Duch przedsiębiorczości: obudź go dzięki tym 6 cytatom

Duch przedsiębiorczości: obudź go dzięki tym 6 cytatom
Sergio De Dios González

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Sergio De Dios González.

Napisany przez Eva Maria Rodríguez

Ostatnia aktualizacja: 14 września, 2023

Są pewne cechy, których po prostu nie można w sobie wyuczyć. Rosną w nas i z czasem stają się częścią tego, kim jesteśmy. Jedną z tych cech jest duch przedsiębiorczości.

Duch przedsiębiorczości rozwija się w ludziach, którzy wykazują prawdziwą pasję tworzenia czegoś wielkiego z niczego. Co więcej, ci ludzie są gotowi do przekroczenia granic, aby osiągnąć wspaniałe cele.

Dlatego duch przedsiębiorczości jest cechą, z której posiadania każdy może czerpać korzyści, ponieważ bycie przedsiębiorcą to coś więcej niż tylko zakładanie własnej firmy. Bycie przedsiębiorcą i posiadanie ducha przedsiębiorczości polega na podejściu do życia, studiów, kariery i związków.

„Za rok możesz żałować, że nie zacząłeś dzisiaj”.

-Karen Lamb-

Co robić, by duch przedsiębiorczości nie zasnął?

Im szybciej zrobisz pierwszy krok, tym szybciej osiągniesz swój cel

Jedną z rzeczy, która nas powstrzymuje przed zostaniem przedsiębiorcą, jest strach. W szczególności ukrywa się on w wątpliwościach i niepewności.

Drugą rzeczą, która nas powstrzymuje, to zbyt wiele myślenia. Często próbujemy wszystko dokładnie przemyśleć, przygotować i zaplanować. W ten sposób pozwalamy, by kierował nami nasz obawy.

Gdy my analizujemy i przygotowujemy się, czas mija przed naszymi oczami. W efekcie, kiedy już zdamy sobie sprawę, ile czasu zmarnowaliśmy, żałujemy, że nie zaczęliśmy działać wcześniej.

Jak powiedział kiedyś Simon Sinek: „Mierz wysoko. Zacznij powoli. Ale przede wszystkim – zacznij”.

Człowiek idzie drogą przed siebie

Cóż, postępowanie krok po kroku to jedyny sposób, aby iść do przodu. Po uczciwej introspekcji, czy mamy wszystko, czego potrzebujemy, aby osiągnąć swój cel, nie powinniśmy zbaczać z obranej ścieżki, niezależnie od wielkości projektu.

Warto pamiętać, że każdy zaczyna w ten sam sposób i, co za tym idzie, robi postępy w podobny sposób. Jeśli nie zrobisz tego pierwszego kroku, nie będziesz w stanie zaobserwować żadnych postępów, które mogłyby Cię zmotywować. Podobnie bez znaczenia jest, czy masz świetne pomysły lub wspaniałe intencje. Jeśli nie zaczniesz działać, nigdy ich nie zrealizujesz i nie osiągniesz tego, czego pragniesz.

„Jeśli nie pójdziesz za tym, czego pragniesz, nigdy tego nie zdobędziesz. Jeśli nie zadajesz pytań, odpowiedź zawsze brzmi „nie”. Jeśli nie zrobisz kroku naprzód, zawsze będziesz tkwić w tym samym miejscu”.

-Nora Roberts-

Pozwól, aby Twoje marzenia Cię inspirowały

Marzenia, przynajmniej te prawdziwe, dają nadzieję. A strach rodzi się z nadziei. Patrz temu strachowi prosto w oczy, ale nie pozwól, by wpłynął na Ciebie.

Pomyśl też o tym, że realizowanie marzeń oznacza rezygnację z wielu innych rzeczy. Ważne jest jednak, aby marzenia wypełniały Cię szczęściem, ale nie oślepiały tak, jak zauroczenie.

Być może zainteresuje Cię także: Najskrytsze marzenia – idź za nimi, gdy zgubisz z oczu cel

Z drugiej strony, dzięki zmianie perspektywy duch przedsiębiorczości może przybrać na sile. Wyznaczając sobie cel, wiedz, że ten rozbudzony duch przedsiębiorczości pomoże Ci go osiągnąć. Może Cię to przerażać, ale nie poddawaj się.

Marzenia przyciągają, absorbują i wołają nas po imieniu. Łatwiej jest dotrzeć do nich, jeśli pozwolimy, by ich magia działała na naszą korzyść.

„Jeśli zmierzamy we właściwym kierunku, wszystko, musimy jedynie iść przed siebie”.

-Przysłowie buddyjskie

Problemy to możliwości rozwoju i stania się silniejszym

Droga do zrealizowania marzeń nie zawsze jest łatwa. Będą chwile, które sprawią, że zwątpisz w siebie i chwile, w których rozważysz zmianę kierunku. Ale te przeszkody to tak naprawdę ogromne możliwości, które sprawią, że staniesz się silniejszym i mądrzejszym człowiekiem.

Doceń trudności, które staną Ci na drodze, ponieważ pozwalają one stać się lepszą wersją Ciebie. A jeśli coś będzie sprawiać wyjątkowe trudności, pamiętaj, dlaczego robisz to, co robisz. Masz cel, powód, dla którego wstajesz rano i jest to warte Twojego wysiłku.

„Najsilniejszy dąb w lesie to nie ten chroniony przed burzą i ukryty przed słońcem. To ten, który stoi na otwartej przestrzeni, gdzie jest zmuszony walczyć o swoje istnienie, zmagając się z wiatem, deszczem i palącym słońcem”.

Napoleon Hill

Kwiat rośnie w pęknięciu chodnika - duch przedsiębierczości

Stwórz własne możliwości – duch przedsiębiorczości

Zanim zaczniesz robić to, na czym Ci zależy, nie stój bez ruchu i nie czekaj na doskonałą okazję, która umożliwi Ci pokazać się od najlepszej strony. W rzeczywistości ten moment, na który czekasz, nigdy nie nadejdzie sam.

Nadejdzie, jeśli zaczniesz pracować, by się pojawił i tworzyć sobie nowe możliwości. Wiele marzeń zaczyna stawać się rzeczywistością tylko wtedy, gdy dajesz im impuls.

Na przykład, jeśli chcesz mieszkać za granicą przez jakiś czas, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to wybrać kraj i przestudiować jego kulturę, zwłaszcza język. To popchnie Cię do przodu.

Historia jest pełna ludzi, którzy zmienili swoją rzeczywistość, aby spełnić swoje marzenia. Bądź jednym z tych ludzi, którzy wychodzą przed szereg i tworzą własne możliwości, zamiast na nie czekać.

„Nie padało, gdy Noe budował swoją arkę”.

-Howard Ruff-


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.