Masz siłę, aby iść dalej. Nie poddawaj się!

Masz siłę, aby iść dalej. Nie poddawaj się!
Adriana Díez

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Adriana Díez.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Masz siłę, aby iść dalej. Gdzie znajdę wolę walki kiedy czuję, że trafiłem na samo dno? Jak znaleźć siłę, by iść do przodu jeśli czuję, że nie będę w stanie stawić czoła temu, co nadchodzi? Czy jestem silniejszy niż mi się wydaje?

Oto niektóre z pytań, które możesz zadać sobie, gdy przechodzisz trudny okres.

Ludzie mają niesamowitą siłę i niesamowitą zdolność przetrwania. Jesteśmy w stanie tolerować więcej bólu, niż nam się zdaje. W jakiś sposób znajdujemy motywację, aby iść dalej, nawet gdy słabnie nasza siła a wszystko dookoła wydaje się pogrążone w ciemności.

Czasami odkrywamy, że budujemy własną ścieżkę, cegła po cegle, nie wiedząc, jak się tam dostaliśmy, pomimo głębokiego bólu, który odczuwamy w środku. Nasza zdolność do odporności jest nieograniczona. Masz siłę, aby iść dalej.

Ale gdzie znajdujemy siłę, aby się pozbierać?

Ona żyje w nas, ale czasami jest ukryta i trudna do znalezienia, a innym razem daje nam tylko subtelne oznaki jej istnienia. Bez względu na to, siła istnieje w taki czy inny sposób. Czasami potrzebujemy pomocy, aby zrozumieć jak ją ujarzmić.

Nasz instynkt przetrwania jest odpowiedzialny za aktywowanie w nas wytrzymałości, wraz z wszystkimi innymi wewnętrznymi zasobami, które posiadamy.

Aby jednak tak się stało, musimy słuchać naszych emocji, co pomoże nam się dowiedzieć , o co nas proszą, a następnie coś z tym zrobić.

Masz siłę by iść dalej - dziewczyna z ptakami we włosach.

Znajdź swoją wewnętrzną siłę

Kiedy czujesz ból i myślisz, że nic więcej nie możesz zrobić, walcz dalej. Szukaj odpowiedzi na wszystkie pytania. A jeśli nie możesz ich znaleźć, znajdź powód do tego, by iść dalej.

Bo na tym polega życie – wstawaniu, parciu do przodu, walce, uczeniu się na każdym popełnionym błędzie, słuchaniu i odczuwaniu swoich emocji.

Może dzisiaj nie możesz znaleźć woli, ale kto wie, co przyniesie ci jutro? Każdy dzień to nowa historia do napisania. Chociaż czasami nie możesz zdecydować jak ją zakończyć, możesz zdecydować jak chcesz zacząć.

Masz siłę by iść dalej! Weź oddech, wypełnij płuca, skacz i leć. Jeśli musisz się odrobinę cofnąć, zrób to po to by naładować baterie, poprawić skrzydła i czerpać siłę ze wszystkiego, czego się nauczyłeś. A kiedy będziesz gotowy, krocz przed siebie.

Nie przestawaj walczyć, ponieważ masz siłę i zasoby niezbędne do tego, by iść dalej. Po prostu musisz je znaleźć w sobie.

Nie zapomnij jednak poświecić kilku dni na bycie samemu. Stwórz trochę miejsca na smutek i strach. Musisz doświadczyć tych negatywnych emocji, aby później móc odzyskać i wykorzystać swój potencjał.

Smutna dziewczyna.

Masz siłę, aby iść dalej. Nie jesteś sam

Jeśli nadal czujesz się słaby po tym jak ból już ustąpił – nie martw się, nie jesteś sam. Znajdź osobę, w towarzystwie której możesz po prostu odpocząć, kogoś, kto może być dla ciebie schronieniem.

Taki ktoś pomoże ci wrócić do zdrowia i znaleźć siłę, by iść dalej. Potrzeba odwagi, aby wiedzieć kiedy poprosić o pomoc, a następnie przyjąć ją.

Pozwól ludziom pomóc sobie, gdy ich potrzebujesz, zapomnij o swoich lękach i oprzyj się na barkach swoich bliskich. Chwyć ich za ręce i uwolnij ciężar, który na tobie spoczywa.

Możesz to zrobić. Jeśli marzysz o czymś, wierzysz w to i działasz w kierunku spełnienia snów, będziesz bliżej ich osiągnięcia.

Nie trać nadziei. Pracuj dalej, aż znajdziesz w sobie odpowiednie zasoby. Zaufaj swojemu potencjałowi.

Masz siłę, by iść dalej - złączone dłonie.

Pamiętaj, że nie ma końca bez nowego początku a bez światła nie ma ciemności. Nie możesz podnieść się, jeśli wcześniej nie upadłeś. Nie znajdziesz siły ani woli do działania, jeśli jej nie szukasz. Kontrasty mogą sprawić, że będziesz się rozwijać, jeśli zobaczysz środkowy punkt, który je równoważy.

Więc idź dalej – znajdź siłę, walcz i zmuszaj do działania! Wstań, otrząśnij z siebie pył i idź dalej, bo warto. Nie zapominaj, że życie toczy się dalej, czas płynie, a ty opowiadasz własną historię.

Masz w sobie siłę, więc się nie poddawaj.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.