Ignoruj wszystko, co nie jest warte Twojego czasu

Ignoruj wszystko, co nie jest warte Twojego czasu

Ostatnia aktualizacja: 26 marca, 2022

Jest coś interesującego, co nasz mózg robi każdej nocy, nawet jeśli o to nie prosimy. To podstawowy mechanizm ignorowania informacji i wszystkiego, co nie jest warte Twojego czasu. Dzięki układowi limfatycznemu eliminujemy toksyny, które mogą powodować neurodegeneracyjne problemy zdrowotne. Z kolei podczas snu mózg tworzy subtelną „czystą kartę” z niepotrzebnych informacji, integrując i klasyfikując rzeczy, które uważa za istotne.

Mózg, jak widać, jest precyzyjną i niemal idealną maszyną, która wie, jak wyeliminować coś ze swoich wewnętrznych struktur i przetwarza wszystko, co nie jest przydatne, a może, na przykład, wywołać chorobę. Jednak kiedy otwierasz rano oczy i budzi się Twoja świadomość, nie zawsze jesteś w stanie zignorować to, co nie jest warte Twojego czasu.

Nie jest łatwo ignorować pewne rzeczy, pewnych ludzi, czy pewne sytuacje. Ludzie nie zawsze dostrzegają, że coś im szkodzi. Nie mamy radaru ani znaków ostrzegawczych. Ograniczamy się do zaufania i pozwalamy sobie płynąć z prądem. W kierunku życia.

Jeśli jest coś, o czym powinniśmy również pamiętać, to to, że wiele rzeczy, które powinniśmy ignorować, nie zawsze znajduje się na zewnątrz. Czasami jest to też ten „wewnętrzny hałas”, te obsesyjne myśli, lęki, wątpliwości, niepokój… Nasi wrogowie, których powinniśmy rozpoznać i dezaktywować.

Dlatego zapraszamy Cię do wspólnej refleksji, że czasami praktykowanie prostego aktu pozostawienia za sobą rzeczy, które Cię nie wzbogacają ani nie motywują, może być bardzo zdrowe. Rzeczy te stawiają mury i przeszkody dla naszego osobistego rozwoju.

Jak ignorować rzeczy, które mnie nie uszczęśliwiają

Zastanów się przez chwilę nad tym pytaniem: Co naprawdę Cię uszczęśliwia? Może Cię to zaskoczyć, ale niektórzy ludzie osiągają tak ekstremalny punkt w swoim życiu, że nie pamiętają już, czym jest szczęście. To bardzo ryzykowne.

Czasami nie mamy odwagi. Czasami boimy się skrzywdzić innych ludzi, zawieść ich. Niemniej jednak warto pamiętać, że ignorowanie oznacza również inteligentne reagowanie. Chodzi o nie przywiązywanie wagi do czegoś, co nie jest warte Twojego czasu. Ma na celu dezaktywację rzeczy, które wyrządzają nam krzywdę.

Są w naszym życiu chwile, w których tracimy, nawet nie wiedząc jak, ten wewnętrzny spokój, który nas charakteryzował. Mogły to być pewne osoby lub związki. Może to być również spowodowane pewnymi sytuacjami, presją w pracy, a nawet wymaganiami, które sami sobie stawiamy.

Tracimy naszą drogę, a nawet własną esencję. Utrzymywanie tego uczucia przez długi czas może sprawić, że popadniemy w depresję i bezradny stan, w którym wszystko wymyka się spod naszej kontroli. Nie pozwól na to. Naucz się ignorować, dezaktywować i uwolnić się od obciążeń, aby poczuć się lżej na swojej własnej ścieżce.

Pamiętaj o wszystkim, co jest dla Ciebie ważne

Nie zagub się. Nie trać swoich korzeni ani tego, co Cię definiuje, ponieważ wszystko, co Cię ekscytuje, wywołuje uśmiech na twarzy i przyspiesza bicie serca, sprawia, że jesteś sobą. A szczęście nadaje sens naszemu życiu. Więc jeśli tego nie czujesz, jeśli Twoja codzienność nie jest wypełniona iluzją, powinieneś pomyśleć o następujących krokach…

Zacznij usuwać warstwy, jedna po drugiej. Spędziłeś dużo czasu żyjąc życiem, z którym się nie utożsamiasz. Wykonaj więc wewnętrzne ćwiczenie i odkryj, jaką „skórę” powinieneś zostawić, aby odzyskać esencję samego siebie. Pamiętaj o swoich wartościach. Nie tak dawno temu definiowała Cię odwaga, szacunek do siebie i szacunek dla innych. Wypowiedz je na głos, spraw, by to było prawdziwe.

Szczęście to nie tylko rzeczy. Znajduje się w elementarnych doznaniach zapisanych w prostych czynnościach. Jeśli ich nie doceniasz, czas podjąć pewne decyzje.

dwie dziewczyny ze złamanymi sercami

Ćwicz sztukę odważnej mądrości i umiejętności ignorowania

Nie jest to łatwe. Ignorowanie tego, co nie sprzyja Twojemu rozwojowi osobistemu, wymaga od Ciebie zerwania niektórych więzi. Zmusza Cię do przeformułowania niektórych swoich postaw. Potrzebujesz więc również odrobiny odwagi.

Jeśli jesteś słabą osobą, będziesz szukał zemsty. Jeśli jesteś silny, będziesz w stanie wybaczyć.  A jeśli jesteś mądry, ograniczysz się do ignorowania tego, co nie jest warte Twojego czasu, aby cieszyć się każdym dniem swojego życia.

Powinniśmy jasno powiedzieć, że ignorowanie nie jest dla słabych. To nie to samo, co niestawienie czoła sytuacji. Czasami właściwą rzeczą jest zignorowanie i nie przywiązywanie wagi do czegoś, co nie powinno być obecne w Twoim życiu.

Zignoruj drwiny. Nie definiują Cię. Nie przywiązuj wagi do osoby, która kieruje je do Ciebie.

słoik i motyle

Ignoruj tych, którzy są egoistyczni. Ludzi, którzy nigdy nie byli tymi, za kogo się uważali, i którzy przynoszą burze w Twoje słoneczne dni. Zignoruj ludzi, którzy sprawiają, że Twój uśmiech gdzieś znika. Zaakceptuj pożegnanie się z nimi.

Ignoruj obawy, które utrudniają realizację Twoich marzeń. Uprzedzenia i postawy, które powstrzymują Cię od wsiadania do pociągu, który na Ciebie czeka. Wyłącz ograniczające myśli i biegnij z lekkim sercem w kierunku tych projektów, na które bez wątpienia zasługujesz.

Miej odwagę zignorować to, co nie jest warte Twojego czasu, aby otworzyć drzwi do szczęścia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.