Dobroć - nawet jej najmniejsze akty mogą Cię rozświetlić

Dobroć - nawet jej najmniejsze akty mogą Cię rozświetlić

Ostatnia aktualizacja: 03 kwietnia, 2017

Kiedy ostatni raz zrobiłeś coś, co wiązało się z małym wysiłkiem z Twojej strony, ale miało ogromny wpływ na kogoś innego? Kiedy ostatni raz okazałeś komuś dobroć? Jestem pewna, że ​​słyszałeś o czymś takim jak dobroć. Jest to działanie, które nie jest dla Ciebie trudne, ale może oznaczać cały świat dla kogoś innego.

Kilka minut, to wszystko, a wynikiem będzie uśmiech na cały dzień zarówno na Twojej twarzy, jak i na twarzy osoby, która otrzymała tę małą dobroć. Oto kilka małych aktów życzliwości, które na pewno zainspirują Cię każdego dnia.

1. Bezcenna dobroć – ustal szczególną datę, by świętować z kimś bliskim

Nie powinieneś ograniczać się do czekania na Boże Narodzenie lub Dzień Matki, aby świętować z bliskimi. Jednym z małych aktów dobroci, które rozświetli Twój dzień, jest z pewnością stworzenie specjalnej daty z kimś innym.

Co z “Dniem Rodzinnego Wyjścia Na Lody”? Mając nawet uroczystą nazwę, stworzy większą jedność między tymi, którzy ten dzień świętują. Co więcej, przez lata da Ci wspaniałe wspomnienia.

Dwie małe dziewczynki

Tradycyjne daty świętowania nie mogą być pomijane, ale nie musisz czekać na dzień wyznaczony przez innych, aby świętować ze swoimi bliskimi. Dlaczego nie stworzyć własnych specjalnych dni?

2. Dziel dzień z ukochaną osobą, którą nie często widujesz

Kiedy ostatni raz widziałeś swojego dziadka? Z upływem czasu widzimy, że nasza rutyna jest pełna zobowiązań, które uniemożliwiają nam spotkania z ludźmi, których najbardziej kochamy. Inną drobną życzliwością, która sprawi, że Twój dzień będzie szczęśliwszy jest odwiedzenie swoich bliskich.

Może to nie znaczy dla Ciebie wiele, ale spędzenie dzisiejszego wieczoru z matką lub przyjacielem, którego nie widziałeś od lat, może być szczególne dla nich.

Prosty fakt przyjścia i powiedzenia cześć komuś, kogo nie widziałeś przez długi czas pokazuje, że się nim zajmujesz. Na pewno też by Ci się spodobało, gdyby ktoś się zdziwił i pokazał, że się Tobą interesuje.

Stara i młoda kobieta

3. Znajdź okazję, by kogoś pochwalić

Nie mówię o wychwalaniu dziecka lub mówieniu szefowi o tym, jaki jest dobry. Te dwie rzeczy robimy bardzo często. Dobroć, która może zmienić Twój dzień, jest związana z chwaleniem kogoś, na kogo z reguły nie zwracasz dużo uwagi. Kiedy po raz ostatni zwróciłeś się do osoby zajmującej się sprzątaniem biura i podziękowałeś za jej pracę?

Przyjmujemy wiele rzeczy za oczywiste, takie jak praca i wysiłek innych. Oglądamy takich ludzi wokół nas. Możesz po prostu przechodzić obok nich, nawet nie zdając sobie sprawy, że tam są. Stają się oni dla Ciebie duchami.

Dziś poświęć chwilę, aby zobaczyć tych ludzi i pochwalić ich za to, co robią. Słowo dziękuję lub uśmiech może rozjaśnić cały ich i Twój dzień.

4. Wysłuchaj kogoś, kto chce porozmawiać

Ile razy potrzebujesz kogoś, żeby cię wysłuchał, ale akurat obok nie ma nikogo? Wiesz, że to sytuacja, która bardzo boli. Więc powinieneś wiedzieć, że inną drobną życzliwością, która może rozjaśnić Twój dzień, jest słuchanie kogoś, kto tego potrzebuje. Wiedząc, że udało Ci się pomóc tej osobie i być może dałeś jej powód, by coś kontynuowała, bez wątpienia sprawi, że poczujesz się dobrze.

Dwie przyjaciółki z kawą

Ale jeśli to działanie wykracza poza to, co czujesz, pomyśl o tym, że jak będziesz dla kogoś, kto Cię potrzebuje, to w przyszłości ten ktoś tam będzie też dla Ciebie. Nie zawsze jest łatwo słuchać kogoś innego. Ludzie wolą rozmawiać niż słuchać, ale to drugie może być bardziej satysfakcjonujące niż Ci się wydaje.

Małe czynności krzyczą najgłośniej

Te małe czynności mogą rozjaśnić Twój dzień, ponieważ można zobaczyć coś ponadto co zwykle. Co więcej, ta dobroć jest tak prosta, że z pewnością można znaleźć codziennie możliwości ich realizacji. Po czymś takim radość pozostanie z Tobą przez długi czas. Co jest Twoją ulubioną czynnością? Czy ostatnio zrobiłeś jakąś z tych rzeczy?


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.