Klucze do nawiązania kontaktu z Twoim wewnętrznym „ja”

Łączenie się z Twoją wewnętrzną istotą sprawia, że jesteś szczęśliwszy i bardziej świadomy siebie samego i świata na zewnątrz. W naszym artykule zaprezentujemy Ci sposoby pozwalające odkryć klucze do skontaktowania się ze swoim wewnętrznym „ja”. Z pewnością będziesz w stanie od teraz zrobić to na własną rękę!
Klucze do nawiązania kontaktu z Twoim wewnętrznym „ja”

Ostatnia aktualizacja: 16 sierpnia, 2019

Eksperci z dziedziny coachingu i poprawy ludzkiego życia mówią regularnie tym, którzy nie mogą znaleźć swojego miejsca na tym świecie, aby podjęli wszelkie możliwe próby połączenia się ze swym wewnętrznym „ja”. Niestety wiele osób nie ma żadnego poczucia przynależności i nie rozumie, dlaczego tak się właśnie dzieje. Ci ludzie często wierzą przy tym, że nie są niczym więcej niż tylko pustką wypełnioną jedynie ich lękami, brakami i niepewnością.

Brak połączenia z Twoim wewnętrznym „ja” sprawi, że będziesz żył tak, jakbyś przez cały czas musiał coś udawać. Po prostu żyjesz tak, jak tego chcą inni, a nie Ty. Będziesz odczuwał nieustanną potrzebę stworzenia sobie jakiejś formy maski i tarczy, aby chronić się za wszelką cenę przed rzeczywistością świata zewnętrznego. Eksperci z dziedziny coachingu sugerują nawet, że świadome połączenie z Twoją wewnętrzną mocą pomoże Ci przestać to robić.

Istnieje kilka narzędzi, które pozwolą Ci na samodzielne odkrywanie swojej własnej jaźni. To właśnie one pomogą Ci osiągnąć Twój wewnętrzny spokój. A ponieważ jest ich naprawdę wiele, to każda osoba będzie w stanie wybrać najlepszą dla siebie opcję. Wystarczy dokonać wyboru na podstawie swojej osobowości i stylu życia.

Łączenie się z Twoją wewnętrzną istotą sprawi, że staniesz się o wiele bardziej szczęśliwy i bardziej świadomy siebie samego i świata na zewnątrz. W naszym dzisiejszym artykule zaprezentujemy Ci sposoby pozwalające odkryć klucze do skontaktowania się ze swoim wewnętrznym „ja”. Z pewnością będziesz w stanie od teraz zrobić to na własną rękę! Wystarczy, że poświęcisz kilka chwil na przeczytanie naszego dzisiejszego poradnika – zapraszamy zatem do lektury!

Narzędzia ułatwiające proces nawiązania kontaktu ze swoim wewnętrznym „ja”

I chociaż gdzieś z tyłu głowy możesz mieć wrażenie, że śpisz już od wielu lat, to tak naprawdę nigdy nie jest za późno, aby się móc skontaktować ze swoim wewnętrznym „ja”. Ta wewnętrzna moc, którą wkrótce odkryjesz, pozwoli Ci prowadzić sensowne i pełne głębi życie. Będzie one także pełne prawdziwego szczęścia.

Przestańcie kojarzyć siebie samego jedynie ze swoim ego

Wszystkie dzieci rodzą się mając postać otwartej książki o niezapisanych kartkach. Rzeczy i kwestie takie jak na przykład idee polityczne, religia, edukacja i tradycje rodzinne znacząco wpływają na ich życie kształtując dziecięcą osobowość. Kiedy jednak dzieci staną się już dorosłymi osobami, część ich procesów myślowych będzie już na stałe zaprogramowana w ich mózgu. Podobnie zresztą, jak wiele innych pomysłów, które zaakceptowali jako swoje własne.

Radość i swoboda

Właśnie dlatego Twoje postrzeganie rzeczywistości może wywoływać u ciebie lęk. A twoje ego zazwyczaj chroni Cię, tworząc pewną fasadę, kryjącą Twoją prawdziwą osobowość. Z tego właśnie powodu powinieneś zadawać sobie samemu pytania. Dzięki temu będziesz w stanie analizować siebie samego i lepiej rozumieć swoje własne myśli.

To jedyny sposób, abyś mógł zobaczyć prawdziwy świat wokół siebie i odkryć swoją prawdziwą esencję, Twoje „ja”. A także swój potencjał i wszystko to, co masz światu i innym ludziom najlepszego do zaoferowania.

