Poczucie wspólności jest lepsze niż miłość

Poczucie wspólności jest lepsze niż miłość

Ostatnia aktualizacja: 02 kwietnia, 2022

Z pewnością chcesz znaleźć kogoś, kogo myśli i wewnętrzne głosy będą dogadywać się z Twoimi. Kogoś, kto ma klucz do Twojej głowy i z kim czujesz się tak pewnie, że bez obaw wpuszczasz go do środka. Kogoś, z kim Twoje prawdziwe “ja” się ujawnia i możesz być sobą. Poczucie wspólności może być nawet lepsze niż miłość.

Jest tak, ponieważ znajdujesz w tej swojej bratniej duszy inną część siebie, nawet nie musząc nic mówić. Trzymasz się ich mocno i nie pozwalasz, by teraźniejszość wymknęła się Wam spod kontroli, gdy myślisz o wszystkim, co czeka Was w Waszej wspólnej przyszłości.

Niektórzy nazywają tych ludzi swoim domem. Dają oni ciepło pocieszającego uścisku i siłę niezbędną do tego, aby partner mógł stawić czoła codziennej rutynie.

Sprawiają, że oddychasz, kochasz i uśmiechasz się za każdym razem, kiedy na nich patrzysz.

Para całuje się nad rzeką

Poczucie wspólności i język ciała

Niektóre spojrzenia mówią wszystko. To, co nazywamy poczyciem wspólności, jest szczególnym zjednoczeniem, które przekracza miłość, choć jednocześnie jest nią zalane. Poczucie wspólności to nie tylko miłość – to przede wszystkim zrozumienie.

„Nadal myślę, że nasz najlepszy dialog odbywał się między naszymi spojrzeniami. Słowa, świadomie lub nieświadomie, często kłamią, ale oczy nigdy nie przestają być prawdziwe.

Jeśli kiedykolwiek próbowałem kogoś okłamać oczami, powieki mi opadają, spontanicznie opuszczają kurtynę ochronną i pozostają tam, aż ja i moje oczy odzyskamy obowiązek prawdy.

W przypadku słów wszystko jest bardziej złożone, ale mimo to, jeśli słowa próbują oszukać, oczy mają tendencję do wypierania ust”.

-Mario Benedetti-

Dzięki Waszemu połączeniu dusz wszystkie spojrzenia, gesty lub uściski nie mają tajemnic. Twoja bratnia dusza zna prawdę: nawet jeśli mówisz, że wszystko w porządku, a tak naprawdę jest inaczej. Prawdopodobnie nie muszą nawet na Ciebie patrzeć ani Cię słyszeć, aby to wiedzieć. Nie są wróżbitami, ale rozumieją Cię od środka.

To połączenie wykracza daleko poza szczery uśmiech lub mądre spojrzenie. Między wami tworzy się atmosfera, która staje się rodzajem emocjonalnego proroctwa łączącego zarówno Wasze uczucia, jak i serca.

dłonie

Dom dla Waszych dusz

„Ludzie myślą, że bratnia dusza oznacza idealne dopasowanie i właśnie tego wszyscy chcą. Ale prawdziwa bratnia dusza to lustro, osoba, która pokazuje Ci wszystko, co Cię powstrzymuje, osoba, która zwraca Ci uwagę, abyś mógł zmienić swoje życie.

Prawdziwa bratnia dusza jest prawdopodobnie najważniejszą osobą, jaką kiedykolwiek spotkasz w swoim życiu, ponieważ zburzy ona Twoje ściany i obudzi Cię.”

-Elizabeth Gilbert-

Twoja bratnia dusza sprawia, że się śmiejesz i uśmiechasz. Zawsze jest przy Tobie, nigdy nie odchodzi. Jest dumna z tego, co osiągasz i kim jesteś, a jednocześnie nie boi się powiedzieć Ci, co myśli, ani stwierdzić, że popełniłeś błąd.

Nie oznacza to, że czasami nie będzie między Wami nieporozumień ani kłótni, ale nawet one są pomocne w przełamywaniu wszelkich barier między Wami. Twoja bratnia dusza oznacza punkt zwrotny w Twoim życiu, z którego nie można już wrócić. Wypełnia każdą chwilę czułością.

Poczucie wspólności pozwala akceptować bez żądań. Nie musisz zmieniać sposobu, w jaki żyjesz, aby zaspokoić czyjeś dziecinne lub ekstremalne potrzeby. Doskonale się uzupełniacie.

Dodaj zamiast odjąć

Dalajlama twierdzi: „Jeśli nie dodajesz, to przynajmniej nie odejmuj ”. Poczucie wspólności polega na dodawaniu. Dlatego jeśli bycie z kimś oznacza, że musisz coś od siebie zabrać, zastanów się nad tym dwa razy. Połączenie dusz pozwala Ci być sobą i czerpać z siebie to, co najlepsze. Jeśli ktoś próbuje podciąć Ci skrzydła, nie jest Twoją bratnią duszą.

Jeden wyraźny przykład poczucia wspólności, choć na innym poziomie, można znaleźć u autorów piosenek, Johna Lennona i Paula McCartneya. Osobno są/byli świetnymi muzykami, ale razem stworzyli jeden z najlepszych zespołów w historii muzyki współczesnej. To samo dzieje się z relacjami, w których istnieje poczucie wspólności. Jeden z partnerów podkreśla cechy drugiego, wzmacnia je, sprawia, że się rozwijają i wznosi je do poziomów, których wcześniej nie można było sobie wyobrazić.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.