Czy boisz się życia?

Jeśli boisz się żyć, nigdy nie zrealizujesz żadnego ze swoich marzeń.
Czy boisz się życia?
Gema Sánchez Cuevas

Przejrzane i zatwierdzone przez: psycholog Gema Sánchez Cuevas.

Napisany przez Yamila Papa

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Obawa przed życiem jest dość częstym, a jednocześnie często ukrytym zjawiskiem. Jeśli cierpisz z tego powodu, prawdopodobnie doświadczasz naprawdę głębokich uczuć, które są trudne do wykorzenienia. Strach będzie odgrywał wiodącą rolę w Twoim życiu. Czy boisz się życia?

Jeśli tak, to prawdopodobnie przestaniesz mieć nadzieje i marzenia. Oznacza to, że skutecznie przestaniesz żyć swoim życiem. Nie będziesz próbował osiągnąć więcej celów i nie będziesz realizował swoich marzeń. Nie będziesz chciał robić nic niezwykłego.

Strach przed życiem paraliżuje Cię do tego stopnia, że uniemożliwia Ci pójście naprzód.

Strach przed pójściem do przodu

Obawa przed życiem oznacza, że utknąłeś w jednym miejscu. Nie robisz żadnych kroków do przodu i nie ryzykujesz dla niczego ani nikogo. Wynika to z lęku, jaki wywołuje w Tobie podejmowanie decyzji.

Obawa przed życiem jest również równoznaczna z tym, że dajesz się ponieść tłumowi. Unikasz odmiennych myśli, aby uniknąć „niedopasowania się”.

czy boisz się życia

Strach przed życiem całkowicie Cię ogranicza. To tak, jakby patrzeć na świat zewnętrzny przez okno w Twoim domu i tak naprawdę nigdy nie z niego nie wychodzić. Nigdy się dobrze nie bawisz, nie chodzisz na spacery, nie kochasz, nie rozmawiasz, nie uśmiechasz się. Po prostu pozostajesz na tej pasywnej płaszczyźnie, gdzie nie ma miejsca na działanie, śmiech, ruch czy podejmowanie decyzji.

Niemniej jednak życie polega na spełnianiu marzeń. Oczywiście zmieniają się one przez całe życie, ale zawsze są w nas cele do osiągnięcia, nawet jeśli nie wierzysz, że istnieją.

Życie oznacza złamanie równowagi. To ulotne. Zawiera wszelkiego rodzaju emocje. To znaczy, że wykorzystujesz dobre czasy i uczysz się z tych smutnych.

Musimy podejmować ryzyko w tej bardzo krótkiej egzystencji, którą my, jako istoty ludzkie, mamy. Powinniśmy uciec z tych ścian i krat, które z jakiegoś powodu sobie narzucamy. Musimy poświęcić się byciu szczęśliwym. Przynajmniej szukać małych chwil szczęścia i radości.

Chcąc ruszyć dalej

Jeśli boisz się życia, pragnienie jest tym, co pozwala Ci kontynuować. To silnik, który Cię napędza. Pragnienie jest tym samym, co posiadanie nadziei, celów, celów i marzeń.

Kiedy walczysz o to, czego chcesz, nie ogranicza Cię strach. Żadna przeszkoda nie może Cię pokonać. Wykorzystujesz swoje lęki jako impuls, by iść naprzód i przezwyciężyć nawet niemożliwe.

Człowiek pokonujący przeszkody

Kiedy pozostajesz statyczny, stoisz w miejscu, nie robiąc ani jednego kroku naprzód, ponieważ boisz się konsekwencji lub pomyłki, popadasz w stagnację. Nie tylko nie robisz postępów, ale także powstrzymujesz od tego innych.

„Bez odwagi nic nie zyskujesz”.

-Anonimowy-

Nie ma emocji bardziej intensywnych niż te, które odczuwasz, gdy osiągasz coś po wielkim wysiłku. Nie ma większej ulgi przed snem niż świadomość, że pracowałeś wystarczająco ciężko, aby osiągnąć swój cel.

Nigdy nie znajdziesz większej przyjemności niż możliwość powiedzenia, że spełniłeś swoje marzenia. Swoim poświęceniem, odwagą i determinacją. Ponieważ nikt nie daje Ci nic za darmo. Co więcej, gdyby tak było, nie czułbyś się tak samo.

Życie bez strachu

Życie bez strachu oznacza prawdziwe życie. Aby to osiągnąć, musisz zmienić swoje nastawienie do codziennego życia. Zapytaj samego siebie, skąd się wzięły Twoje uczucia strachu, dlaczego się pojawiły. Zrozum, co doprowadziło Cię do miejsca, w którym jesteś dzisiaj. Dlaczego boisz się życia?

Możliwe, że wychowałeś się w niezwykle surowej rodzinie. A może doświadczyłeś ogromnego rozczarowania w swoim życiu miłosnym lub zawodowym. Zdrada, śmierć, uraz, poważny błąd, wszystko to może Cię sparaliżować.

Nie jest to jednak wystarczająca wymówka, by pozwolić, by dni mijały bez robienia czegoś innego. Pracuj nad tym, w razie potrzeby idź na terapię, porozmawiaj z kimś, kto jest dla Ciebie ważny. To bardzo istotne, aby nie zatracić się w negatywności.

Zanurz się we wspomnieniach i tym, co dzieje się w Twoim sercu. Uzewnętrzniaj to, co Ci się przydarzyło. Jeśli nie czujesz się komfortowo rozmawiając z kimś innym, stań przed lustrem i mów do siebie.

Usuń wszystkie warstwy bólu, które uniemożliwiają Ci kontynuowanie. Pamiętaj, że jesteś jedynym, który ma odpowiednie narzędzia, aby iść naprzód.

Kobieta, która boi się życia.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.