Dzięki za bycie przy mnie, za bycie tym, kim naprawdę jesteś

Dzięki za pozostanie, za nieodejście, za złamanie wszystkich zasad, za nie zwracanie uwagi na uprzedzenia, za nieuleganie oczekiwaniom...
Dzięki za bycie przy mnie, za bycie tym, kim naprawdę jesteś

Ostatnia aktualizacja: 15 grudnia, 2021

Dzięki za to, że jesteś, że nie odszedłeś, za złamanie wszystkich zasad, za nie zwracanie uwagi na uprzedzenia, za nieuleganie oczekiwaniom, za nie szukanie wymówek, za nie wywoływanie smutku…

Dzięki za bycie tym, kim jesteś i zajęcie miejsca, którego pragniesz. Dziękuję, bo wiem, że czasami nie jest łatwo grać tę rolę. Dzięki Tobie rozumiem, że prawdziwa miłość nigdy się nie kończy, nigdy nie podlega negocjacjom ani nie jest warunkowa. Nauczyłeś mnie, że praca polega na tym, by zostać tam, gdzie się zdecydujesz…

siostry z głową na ramieniu

Dzięki Tobie jestem kimś lepszym

Odkąd cię znam, jestem lepszą osobą, pełniejszą, szczęśliwszą, z większą liczbą pragnień i mniejszą obaw. Lubię mieć kogoś, kto zna moje duchy, lęki i demony. Podoba mi się, że wiesz o mnie wszystko i nadal nie wahasz się, kiedy przychodzi czas, aby zostać. Lubię, że mnie kochasz, nawet gdy na to nie zasługuję. Podoba mi się, że pozwalasz mi zrozumieć, że błędy są częścią naszego życia.

Lubię iść do przodu u twego boku, ramię w ramię z tobą i rozumieć, że życie nie jest tak ciemne, jak się wydaje. Lubię zbierać motywy, aby być lepszą osobą, wiedząc, że ty i ja jesteśmy dwoma wielkimi ziarnami piasku i to wystarczy, aby zmienić świat.

żeglowanie łodzią we włosach dziewczyn

Dzięki, że nie pozwoliłeś mi się rozbić

Dziękuję za to, że nie utonęłam w smutku, niechęci i żalu. Za danie mi powodów, by iść dalej. Za zachętę, by otworzyć oczy i odkryć, że każdy z nas jest światem, czekającym na odkrycie. Dziękuję za wybaczenie spóźnienia, żeglowanie u mego boku, za doprowadzenie mnie do brzegu. Dziękuję za nakłanianie do pływania w rzekach poświęcenia, pracy i wyzwań. Dzięki za zaufanie, sprawianie, że marzę. Dzięki tobie wierzę, że jestem w stanie kroczyć ścieżkami, których nawet sobie nie wyobrażałam.

Dziękuję za powiedzenie mi bez słów, że są więzi, których nie można zerwać, że nie wszystko polega na używaniu i wyrzucaniu, że nie trzeba się wyróżniać, żeby zabłysnąć, że wszyscy jesteśmy niezapomniani i że niektóre uściski mogą poskładać wszystkie nasze porozbijane kawałki z powrotem w jedną całość. Dzięki, że jesteś po drugiej stronie więzi, że wyciągasz ramiona, że nie porzucasz naszej więzi. Pozwalasz na upływ czasu i nie karzesz dystansu.

Dzięki za rozpoznanie we mnie uśmiechów bólu, za to, że wiesz, kiedy nie czuję się dobrze. Dziękuję  za zrozumienie mnie, za ofiarowanie mi ciepła. Dziękuję za dostarczenie mi swojego tlenu, ożywienie mnie, niezatopienie mnie, niewymaganie ode mnie rzeczy i za to, że mnie nie zatruwasz.

słońce uśmiecha się

Znaczenie znaczących relacji

Są ludzie, którzy po prostu stają się naszymi ulubionymi zakątkami, miejscami, do których zawsze wracamy. Z nimi przeżywamy chwile pełne miłości, zrozumienia i zaufania. Innymi słowy, niektórzy ludzie stają się naszym psychologicznym powietrzem, ponieważ pozwalają nam oddychać i wypełniać nasze płuca wszystkim, co autentyczne. Te relacje pomagają nam iść dalej, znaleźć własną ścieżkę i zrozumieć podróż.

Mamy szczęście, że pielęgnuje nas trwałość, miłość do siebie i wspólne zainteresowania. Wszystko jest prostsze, kiedy jesteś w towarzystwie, kiedy wiesz, że za rogiem ktoś na ciebie czeka. Kiedy wiesz, że jesteś kochany i na tę miłość zasługujesz.

Bo ważne relacje to takie, które znajdują idealne słowa na każdą chwilę. Dostrzegają ilość pocałunków, których nam brakuje, znają wartość wzajemności i wdzięczności. Pozostawiają przestrzeń dla naszej esencji, sygnalizują naszą północ, pachną i smakują jak w domu…


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.