Bądź lepszą wersją siebie - zawsze stawiaj na rozwój

Bądź lepszą wersją siebie - zawsze stawiaj na rozwój

Ostatnia aktualizacja: 07 czerwca, 2017

Wszyscy szukamy u siebie tego, co w nas najlepsze, ale tylko niewielu z nas się to udaje. Często zdarza się, że jesteśmy dla siebie najgorszymi wrogami. Niektórzy z nas nawet przyjmują samodestrukcyjne zachowania, takie jak popadanie w uzależnienia.

Nie ma znaczenia ile masz lat, zawsze trudno jest wyciągnąć najlepszą wersję nas samych. Są tacy, którzy są samodestrukcyjni bezwiednie, ale są też tacy, którzy są w pełni świadomi swoich złych nawyków, ale nie robią nic, by je zmienić.

Jeżeli czujesz się gotowy i w pełni zdeterminowany, by stać się najlepszą wersją siebie to podążaj za tymi krokami:

Dbaj o siebie, przestań mówić o sobie w sposób negatywny

“W miłości odnoszę same porażki”, “Nigdy nie będę mieć ciała, jakie bym chciała”, a także “Moje życie jest do bani” to trzy najczęściej używane stwierdzenia.

Jeżeli powtarzasz sobie tego typu zdania to sam siebie zapewniasz, o ich prawdziwości.

Zamyślona kobieta na łące

To jest poważny problem, ponieważ może spowodować, że zaczniesz sam siebie sabotażować i przestaniesz próbować rzeczy, które masz ochotę zrobić. Nauczenie się przytłumienia negatywnych dialogów, które prowadzimy sami ze sobą jest bardzo ważne.

Spróbuj rozpoznać moment, kiedy te zdania zaczynają się pojawiać w Twoim umyśle. Jak tylko zobaczysz, że zacząłeś sabotażować samego siebie to spróbuj pomyśleć o czymś miłym. I wreszcie kiedyś, z czasem będzie to dla Ciebie coraz łatwiejsze.

Przestań krytykować i oceniać innych

Czy zauważyłeś jak łatwo jest krytykować innych? Robimy to, ponieważ daje nam to poczucie wyższości i kontroli. By stać się najlepszą wersją siebie musisz pozbyć się całej negatywnej energii ze swojego życia. Pierwszym krokiem, by to osiągnąć może być unikanie oceniania innych.

Pozwól sobie poznać innych, którzy Ciebie otaczają bez jakichkolwiek oczekiwań lub też próby kontrolowania. Każdy z nas jest inny i nie ma w tym nic złego. Każdy żyje jak chce i Ty też powinieneś zrobić to samo.

Przestań bać się przegranej

Jedną z przyczyn nie pozwalającą Ci być najlepszą wersją samego siebie jest strach przed przegraną. Może jest coś co bardzo chciałeś zrobić, ale nie ośmieliłeś się, bo bałeś, że popełniłbyś błąd. Dlatego też wybierasz unikanie ryzyka i spędzasz swój czas czując, że coś z Twoim życiem jest nie tak.

Najbardziej prawdziwi ludzie to tacy, którzy wiedzą czego chcą i dążą do tego, by to otrzymać. Reszta tylko siedzi i biernie czeka, co życie im przyniesie. Nie bój się popełniać błędów; one w końcu są najlepszym źródłem wiedzy i rozwoju.

Rób co tylko chcesz

To ma dużo wspólnego z porażką. Jeżeli spędzisz całe swoje życie uciekając przed porażką to tak jakbyś robił rzeczy, których tak naprawdę nie chcesz robić. Może to być studiowanie tego co cię nie interesuje, a może nawet skończyć się poślubieniem kogoś, kto Cię nie uszczęśliwia.

Najlepsza wersja Ciebie pojawia się, gdy podejmujesz ryzyko, by odnaleźć samego siebie. Miej marzenia i rób wszystko co tylko możesz, by je spełnić.

Szczęśliwa kobieta z zamkniętymi oczami

Ostatecznie, zapomnij o tym, by próbować być idealnym dla każdego. To jest niemożliwe, a dążenie do perfekcji może uczynić Cię naprawdę nieszczęśliwym. Jeżeli zamierzasz kogoś uszczęśliwić, to pozwól abyś to Ty był tym kimś.

Otaczaj się ludźmi, którzy Cię motywują

Innym sposobem, by stać się najlepszą wersją siebie jest otoczenie się ludźmi, którzy czynią Cię lepszym. Kiedy Twoja rodzina i przyjaciele mówią do Ciebie pozytywnie i motywują do osiągania postanowionych celów, to droga do ich osiągnięcia jest zdecydowanie łatwiejsza.

Jeżeli Twoi przyjaciele i rodzina nie są najlepszym, wspierającym towarzystwem, to poszukaj innego. Nie pozostawiaj całkowicie swoich przyjaciół, ale pozwól samemu sobie na poznawanie nowych ludzi, którzy napełnią Cię pozytywnymi wibracjami.

Możesz też szukać doradców, terapeutów czy też coache’ów, którzy pomogą Ci odnaleźć motywację jaką potrzebujesz.

Czy jesteś gotowy by być sobą?

Jak mogłeś zauważyć, droga do bycia sobą nie jest najprostsza. Aczkolwiek różnicą między sukcesem, a porażką jest, tylko i wyłącznie, Twoja postawa.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.