Zacznij medytować

Medytacja jest fantastycznym narzędziem pozwalającym na szybkie i skuteczne łączenie się z Twoim wewnętrznym „ja”. Bez wątpienia jest to ta forma działania, która, choć na pierwszy rzut oka bardzo prosta, wymaga jednak odrobiny czasu, samozaparcia, dyscypliny i wytrwałości. Medytacja pozwala ponadto poczuć się bardzo spokojnym. Zacznij jednak jej naukę od skupienia się na oddychaniu.

Pamiętaj także o tym, że medytacja zawsze pozwala Ci skupić się na tym, co naprawdę ważne w życiu codziennym. A to oznacza z kolei, że ​​będziesz w stanie poświęcić całą uwagę jedynie najbardziej niezbędnym dla Ciebie zadaniom. W ten sposób przestaniesz nieustannie zbaczać w stronę szkodliwych myśli. Odkryjesz ponadto, czego naprawdę potrzebujesz i czego właściwie chcesz od życia.

Pozbądź się toksyczności w myślach, czynach i uczuciach

Czasami życie w głośnym, pełnym chaosu otaczającym Cię świecie może sprawić, że się najzwyczajniej w świecie pogubisz. Czy oglądałeś ostatnio telewizję lub zaglądałeś do Internetu? Media te są pełne jedynie negatywnych wiadomości, ludzi kłócących się zajadle o dosłownie wszystko w mediach społecznościowych, wśród gniewu, agresji i po prostu czarno-białych opinii.

Jak możesz sobie bez problemu wyobrazić, ważną częścią procesu skutecznego pozbycia się toksyczności w całym Twoim życiu jest po prostu unikanie tych wszystkich zakłóceń. Nie chodzi tutaj o to, by nie być dobrze poinformowanym o wszystkim.

Zmartwiony mężczyzna

Zamiast tego musisz jedynie poświęcić odrobinę czasu na wybranie tego, co naprawdę się dla Ciebie liczy. Po prostu przestać niepotrzebnie się narażać na kontakt ze złymi wiadomościami i negatywnymi emocjami przez cały dzień. A to dlatego, że zamiast Ci pomagać, jedynie rujnują Twój spokój i równowagę.

Stopniowo będziesz mógł zobaczyć, jak zmienia się wszystko wokół Ciebie. Mądrze wybierz to, co widzisz, czytasz i słuchasz. Zwracaj uwagę tylko na istotne informacje i unikaj pełnego hałasu, otaczającego Cię świata. W ciągu kilku tygodni Twoje wewnętrzne „ja” rozkwitnie pełną mocą i energią.

„Życie ma wiele sposobów na testowanie woli każdego człowieka. Albo przez to, że nic się nie dzieje, albo przez to, że wszystko dzieje się naraz”.
Paulo Coelho

Spróbuj zwizualizować swoje wewnętrzne ja

Każdy z nas ma wewnętrzną jaźń. Każdy z nas może odnaleźć swoje głęboko ukryte, wewnętrzne „ja”. To po prostu rodzaj lidera, który kieruje naszymi działaniami. Ogólnie rzecz biorąc, najlepsza wersja Ciebie jest mądra, pewna siebie, odważna, optymistyczna i entuzjastyczna. Każdy z nas ma swoje wewnętrzne „ja” pełne niesamowitych cech. Jednak w wielu wypadkach jest ono ukryte głęboko w środku i przygniecione mnóstwem nieistotnych spraw.

Weź więc sprawy w swoje ręce! Uwolnij swoje wewnętrzne „ja” tu i teraz! Uznaj tę odkrytą na nowo jaźń i pozwól jej stać się zupełnie nowym Tobą. Jeśli tego nie wypuścisz, Twoje ego i obawy mogą ponownie przejąć kontrolę nad Twoim życiem i popchnąć je w niewłaściwą stronę.

Dlatego właśnie liczni eksperci zajmujący się rozwojem osobistym i coachingiem sugerują po postu ignorowanie tego, co myślą o Tobie inni ludzie. Zamiast tego działaj odważnie, stanowczo i pewnie. Po swojemu. Bez zwracania uwagi na inne osoby stojące na Twojej drodze.

Wykorzystaj te wszystkie narzędzia, aby szybko i sprawnie połączyć się ze swoim wewnętrznym „ja”. Bez cienia wątpliwości nie pożałujesz tej decyzji!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Serra, U. (2016). El despertar de la Esencia: claves para conectar con tu guía interior y desarrollar todo tu potencial. Amazon

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.