Miłość potrzebuje podlewania każdego dnia

Nie zdobędziesz pełnej szacunku i trwałej miłości za pomocą zaledwie kilku miesięcy wysiłku. Twoja miłość musi być podlewana każdego dnia.
Miłość potrzebuje podlewania każdego dnia

Ostatnia aktualizacja: 13 maja, 2022

„Chcę prawdziwej miłości, która nigdy się nie kończy. Miłości, która nie przyjmuje rzeczy za pewnik, nie sprawia, że płaczę, ale przynosi mi prawdziwe uczucie i wieczne uściski”. Należy jednak pamiętać, że taka miłość potrzebuje podlewania każdego dnia.

Niewątpliwie wszyscy pragniemy związku, który można opisać powyższymi słowami. Często jednak zapominamy o zasadniczym fakcie, że na relacje trzeba pracować każdego dnia. Uczucie nie żywi się pustką lub nieobecnością, potrzebuje autentycznej obecności, aby się rozwijać.

Miłość to nić, która łączy dwa serca. Dwa życia, które potrzebują światła, aby się zobaczyć i wewnętrznej siły, by pozostać razem. Bez nich nie ma esencji, a bez esencji nić się zrywa.

Często, gdy jesteś w związku przez pewien czas, pojawia się przed Tobą wróg. Nazywa się rutyną. Charakteryzuje się przyjmowaniem rzeczy za pewnik. Pojawia się komunikat „Nie trzeba tego robić ani mówić, ponieważ mój partner już to wie” lub „Jestem pewien, że nie będzie miał nic przeciwko, ponieważ wiem, że mnie kocha” lub „Nie ma znaczenia, ile czasu minęło, ponieważ nasze uczucia się nie zmieniły”.

Jest to złe myślenie, ponieważ miłość nigdy nie przyjmuje rzeczy za pewnik. Nawet w dojrzałej miłości czasami pojawiają się wątpliwości i potrzebuje ona codziennego okazywania uczuć, słów i gestów, aby budować wzajemność i autentyczność. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Miłość potrzebuje określonego języka

człowiek z miłością podlewający rośliny w kształcie serca

Miłość, podobnie jak życie, zmienia się i transformuje. Dlatego związek przechodzi przez różne etapy, a każdy etap ma swoje potrzeby. Jednak miłość jest zawsze taka sama i musi być okazywana w określonym języku.

Jest język wpisany w miłość, który wszyscy rozumieją. To pragnienie i entuzjazm wciąż rozświetlają oczy, tęsknota za pieszczotami i szukanie bliskości.

Całkiem możliwe, że namiętność między Wami nie jest już taka, jaka była na początku. Jest to jednak faza głębsza, w której dominuje czułość i współistnienie, ale wciąż istnieje ta sama miłość i ta sama potrzeba. Miłość potrzebuje podlewania każdego dnia.

Co się dzieje, gdy nie dba się o miłość?

Jeśli na co dzień nie dbasz o swoją miłość, odczujesz braki i pojawią się wątpliwości. To emocjonalne oderwanie niekoniecznie wynika z braku miłości, ale z faktu wkraczania w sytuację, w której dla jednego z Was „wystarczy być obecnym”, bez konieczności wnoszenia wkładu, zwracania uwagi na drugą osobę i dbania o małe rzeczy w związku.

Jednym z głównych problemów w związkach małżeńskich jest to, że jeden z małżonków potrzebuje więcej uczuć i uwagi niż drugi. W efekcie istnieje rodzaj emocjonalnego dysonansu, który, jeśli nie zostanie rozwiązany lub nie zostanie wzięty pod uwagę, może powodować problemy.

Wspólnym wrogiem, gdy związek osiąga ten punkt, jest pojawienie się odwróconej empatii. Polega na naśladowaniu „negatywnego” zachowania partnera, aby zwrócić jego uwagę i go zranić. Na przykład, jeśli zapomni do Ciebie zadzwonić lub odejdzie od stołu bez słowa, możesz zdecydować się „odpłacić”, znikając na weekend.

Są to szkodliwe i niekonstruktywne zachowania, które donikąd nie prowadzą. Problem nigdy nie zostanie rozwiązany przez inny problem. Niedociągnięcia, które odczuwasz, muszą być wypowiadane na głos, abyście oboje byli ich świadomi.

para spacerująca przed gigantycznymi kwiatami

Współudział i wzajemność

Nie zawsze jest łatwo znaleźć miłość, która pasuje do Twoich własnych cech, wad i dziwactw. Najważniejszą rzeczą jest znalezienie takiego partnera, który pasuje do Twoich własnych wartości. Takiego związku, w którym możecie rozwijać się zarówno jako para, jak i indywidualnie.

Chcę miłości, w której nie jesteśmy przeciwnikami, gdzie jeden nie zawsze jest zwycięzcą, a drugi przegranym. Chcę tańczyć pod gwiazdami i z biegiem lat wiedzieć, że wszystko, przez co przeszliśmy, wszystko, co minęło, było tego warte.

Związek, który nie jest „podlewany” i o który dba się każdego dnia, jest związkiem, który nie jest pielęgnowany i kończy się bezpowrotnie więdnięciem. Dlatego konieczne jest uwzględnienie tych prostych wskazówek.

Zrozum, w jaki sposób Twój partner wyraża swoją miłość do Ciebie

Czasami czujesz potrzebę, aby Twój partner pokazał Ci swoją miłość w sposób, w jaki chcesz i oczekujesz.

Niemniej jednak to, że nie mówi Ci codziennie, że Cię kocha, nie oznacza, że tak nie jest. Nawet jeśli nie zgadza się ze wszystkim, co mówisz, nie oznacza to, że nie bierze pod uwagę Twoich poglądów. Naucz się doceniać jego współudział, wsparcie i autentyczność. Język miłości pozostaje ten sam, mimo że każdy z Was używa innych słów. Wystarczy się poznać, zrozumieć i docenić.

Każdy czyn, każde słowo i każdy gest musi być autentyczny

Istnieją pewne codzienne gesty, w których uczucie jest zawsze wyraźnie widoczne. Muszą jednak być autentyczne.

Miłość nie powinna być wymuszana. Nie powinna być pokazywana zdawkowo ciągłym „Kocham cię” lub cotygodniowymi prezentami. Współudział, niespodzianki, nieoczekiwane gesty i szczere uściski są lepsze niż rutyna, w której słowa straciły swoją istotę.

Miłość to nie tylko pragnienie, to zrozumienie. To bycie obecnym i dawanie szczęścia.

para przytula się na sofie ciesząc się prostymi rzeczami w życiu

Zdjęcia dzięki uprzejmości Mila Marquis, Christian Schloe


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.