Kawa - jeśli Cię kochają, przygotują ją dla Ciebie

Kawa - jeśli Cię kochają, przygotują ją dla Ciebie

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2017

Mówią, że dobra kawa to uścisk zamknięty w filiżance. Dlatego ci, którzy naprawdę cię kochają przygotują Ci słodką i gorącą filiżankę tego napoju.

A w niej znajdziesz ulgę i spojrzysz na swoje problemy z innej perspektywy. Kiedy weźmiesz pierwszy łyk, część zmartwień rozpłynie się jak para pochodząca z tego wspaniałego, ciemnego i dostarczającego energii napoju.

Często mówi się, że życie zaczyna się po dobrej filiżance kawy. Podobnie myślano zapewne w klasztorach w Jemenie w XV wieku. Tam, zgodnie z różnymi dokumentami historycznymi, zaczęto mielić ziarna w celu uzyskania nadzwyczajnego napoju, który nazwano gahhwat al-bun (wino z ziaren), później skrócone do gahhwat.

“Kawa pomaga temu, kto śpi zbyt mało, a także tym, którzy śpią za dużo”.

Od czasu odkrycia kawy nikt nie pozostaje obojętny na jej efekty i energetyczne działanie. Nikt nie może ignorować tej mile widzianej energii i odurzającego aromatu, potrafiącego doprowadzić do autentycznego nałogu.

Efekt był tak niepokojący, że kiedy kawa przybyła do Europy w XVII wieku, zadziwiła księży katolickich. Nie wahali się nazwać jej “gorzkim wynalazkiem szatana“.

Obecnie ten “diaboliczny” napój jest niezaprzeczalną częścią naszej codziennej diety. Kawa jest również motywacją niemalże magicznego rytuału, na którym zbudowany jest cały zestaw psychologicznej dynamiki. Jest ona obdarzona niewiarygodnymi korzyściami dla naszego fizycznego i emocjonalnego zdrowia.

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przeanalizować te zalety. Dołączysz do nas?

Kawa w filiżance i wizerunki kotków.

Kawa i depresja

Kawa nie daje szczęścia, ale generuje idealne warunki ku temu, abyśmy mogli go doświadczyć. Ten pomysł może wydawać się nieco przesadzony, ale analizowanie niektórych danych wystarcza, abyśmy doszli do tego samego wniosku. Według badania opublikowanego w 2011 roku w czasopiśmie “Archives of Internal Medicine” regularne spożywanie kawy (3 filiżanki dzienne) zmniejsza ryzyko depresji.

Teraz pojawia się niuans, który czyni to badanie jeszcze bardziej interesującym: dane te dotyczyły tylko kobiet. W przypadku mężczyzn, regularne spożywanie kawy wiązało się ze wzrostem lęku. Jednakże dla płci żeńskiej, jej wpływ na zdrowie emocjonalne był bardzo pozytywny.

Powodem tej różnicy w płci jest prawdziwy rytuał zbudowany wokół kawy i jej konsumpcji. Kobiety częściej spotykają się w kawiarni i robią sobie wielce pożądana i zasłużoną przerwę na kawę, jednocześnie uwalniając emocje, jakie w nich tkwią.

Filiżanki na stole są tylko pretekstem do utrzymania pełnych empatii rozmów. Te, które są tak niesłychanie korzystne i które pozwalają im rozwiązywać swoje problemy z innego punktu widzenia, uzdrowić smutek, obawy, zmartwienia itp.

Trzy kobiety pija kawę.

Życie i zmartwienia z nim związane nagle zostają powstrzymane przez niewidzialną ścianę. Są trzymane z daleka od tego stołu, przy którym grupa kobiet stworzyła intymny azyl.

Kawa działa jako stymulator naszej chemii mózgowej. Dlatego też powoduje uwalnianie niektórych neuroprzekaźników, takich jak serotonina i dopamina. Niemniej jednak to my jesteśmy tymi, na których jej działanie wywiera wpływ zapewniając autentyczną wartość terapeutyczną i leczniczą.

Filiżanka kawy z kimś, kogo kochasz

Chodź. Napijmy się kawy i porozmawiajmy “. To zdanie, które jest tak powszechne w naszym życiu, wiąże się nie tylko z prostym spotkaniem czy spożyciem tego napoju, który był określany jako “diaboliczny”.

Zgoda na spotkanie i wypicie kawy ma motyw i cel, którym nie jest nic innego , jak wzmocnienie więzi z osobami, które są dla nas ważne.

“Kawa pachnie świeżo zmielonym niebem“.

Jeśli się nad tym zastanowić, nasze społeczeństwo odznacza się pośpiechem, naciskiem, presją i celami, które należy osiągnąć. Pozostawia nam niewiele miejsca, aby być świadomym tego, co jest tu i teraz.

Przez większość czasu ograniczamy się do wykonywania czynności, które można zdefiniować jako “utrzymanie”. Obejmuje to ubieranie się, jedzenie, jazdę samochodem, autobusem, czekanie w kolejce, pracę, powrót do domu…

Picie kawy z kimś jest cudownym sposobem na przełamanie tego neutralnego i aseptycznego mijania życia.

Oznacza mocne chwycenie się teraźniejszości, aby rozkoszować się pełną znaczenia, uzdrawiającą i energiczną chwilą. Ponieważ dzielenie się dobrymi, choćby nawet krótkimi chwilami, jest świetnym sposobem na cieszenie się teraźniejszością i nadanie jej większego znaczenia.

Dziewczyna drzemie przy filiżance kawy.

Zrób to, kawa jest jeszcze lepsza w towarzystwie

Aby przekonać Cię o niezwykłych korzyściach wynikających z picia kawy w dobrym towarzystwie, zapraszamy do chwili zastanowienia się nad poniższymi poglądami:

  • Picie kawy stymuluje produkcję endorfin. W ten sposób emocjonalne połączenie z bliskimi nam osobami sprawia jeszcze więcej przyjemności. Tworzymy krąg dobrego samopoczucia, które pozytywnie wpływa na naszą równowagę psychiczną.
  • Dzielenie się miłymi chwilami na co dzień przy filiżance kawy pozwala nam inwestować w tę rezerwę poznawczą, która gwarantuje dobre zdrowie naszego mózgu.
  • W trudnych chwilach, w zmartwieniu lub stresie, zanim zamkniemy się w pokoju lub w łazience, aby płakać w samotności, zróbmy kawę. Zgódź się na spotkanie się z kimś, aby napić się kawy. Przygotuj dobry, gorący kubek i porozmawiaj. Zmień wszystkie swoje obawy w słyszalne słowa, aby odnaleźć komfort. Znajdź go w tej osobie, która zawsze wie, jak słuchać Ciebie, tak jak na to zasługujesz.

Eksperci twierdzą, że możemy wypić do 3 filiżanek kawy dziennie. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli regularnie dzielić się jedną z tych filiżanek z dobrymi, bliskimi przyjaciółmi.

Z tymi prawdziwymi przyjaciółmi, którzy mogą rozproszyć nasze życiowe problemy cukrem, który jest w ich sercach. Ci, którzy pomagają nam dostrzec nowe perspektywy przy ciepłej i zawsze sprzyjającej zwierzeniom filiżance dobrej kawy.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.