sobą nawzajem, a więcej spotkań w twarzą w twarz. Co więcej, fakt ten nie jest całkowicie zwolniony z niszczącego efektu skumulowanego. Powoli włączamy te nawyki komunikacyjne w nasze codzienne życie. W rezultacie zaczynamy postrzegać siebie w bardziej zniekształcony sposób.

To, co kiedyś było nowym środkiem komunikacji, zmieniło nas w niewolników. Gratulujemy sobie gdy natychmiast odpowiadamy. Nieprzestrzeganie tego może mieć poważne konsekwencje. Ktoś może się złościć, a nawet możemy mieć nieciekawą kłótnię, opartą na oburzeniu i nieufności.

Niewolnicy facebooka

Syndrom FOMO (lęk przed pominięciem)

FOMO jest odpowiedzią na tę potrzebę, którą stworzyliśmy, aby zawsze być dostępnym w Internecie. Nie chcemy przegapić niczego, co dzieje się w mediach społecznościowych.

Oznacza to, że życie innych ludzi staje się bardziej interesujące niż nasze własne życie. W związku z tym, nawet nasze prawdziwe relacje stają się mniej interesujące. Może to być katastrofalne dla naszego stanu umysłu, ponieważ przestajemy dbać o nasze życie. Wszystko, co chcemy zrobić, to spełnić tę fikcyjną potrzebę kontrolowania naszych wirtualnych środowisk.

Ta stała potrzeba połączenia i świadomość tego, co dzieje się w sieci, jest ograniczona, jeśli chodzi o cieszenie się naszym czasem z innymi ludźmi. Smutną rzeczywistością jest to, że smartfony są dziś wszędzie. To odbiera jakość i ciepło naszym interakcjom.

Rzuć sobie wyzwanie, aby w Twych relacjach było mniej pisania i więcej spotkań przy kawie

Rzucamy wyzwanie, aby odłożyć telefon na bok, gdy następnym razem będziesz z kimś na spotkaniu. Staraj się nawiązać prawdziwy kontakt. Zastosuj zasadę : mniej pisania. W końcu, jak powiedzieliśmy wcześniej, najlepsze rozmowy nie mają miejsca w aplikacji WhatsApp. Dlatego musimy widzieć się częściej i upewnić się, że sieci społecznościowe nie są naszą jedyną formą kontaktu. Pomyśl “mniej pisania, więcej spotkań przy kawie”. Podsumowując, sieci społecznościowe doskonale nadają się do przekazywania informacji, ale nie są tak przydatne w promowaniu wzajemnego zrozumienia.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.