Głęboka szczera miłość - żadne uczucie nie jest ważniejsze

Żadne uczucie nie jest ważniejsze niż głęboka szczera miłość. Warto być tego świadomym w każdej chwili naszego życia.
Głęboka szczera miłość - żadne uczucie nie jest ważniejsze

Ostatnia aktualizacja: 21 marca, 2022

Żadne uczucie nie jest ważniejsze niż głęboka szczera miłość. Oświetla wszystko. Z miłością, którą wyrażasz, uprawomocniasz innych, a oni uprawomocniają ciebie. Tworzysz sojusze z tymi ludźmi, pomagasz im i troszczysz się o nich. W rzeczywistości wszystko, co cię otacza, można odmienić z czasownikiem kochać, nawet jeśli nie zawsze zdajesz sobie z tego sprawę.

Aby lepiej zrozumieć, wyobraź sobie, że wychodzisz z domu i idziesz do pracy. Zanim to zrobisz, najprawdopodobniej pożegnasz się z kimś: z partnerem, dziećmi, rodzicami, a nawet zwierzakiem. Głęboka szczera miłość jest we wszystkich tych zachowaniach. Następnie idziesz ulicą i widzisz plakat, którego strategia marketingowa wzbudza w tobie uczucie miłości. Być może jest to obraz kogoś, kto daje ukochanej osobie butelkę perfum.

Następnie idziesz do pracy. Do pracy, którą kochasz. W rzeczywistości poświęcenie się czemuś w ten sposób pociesza cię i nadaje sens twojemu istnieniu. Jakiś czas później otrzymujesz wiadomość od swojego najlepszego przyjaciela, towarzysza przez wszystkie dobre i złe czasy. Piszą, żeby zapytać, jak wszystko idzie.

Miłość jest podstawą wszystkich tych sytuacji. To uczucie, które wzbogaca Cię bardziej niż jakiekolwiek inne i wydobywa z Ciebie to, co najlepsze. Chociaż często mówi się, że mózg jest czysto społecznym organem, jedno jest jasne: mózg mówi językiem emocji, a jego głównym językiem jest nic innego jak miłość.

Mózg z sercem. Głęboka szczera miłość

Przede wszystkim głęboka szczera miłość

Mówienie, że nie ma uczucia ważniejszego niż miłość, może brzmieć nieco przesadnie. Sugeruje to również, że mówimy o romantycznej miłości. Jednak założenie, że miłość ma tylko jedną stronę, nie może być dalsze od prawdy.

Przyjaźń, rodzina, namiętności, miłość własna, podziw… Wszystko to okrywa wszechogarniające uczucie miłości. Ma ogromny wpływ na twoje myśli, emocje i zachowanie. W rzeczywistości kochanie jest subiektywnym doświadczeniem.

Kiedy uświadamiasz sobie, że miłość może nadać Twojemu życiu większy sens, zdajesz sobie sprawę, że jest to coś, co powinieneś zastosować w praktyce.

Miłość jest sztuką i musi być rozumiana i praktykowana

To Erich Fromm w 1956 roku wyjaśnił w swojej książce Sztuka kochania, że miłość powinna być postrzegana jako forma sztuki. Postrzegając to w ten sposób, ludzie mają dwa obowiązki. Pierwszym jest zrozumienie teorii, rozpoznanie jej istoty, znaczenia i celu.

Po drugie, nie mniej ważne, musisz umieć kochać. Do tego potrzebujesz praktyki, dobrej pracy i dobrej woli. Po raz kolejny nie mówimy tu tylko o romantycznej miłości.

Nie ma uczucia ważniejszego niż miłość. To dlatego, że przenika i przekracza wszystko. W rzeczywistości, jak powiedział filozof José Ortega y Gasset, oznacza to całkowite spełnienie.

Słowo miłość wyraża wiele uczuć

Miłość na ogół kojarzy się z uczuciem do kogoś. Opisuje również gusta i pasje. Na przykład kochasz muzykę, kochasz czytać, kochasz spacery w letnim deszczu. Wszystkie te uczucia są zakorzenione w miłości i pokazują bogactwo tego wieloaspektowego sentymentu.

Co ciekawe, różne języki podają jedne z najwspanialszych przykładów niezliczonych znaczeń miłości. Oto kilka przykładów.

  • Naprzód. Nordycki termin opisujący euforię, którą odczuwasz, gdy po raz pierwszy się zakochasz.
  • Retrouvalille. Francuskie słowo, które wyraża szczęście, które odczuwasz, gdy ponownie widzisz kogoś, kogo kochasz, czy to przyjaciela, członka rodziny lub partnera.
  • Radljost. Islandzki termin, który opisuje Twoją zdolność do znajdowania światła w ciemności, kiedy w końcu kochasz siebie na tyle, by ufać własnym zdolnościom.

Miłość to działanie

Czasownik kochać nie jest odmieniony w stronie biernej. Nie jest stworzony do medytowania w samotności twoich myśli. W rzeczywistości nie ma uczucia ważniejszego niż miłość, ponieważ nabiera sensu tylko poprzez działanie. Zaprosi Cię do podjęcia tych działań, które Cię inspirują. Może to być praca, cel lub hobby.

Przywiązanie okazuje się działaniem. Aby miłość do partnera, rodziny i przyjaciół miała prawdziwe znaczenie, musisz wykazywać szczere zachowania, które ją demonstrują.

Poczucie własnej wartości wymaga odważnego zachowania, które pozwala zachowywać się zgodnie z własnymi wartościami, zasadami i pragnieniami, dając sobie to, czego potrzebujesz i na co zasługujesz.

Serce w mózgu

To sprawia, że jesteś lepszą osobą

W interesującej książce, zatytułowanej Nowa psychologia miłości, pod redakcją Roberta i Karin Sternbergów, w rozdziale drugim Aron i Tomlinson opisują miłość jako bardzo istotny mechanizm, poprzez który definiujesz swoją tożsamość. Mało tego: zaprasza Cię do bycia lepszą osobą.

W końcu miłość ułatwia połączenie, zainteresowanie drugim i pragnienie generowania dobra. Kiedy kochasz, zobowiązujesz się do czegoś lub kogoś. Daje ci to wspaniałą zachętę do twojego istnienia.

Wreszcie, powinieneś zawsze próbować zrozumieć własną rzeczywistość przez filtr miłości. Aktywacja nic nie kosztuje, a zmiana, którą w tobie wprowadzi, będzie niezwykle wzbogacająca.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.