Dawcy szczęścia - zawsze są wśród nas

Dawcy szczęścia - zawsze są wśród nas

Ostatnia aktualizacja: 14 marca, 2018

Powiem to jasno i wyraźnie: dawcy szczęścia są wśród nas. To prawda. Nie brakuje w naszym otoczeniu osób, które są stworzone do tego, aby obdarowywać innych prawdziwym szczęściem. Również ja mam przywilej znać takie osoby. Dawcy szczęścia to ludzie gotowi przewrócić Twój świat do góry nogami, zmienić wszystko i doprowadzić Cię do stanu, w którym dosłownie będziesz płakać ze szczęścia.

Te cenne osoby nie zastanawiają się nad tym, czy podać Ci pomocną dłoń jeśli właśnie teraz tego potrzebujesz. To doskonały materiał na prawdziwą i trwałą przyjaźń. Jakimś dziwnym trafem zawsze wiedzą co należy zrobić w danej sytuacji. Zdają się wykazywać jakieś magiczne połączenie, które pozwala Wam porozumiewać się bez słów. 

Dawcy szczęścia to przyjaciele od serca, którzy stanowią punkt zaczepienia, bezpieczną przystań, zwłaszcza wtedy, gdy wszystko dookoła zdaje się już leżeć w gruzach. Są przy Tobie również wtedy, gdy wszystko idzie dobrze, chociażby po to, byś miała z kim dzielić radość.

Bez ogródek robią Ci małą awanturę i nie boją się otwarcie i bezpośrednio powiedzieć Ci, gdy czują, że jesteś w błędzie. Z drugiej zaś strony nie czekają, jeśli tylko mają Cię za co pochwalić.

“Przyjaźń to jedna dusza zamieszkująca dwa ciała, jedno serce mieszkające w dwóch duszach”

-Arystoteles-

Szalone przyjaciółki

Dawcy szczęścia stanowią wsparcie i dodają skrzydeł

To te osoby, które zostawiają po sobie ślad, ale nie ranią. To, co prawdziwa przyjaźń pozostawia to ślady tak głębokie, jak blizny na skórze, ale jednocześnie tak niewidoczne i przyjemne, jak pieszczoty. To szczere objęcia, które jeżą skórę i pozostawiają bez tchu, gdy tylko tego potrzebujesz.

Dawcy szczęścia to osoby, które z jednej strony stanowią wsparcie, a z drugiej dodają skrzydeł i zachęcają do działania. To dzięki nim czujesz się gotowa wręcz latać, ale jeśli się na to nie zdecydujesz i tak będą u Twojego boku. Stanowią Twój kompas, przewodnika, który rozprasza ewentualny lęk, stanowią światło w ciemnościach. Pomagają wydobyć z Ciebie to, co najlepsze i pomagają Ci walczyć z każdą przeciwnością.

To przyjaciele od serca, tak prawdziwi, że można ich nazwać rodziną, z tą jednak różnicą, że można ją sobie samemu wybrać. Słuchają Twojej historii, podejmują się z Tobą różnych szaleństw, ale też wspomagają w sytuacjach, które wydają się być bez wyjścia…

Taka przyjaźń to nocna impreza, i popołudnie przy kawie. To poważne rozmowy połączone ze łzami odczuwanymi, gdy wspominasz chwile, które tak naprawdę wolałabyś już zapomnieć. Tacy przyjaciele to osoby, które pomogły Ci dotrzeć tu, gdzie teraz jesteś i stać się tym, kim jesteś. Pomogły Ci odkryć Twoje zalety, wszystko to, co możesz teraz wykorzystać na własną korzyść.

Bo zarówno najgorsze, jak i najlepsze chwile w życiu powinno się przeżywać w towarzystwie. Razem z nimi cieszysz się każdą sekundą, przeżywacie każdą wspólną minutę, jakby miała ona być ostatnią. Dawcy szczęścia każdego dnia stanowią najlepsze, co mogłoby się nam przydarzyć.

Zostawiają po sobie ślad, ale nie ranią. To, co prawdziwa przyjaźń pozostawia to ślady tak głębokie, jak blizny na skórze, ale jednocześnie tak niewidoczne i przyjemne, jak pieszczoty.

Najlepsza przyjaciółka

Takich ludzi policzysz na palcach jednej ręki

Dawcy szczęścia to ludzie, których wybierasz sama. Z tego powodu podstawową sztuką jest wybrać ich dobrze. Jest ich niewielu w życiu, zazwyczaj można ich policzyć na palcach jednej ręki. Są jednak o wiele cenniejsze, niż mogłoby Ci się wydawać. To prawdziwi towarzysze w życiowej walce. Właśnie dlatego zasługują na nasze pełne uznanie.

Dlatego piszę te słowa. Po to, żebyś mogła zadedykować je osobom, które stanowią niezwykłą część Twojego życia i czynią Twój świat o wiele lepszym. Które znoszą Twoje potknięcia i pomagają Ci zrozumieć, że to tylko potknięcia. Sprawiają, że jesteś prawdziwą bohaterką Twojej własnej historii, dają Ci mega moce i wyzwalają zaufanie do samej siebie.

Doskonale wiesz, że zawsze będą z Tobą. Komunikują się z Tobą bez słów, jednym spojrzeniem. Bez strachu możesz mówić im jak bardzo je kochasz, nie boisz się odrzucenia. Taka przyjaźń pozwala na popełnianie błędów, które ostatecznie jeszcze bardziej ją wzmacniają.

Dawcy szczęścia! Wszystkim Wam mówię: wielkie dzięki!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.