Coco Chanel - jej ciekawe cytaty

Coco Chanel - jej ciekawe cytaty

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

Jeśli widziałaś jakiś film o Coco Chanel to z pewnością identyfikowałaś się z nią w taki czy inny sposób. Tym bardziej jeśli jesteś kobietą. Coco Chanel stanowi inspirację dla wielu z nas – i to całkiem słusznie.

Była kobietą, która osiągała każdy postawiony sobie cel i przechodziła przez świat niczym burza. Wyznaczając normy jednocześnie była tą osobą, która najwięcej z nich łamała. Jej styl był formą feminizmu, sposobem na odzyskanie roli kobiet. Poprzez zaprojektowanie praktycznego stroju dla aktywnych i minimalistycznego garnituru wprowadziła spodnie do damskiego stylu.

Jej stylizacje są hołdem dla kobiet i feminizmu. Jej ciuchy na nowo pokazują nam, co oznacza bycie kobiecą i czym jest posiadanie atrakcyjnego i stylowego sposobu bycia. Udowadnia nam, że aby podobać się mężczyznom potrzeba czegoś więcej niż założenie gorsetu, czy bycie ostentacyjną.

W rzeczywistości jest jedyną projektantką mody, którą umieszcza się pośród 100 najbardziej wpływowych ludzi dwudziestego wieku. Była kobietą, lecz filozofem z natury. Najlepiej obrazują to jej błyskotliwe cytaty, którymi chcemy oddać jej hołd. Kobiecie, która bez wątpienia przekraczała granice.

10 najlepszych cytatów Coco Chanel

 1. Prostota jest kluczem do elegancji.” W czasach kiedy kobiety wyglądające jak lalki, uznawane były za symbole zmysłowości Chanel oponowała za nowym rodzajem piękna.
 2. Kobiety potrzebują piękna, aby kochali nas mężczyźni. Potrzebujemy też głupoty, aby móc kochać ich.” Cytat, który bez wątpienia nie przebiera w słowach. To właśnie lubi wiele kobiet oraz wielu mężczyzn…
 3. Aby być niezastąpionym trzeba zawsze być innym.” Bez wątpienia w naszym społeczeństwie przesiąkniętym konformizmem stylu zastosowanie się do tych słów z pewnością by nas nie zabolało.
 4. Pragnęłam miłości w okresie dzieciństwa. Każdego dnia myślałam o popełnieniu samobójstwa, choć w głębi duszy już byłam martwa. Ocaliła mnie wyłącznie moja duma.” Największym pragnieniem, a zarazem największa potrzebą ludzi jest kochać i być kochanym. Coco Chanel wiedziała jak ująć to w słowa.
 5. Jest pora na pracę i pora na miłość, ale nie ma czasu na nic innego.” Jeśli naprawdę się nad tym zastanowimy, to okaże się, że życie podsumować można w ten właśnie sposób.
 6. Zawsze żyłam w przekonaniu, że wszystko czego nie lubiłam miało swoje przeciwieństwo, które uwielbiałam.” Kolejna interesująca myśl, która każe nam skupiać się na pozytywnych rzeczach w naszym życiu. Czy można to nazwać wersją Chanel anegdoty o szklance w połowie pełnej, lub w połowie pustej?
  Królewna śnieżka
 7. Nie marnuj czasu na uderzanie w mur, z nadzieją, że zamieni się on w drzwi.” To prawda. Dlaczego nie lepiej zaakceptować rzeczy takie jakie są. Dlaczego by nie pogodzić się z tym, że inaczej nie będzie? Jeśli naprawdę potrafilibyśmy patrzeć na świat z innej perspektywy, to z pewnością bylibyśmy wiele szczęśliwsi.
 8. Kiedy zrozumiesz, że większość mężczyzn jest jak dzieci, to nic więcej nie musisz już wiedzieć.” Kolejny cytat poświęcony mężczyznom… bez komentarza!
 9. Najlepsze w życiu rzeczy są za darmo. Drugie w kolejności są niesamowicie drogie.” To jest bardzo prawdziwe. Co jest lepsze od uśmiechu dziecka: morze, perfumy, czy kwiaty?
 10. Upolowanie mężczyzny, który cię kocha nie czyni z ciebie łowczyni. Kiedy go złapiesz to przestanie być mężczyzną, natomiast stanie się lisem, który kolejnego dnia znajdzie dziurę i przez nią ucieknie.” W tym cytacie tkwi wiele prawdy. W tym akurat przypadku opisuje pozytywnie mężczyzn, to tak dla równowagi, aby nikt się nie zezłościł.

Mamy nadzieję, że ta nieznana strona jednej z najlepszych projektantek mody wszech czasów zaskoczyła cię i zainspirowała!


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.