Ciebie już nikt nie uwolni - handel ludźmi łamie życie

Ciebie już nikt nie uwolni - handel ludźmi łamie życie

Ostatnia aktualizacja: 16 maja, 2017

“Sprzedamy Ciebie i innych najlepszemu klientowi i będziesz robić dokładnie to, co on będzie chciał, żebyś robiła. Nie obchodzi mnie kim się staniesz, czyim jesteś synem czy córką, ojcem czy matką, bratem czy siostrą… Ty i Twoje ciało od tej chwili stają się marionetkami zła. Zrobimy z Ciebie tego, kogo postanowiliśmy z Ciebie zrobić.

Czy będzie to dla Ciebie wyniszczające, nieważne. Ważne, że się na Tobie wzbogacę. Od tej chwili jesteś na moje rozkazy. Nawet nie poznasz swojego pracodawcy. Masz mnie słuchać bezwarunkowo. Kiedy każę Ci się rozbierać, masz się rozebrać. Kiedy każę Ci współżyć, masz to zrobić.

Kiedy każę Ci pracować w polu, będziesz pracować w polu. Nie będziesz protestować, bo to jedyny sposób na to, żebyś dostałą porcję zupy, która utrzyma Cię przy życiu. 

Nie myśl, bo nie masz drogi ucieczki, narodziłaś się po to by być poniżaną. Niektórym klientom robi różnicę Twój kolor skóry, innym kolor włosów, dla innych ma znaczenie Twoja budowa ciała, a także płeć i wiek. Od tej chwili jesteś nikim. Pożegnaj się więc z wolnością.”

Przeczytaj również podobny artykuł: Twoja wolność kończy się tam, gdzie moja się zaczyna

Ciebie już nikt nie uwolni…

Może nie znasz innego życia i od dzieciństwa trafiałaś z rynku na rynek, wystawiona do obserwacji, jakbyś miała na sobie kod kreskowy. Zobaczysz, że jest Was mnóstwo, o różnym kolorze, wzroście, budowie i sprawności. Dobry wybór to podstawa do zaspokojenia klientów.

Przeczytaj również podobny artykuł: Syndrom szczęśliwego niewolnika – co to takiego?

Przyglądaj się im uważnie, bo całkiem możliwe, że niektórych z nich jutro już tu nie będzie. Przyjrzyj się uważnie, bo teraz Ci wytłumaczę co się stanie z tymi, które przeżyją…

Połowa będzie zgwałcona i torturowana, inne będą zastraszone w jeszcze brutalniejszy sposób, zamknięte w małym pomieszczeniu, w którym wyrządzi się im krzywdę. Będziesz pracować w warunkach cięższych, niż możesz sobie wyobrazić przez siedem dni w tygodniu całymi nocami. Nie myśl o odpoczynku, on nie jest dla Ciebie.

Możliwe, że wyrządzą Ci szkodę, stracisz jakąś część ciała, będą Cię bić, a Ty będziesz chciała własnoręcznie ich zabić. Nie licz na żadną pomoc medyczną, nie byłoby to dla nas opłacalne.

My chcemy zdobyć pieniądze, niezależnie od tego, co się Wam przytrafi. Będziesz żyć w terrorze przez każdą minutę dalszego życia. Będziesz marionetką w naszych rękach, a my żyjemy ze zła, które Ci będzie wyrządzone. Nie płacimy też żadnych podatków.

Przerażona kobieta

Skazuję Twoje życie na cierpienie, na brak wolności, na tortury i eksploatowanie, a ponadto obiecuję, że ten wyrok jest nieodwracalny. Mamy silnych wrogów, którzy czasem nas osłabiaj i być może się kiedyś uwolnisz, ale teraz jesteśmy dostatecznie silni, by do tego nie doszło.”

Przeczytaj również podobny artykuł: Przeszłość emocjonalna bólem teraźniejszości

Codzienna rzeczywistość milionów ludzi

Teraz zwracamy się do Ciebie nasz drogi czytelniku. Chcemy Ci powiedzieć, że również Ciebie może kiedyś spotkać opisany powyżej los. Twoi bracia, dzieci, przyjaciele, Ty sam. Dosłownie każdy może paść ofiarą grup przestępczych zajmujących się handlem ludźmi.

W rzeczywistości problem ten dotyczy obecnie ponad 27 milionów ludzi, którzy wyżej opisanego traktowania doznają na własnej skórze każdego dnia. Czy to w celu prostytucji, czy niewolnictwa, handel ludźmi stanowi codzienną rzeczywistość i powinniśmy być tego świadomi.

Przeczytaj również podobny artykuł: Ból czasem pomaga nam zrozumieć problemy świata

Podnieśmy więc nasze głosy za ich zaciśnięte gardła, za ich zmaltretowane ciała i za ich załamane dusze. Walczmy z zewnątrz, gdzie mamy takie możliwości. Chrońmy nieodpornych przed uprowadzeniem przez mafię i przed tymi, którzy ich kosztem chcą się szczycić luksusem.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.