Kłamstwa, które mężczyźni opowiadają najczęściej

Jakie kłamstwa najczęściej wypowiadają mężczyźni? Jeśli chcesz wiedzieć, nie wahaj się przeczytać tego artykułu. Oto najczęściej spotykane.
Kłamstwa, które mężczyźni opowiadają najczęściej

Ostatnia aktualizacja: 05 grudnia, 2023

Nie chcemy nikogo urazić, ale według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii mężczyźni kłamią trzy razy więcej niż kobiety, a zwłaszcza kobiety. Dlaczego to? Opinie są różne. Niektórzy mówią, że uciekamy się do kłamstwa, aby zaimponować płci przeciwnej. Inni mówią, że sięgają po kłamstwa, aby nie zranić cudzych uczuć. Inni twierdzą, że jest to spowodowane strachem, niepewnością, niewiernością, a nawet skłonieniem kobiety do uprawiania z nimi seksu. Jednak jakie są najczęstsze kłamstwa, które wypowiadają?

Stosowanie kłamstwa. Pinokio

Kłamstwa, po które sięgają mężczyźni

1. Nie jestem żonaty/nie mam dziewczyny. W rzeczywistości wiele kobiet w istniejących związkach nagle odkrywa, że ich partner jest w rzeczywistości żonaty lub ma dziewczynę.

2. Jesteś jedyną kobietą, z którą kiedykolwiek to zrobiłem. Czy to po to, żeby Ci zaimponować, czy po prostu nie pamiętają? W każdym razie jakakolwiek jest prawda, zwykle przyznają się do tego dopiero po wypiciu zbyt dużej ilości alkoholu.

3. Miałem problem z moim autem. Z pewnością wydaje się, że jest to łatwiejsze niż podawanie innych wyjaśnień.

4. Nigdy bym cię nie skrzywdził. Mówią, że od powiedzenia do zrobienia jest daleka droga. Niemniej jednak nawet jeśli mężczyzna powiedział, że nigdy cię nie skrzywdzi, właśnie to zrobił!

5. Umawiałem się z nią, ale do niczego nie doszło. Nie to powiedziała ci osoba, która widziała ich razem w barze.

6. Widzę ją tylko jako przyjaciółkę. W rzeczywistości ciągnie go do niej.

7. Jest tylko koleżanką. Ile relacji rozpada się z powodu współpracowników?

8. Zadzwonię jutro. Mężczyźni jednak zazwyczaj tego nie robią. Potem, jeśli przypadkiem spotkasz ich na ulicy, powiedzą raczej: „Zgubiłem twój numer”. To naprawdę tylko grzeczny sposób powiedzenia ci, że nie jest tobą zainteresowany. Gdyby był zainteresowany, dałby znać.

Oto tylko kilka najczęstszych kłamstw, które mówią mężczyźni. Jednak, jak zapewne wiesz, jest ich znacznie więcej.

Kobiety kłamią lepiej niż mężczyźni

Co ciekawe, zgodnie z badaniem dotyczącym niewierności kobiety kłamią lepiej niż mężczyźni. Psycholog Manuel Alarcón Molina twierdzi, że dzieje się tak dlatego, że kobiety lepiej radzą sobie z emocjami związanymi z poczuciem winy i wyrzutami sumienia.

Kłamstwo uniseksu

Chociaż do tej pory koncentrowaliśmy się na kłamstwach, które opowiadają mężczyźni, wydaje się, że jest jedno szczególne kłamstwo, które jest wspólne dla obu płci. To kłamstwo w stylu „Nic nie jest ze mną nie tak, wszystko w porządku”. Zostało to odkryte w ankiecie przeprowadzonej przez firmę 20th Century Fox w Anglii po premierze serialu Lie to Me.

To śledztwo zostało przeprowadzone z około 2000 osobami i zostało opublikowane w gazecie The Daily Mail . Najwyraźniej mężczyźni stwierdzili, że kłamali około sześć razy dziennie, podczas gdy kobiety mówiły, że kłamały około trzy razy.

Mężczyzna i kobieta z długim nosem. Kłamstwo

Wszyscy czasami kłamiemy. Kobiety zwykle kłamią o wydanych pieniądzach („Och, mam tę sukienkę od wieków”), a mężczyźni o wychodzeniu z przyjaciółmi na drinka. Tak przynajmniej wynika z tego badania.

Mamy jednak nadzieję, że zlekceważycie nasze słowa, dokładnie w duchu, w jakim były przeznaczone. To dlatego, że pod koniec dnia wszyscy jesteśmy ludźmi i zarówno kobiety, jak i mężczyźni kłamią, niektórzy bardziej niż inni. W rzeczywistości jest to prawdopodobnie bardziej zależne od ich indywidualnych osobowości, niż od tego, czy mamy do czynienia z mężczyzną czy z kobietą.

Najnowsze badania

Badanie Ballester-Arnal i in. (2018) wskazuje, że większość wypowiadanych kłamstw ma charakter seksualny. Według naukowców istnieją trzy aspekty, które to wyjaśniają. W pierwszej kolejności w grę wchodzi relacyjny komponent naszej seksualności , w którym wysoko cenimy opinię innych.

Po drugie, w naszym społeczeństwie seksualność jest przeceniana. Dlatego chcemy przedstawiać nie tylko doskonały obraz siebie, ale także udawać, że jesteśmy najlepsi. W tym przypadku najczęstsze kłamstwa dotyczą rozmiaru penisa, umiejętności doprowadzenia partnerki do orgazmu oraz bycia doskonałym kochankiem. Wreszcie, często kłamiemy, gdy nasza seksualność nie odpowiada temu, czego oczekuje od nas społeczeństwo.

Na koniec zakończmy cytatem Fabio Fusaro, autora kilku książek o parach: „Nie chodzi tylko o to, że kłamią więcej, ale bez wątpienia robią to również lepiej”.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.