Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy...

Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy...

Ostatnia aktualizacja: 27 września, 2017

Przyjaciele to ci, którzy zostają posprzątać mieszkanie po imprezie. Ci, którzy pomagają nam ją zorganizować, czy nawet przygotowują zabawę bez naszej wiedzy z jedyną motywacją, że pewnego dnia, przez krótką chwilę, mamy odegrać wiodącą rolę nie tylko w naszej osobistej opowieści. Prawdziwi przyjaciele kształtują nasze życie.

To ci, którzy zostają z tobą aż do samego końca, ponieważ wiedzą, iż możesz potrzebować ich w ostatniej chwili. Ci, którzy nie czytają Ci myślach, lecz mogą dostrzec ten błysk w oku czy drżenie Twoich rąk.

To ludzie, w których rozpoznajesz pewne części niezmieniające się w czasie. Części składające się ze współpracy i bliskości.

Przyjaciele to ci, którzy byli z Tobą, gdy sięgałeś dna i gdy docierałeś do samego nieba. I w obu przypadkach byłeś naprawdę wdzięczny za ich obecność. Bo wiesz, że będąc na samym dnie bez nich wszystko byłoby jeszcze gorzej. A osiągając największe sukcesy zdajesz sobie sprawę, iż bez nich nie byłoby już tak samo.

Rozpoznajesz w swoich przyjaciołach cząsteczkę siebie

Przyjaciele to ci, w których rozpoznajesz cząsteczkę samego siebie. Ci, którzy mają też inne dziwne elementy osobowości, które podziwiasz. Ich zdolność żeby wykrzesać z Ciebie uśmiech, gdy sam nie możesz znaleźć do tego powodu. Ich cierpliwość, gdy się denerwujesz.

Ponadto ich odwagę w obliczu mnóstwa powodów do obaw i ich ducha, kiedy wszystko wydaje się być stracone. Ich wytrwałość, gdy twierdzisz w każdy możliwy sposób, że nie chcesz dziś nigdzie wychodzić.

Prawdziwi przyjaciele ciągle przypominają Ci, że to co należy do nich, należy również do Ciebie. Że jesteś zawsze mile widziany w ich domu.

nogi

To ludzie, którzy podwiozą Cię na dworzec, nawet jeśli muszą porzucić wszystkie swoje sprawy. Wiedzą, iż Ty też pomożesz im, gdy będzie potrzeba i że zrobisz to, nieważne jak mocno będziesz zmęczony podróżą.

Oczywiście, nie warto oczekiwać czystości u nich w domu czy łóżka dla gości. Możesz przecież przespać się na kanapie… Zaufanie, które was łączy, czyni Cię częścią ich życia, nawet jeśli przez jakiś czas się nie widzieliście. Zawsze mają niesamowitą chęć Cię zobaczyć. Porozmawiać… Posłuchać…

“Przyjaźń zwiększa szczęście i zmniejsza cierpienie podwajając naszą uciechę i dzieląc smutek na pół.”

-Cicero-

Przyjaciele to ci, którzy znają Twoją istotę, a Ty znasz ich

Przyjaciele to ludzie, których anegdoty znasz lepiej niż oni sami. Niezliczoną ilość razy słyszałeś tę historię o zagubionym bagażu. O dniach, gdy przyjaciel chodził przez cały czas w tych samych spodniach, aż pożyczył jakieś od sąsiada. Jego zdaniem nie wyglądały aż tak źle.

Przyjaciel kończy swoją historyjkę mówiąc, że te spodnie były jednak okropne, i ty znowu się śmiejesz, bo za każdym razem gdy on to opowiada, inaczej wyobrażasz sobie wspomniany element garderoby.

Nawet sprawdziłeś w internecie, jak te okropne japońskie spodnie tak naprawdę wyglądają. I rzecz jasna znalazłeś kilka bardzo brzydkich. Nawet ściągnąłeś sobie te obrazki na telefon, aby wykorzystać je później w celu uzupełnienia historii.

W taki sposób integrujesz się z nim. I jak można się było spodziewać, część Ciebie staje się fragmentem jego życia.

dziewczynki

“W powodzeniu nasi przyjaciele poznają nas; w nieszczęściu my poznajemy naszych przyjaciół.”

-John Churton Collins-

Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy…

Przyjaciele to ci, którzy zawsze chętnie udzielą szczerych odpowiedzi albo przynajmniej nie zostawią tego na później, zwłaszcza gdy czują, że nie potrzebujesz zbyt rozbudowanej odpowiedzi. Potrzebujesz tylko prostego potwierdzenia, że oni są gotowi Ci pomóc.

To ludzie, którzy zostają z Tobą z jednego prostego powodu – chcą spędzać razem jak najwięcej czasu. Nie dlatego, by sprawić dobre wrażenie czy ze strachu, że coś Ci się stanie.

-Ale mieszkam tuż obok.

-Dobrze, ale i tak Cię odprowadzę.

przyjaciele

Prawdziwi przyjaciele są rzadko spotykani. Ale są jedyni w swoim rodzaju, oryginalni w swoim traktowaniu Twojej osoby. W zależności od sytuacji mogą być delikatni ale mogą też być twardzi.

Ale nade wszystko są niesamowici, ponieważ po prostu to Twoi przyjaciele… I nie ma drugich takich jak oni. Ale co dziwne, w tym samym momencie jesteście do siebie łudząco podobni.

Wśród Twoich przyjaciół nie ma dwóch takich samych. Ale w tym samym momencie wszyscy jesteście podobni.

Przyjaciele to ci, którzy potrafią wyleczyć nasze rany powiedziawszy “to bzdury”, mieszając tym samym nasze łzy smutku ze łzami radości. To ci, którzy będą poważni, gdy potrzebujesz pomysłowości, by rozwiązać jakiś problem.

Ale gdy tylko nadchodzi chwila na przerwę, wyrzucają swoją powagę przez okno, żeby wypuścić powietrze i znaleźć wyjście później… Ponieważ zawsze do Ciebie wrócą.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.