Magiczni ludzie są wszędzie dookoła nas

Magiczni ludzie są wszędzie dookoła nas

Ostatnia aktualizacja: 16 grudnia, 2017

Dookoła nas wszędzie są magiczni ludzie. Są to ludzie, którzy dają Ci szczęście, pomagają latać, lśnić i dać upust Twojej frustracji. Doskonale się rozumiecie i się nawzajem wspieracie.

Magiczni ludzie otaczają nas od wczesnych lat dzieciństwa i mogą pozostać przy nas do końca życia.

Nie musisz zawsze mówić “jestem po Twojej stronie”, ponieważ słowa są zbędne. Czasem spotykasz kogoś. Hipnotyzująca melodia miłości pojawia się znikąd i prowadzi Cię do tego człowieka. Ta więź jest zdrowa, czysta i otwarta na nowe doświadczenia.

Wasza przyjaźń polega na tych szczerych spojrzeniach, które zdejmują ciężar z Twoich ramion i pomagają przezwyciężyć wszelkie trudności.

“Magiczni ludzie naprawdę istnieją. Zaufaj mi, widziałem ich. Chowają się we wszystkich zakątkach naszej planety. Przebrani za normalnych ludzi. Ukrywanie się jest specjalnym sposobem ich bycia. Starają się zachowywać jak wszycy inni. Dlatego jest tak ciężko ich znaleźć. Ale gdy już znajdziesz, nie będzie odwrotu. Nie zapomnisz ich. Nie opowiadaj o tym nikomu, ale mówią, iż ich magia jest tak potężna, że nawet jedno ich dotknięcie pozostaje z Tobą na zawsze.”

-Nieznany autor-

Dwaj eskimosi przytulają się nosami

Prawdziwych przyjaciół można policzyć na palcach jednej ręki

Prawdziwych przyjaciół można policzyć na palcach jednej ręki. Jest to stwierdzenie, któremu prawie nikt nie może zaprzeczyć. Jest to całkiem normalna sytuacja, gdyż nie możesz umieścić wszystkich swoich oczekiwań, uczuć, myśli i zainteresowań na kimś, kto pojawia się w Twoim życiu tylko na chwilę.

Jest tylko kilka osób, z którymi możesz się połączyć w tak wyjątkowy sposób, a wasze wspólne doświadczenia łączą się i spełniają Twoje potrzeby socjalne. I to właśnie są ci magiczni ludzie. Jak powiedział kiedyś Arystoteles, jesteśmy zwierzętami społecznymi i dlatego potrzebujemy tych więzi z innymi ludźmi, by czuć się kompletnie.

Magiczni ludzie posiadają wspaniałe socjalne i emocjonalne cechy. Oferują nam swoje wsparcie, ratują i prowadzą nas. Innymi słowy, są inteligentni zarówno społecznie, jak i emocjonalnie.

Barwni ludzie w przebraniach

Magiczni ludzie władają dwoma głównymi składnikami inteligencji społecznej

Społeczna inteligencja definiuje się jako zdolność nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. Według zdania Daniela Golemana, magiczni ludzie władają dwoma kluczowymi składnikami potrzebnymi do rozwijania tej umiejętności:

1) Świadomość społeczna: jest to zdolność do bycia czułym na stan wewnętrzny innej osoby, dostrzegać jej niewerbalne sygnały i rozumieć jej uczucia, myśli oraz intencje. Z tym się wiąże:

  • Bycie obok i prawdziwe słuchanie.
  • Umożliwienie tej osobie mówienia otwarcie.
  • Umożliwienie rozmowy, by zacząć poruszać się w pewnym kierunku.
  • Wiedza sposobu funkcjonowania ludzi na poziomie społecznym, by móc odczytać jej sygnały socjalne.

2) Umiejętności społeczne: jest to umiejętność nawiązywania dobrych relacji i tworzenia więzi, świadomość potrzeb innych osób. Oprócz bycia socjalnie świadomym, należy również wiedzieć w jaki sposób prowadzić płynne i skuteczne konwersacje. Aby to zrobić, musisz:

  • Nauczyć się jak się przedstawiać.
  • Dbać o potrzeby innych osób i podejmować odpowiednie działania.
Figurki ludzi przybijają piątkę

Suma sumarum, inteligencja społeczna jest czymś o wiele większym niż tylko proste poświęcenie czasu na wysłuchanie. Należy również głęboko się dostroić do uczuć innych ludzi i pozwolić sobie na bardziej intymne, trwałe połączenie.

Magiczni ludzie są społecznie i emocjonalnie inteligentni, oferując ludziom dar ekspresji, co pozwala im przyciągać do siebie inne osoby.

Jak już stwierdziliśmy wcześniej, niektóre związki dają nam szansę podzielić się tym, co nas motywuje i daje energię. Takie relacje pomagają nam angażować się w życie, zachęcają do bycia lepszym człowiekiem i dostarczają światło do najciemniejszych obszarów naszych dusz.

Nawet jeśli takie zdolności są poza naszym zasięgiem, inteligencja społeczna i emocjonalna jest czymś, co każdy może osiągnąć. Zatem nie należy wykluczać możliwości, że kiedyś magiczni ludzie trafią się nam na naszej ścieżce życiowej i możliwości dzielenia się własną magią z innymi.

Obrazki wstawione dzięki uprzejmości Kristiny Webb i Anne Soline


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.