Nie chcę Cię mieć dla siebie, chcę Cię mieć przy sobie

Nie chcę Cię mieć dla siebie, chcę Cię mieć przy sobie

Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia, 2017

Nie chcę Cię mieć dla siebie. Chcę Cię mieć przy sobie. Miłość nie oznacza posiadania. Jest raczej jednością dwóch zupełnie odrębnych osób, które mają pewne cechy wspólne i akceptują siebie nawzajem takimi, jakimi są. Miłość to dwie różne dusze, które spotykają się w podróży przez życie. W czasie, gdy zachowują swoją odrębność, wpadają na siebie zmierzając do wspólnego celu. 

Dlatego chcę Cię mieć przy sobie, a nie tylko dla mnie. Chcę byś żył własnym życiem i dzielił się życiem ze mną, bo w Twoim życiu nie istnieję tylko ja. Idziesz własnym szlakiem, ale Twój cel będzie identyczny z moim, będziemy podążać tą samą drogą.

W miłości każdy jest odpowiedzialny za to, co czuje, a ewentualną winą za to, co czuje nie powinien obarczać drugiej osoby. Nikt nikogo nie traci, ponieważ nikt nikogo nie posiada. Tak właśnie działa wolność. Mieć przy sobie to, co najważniejsze na świecie, ale bez posiadania tego na własność

-Paulo Coelho-

Chcę Cię mieć przy sobie – budowanie wspólnego wszechświata

Zbudujmy nasz wspólny wszechświat, gdzie będzie wystarczająco miejsca, by nasze planety mogły swobodnie krążyć, by nasze marzenia i cele mogły się realizować. Niech będzie to przestrzeń, w której będziemy opowiadać sobie jak przeżyliśmy dany dzień, jak było w pracy, jak było w naszych odmiennych światach. Miejsce, w którym wolność będzie nas czynić szczęśliwymi.

Ręce - chcę Cię mieć przy sobie

Stworzymy jeden wszechświat z równoległymi horyzontami, które pozwalają zachować odmienny punkt widzenia, które pozwolą na osobisty rozwój. Bo nie jesteśmy jedną osobą, ale dwiema różnymi. Uczymy się od siebie nawzajem. Dzielimy się naszym życiem, bo jesteśmy tak blisko, że o wszystkim możemy otwarcie sobie mówić, wiedząc co ta druga osoba o tym myśli.

Czasem przy pomocy samego spojrzenia wiemy, o co chodzi. Kiedy indziej, musimy co tłumaczyć słowami. Zawsze jednak chcemy wiedzieć co się dzieje w świecie partnera. Niezależnie od sposobu komunikacji, stanowią one formę okazywania sobie nawzajem miłości w sposób wolny. To właśnie wolność sprawia, że chcemy być razem. 

Chcę Cię mieć obok siebie, kiedy ocierają się nasze dłonie, a nerwy ściskają mój żołądek. Chcę Cię mieć obok siebie, by śmiać się z moich żartów, z mojego roztargnienia, czasem również z mojej głupoty. Żeby widzieć jak Ty się śmiejesz, ale również po to, by dzielić ten uśmiech z całym światem.

Bo chcę Cię mieć przy sobie, a nie dla siebie.

Chcę Cię szczęśliwego i niezależnego

Chcę Cię mieć przy sobie szczęśliwego i niezależnego, zwariowanego i uśmiechniętego. Chcę Cię, ponieważ jesteś właśnie taki, jaki byłeś zdobywając moje serce. Nie chcę byś był idealny, ponieważ i ja taka nie jestem. Chcę Cię widzieć szczęśliwym i dlatego szanuję to, co robisz, choć ja nie zrobiłabym tego samego. Ale to właśnie jest piękne. Nauczyć się, że w życiu nie istnieje jedna tylko droga.

Żyj, skacz, biegaj i bądź wolny. Jestem szczęśliwa widząc jak cieszysz się życiem, dosłownie każdą jego chwilą. Dziękuję za wywrócenie mojego świata do góry nogami. Za sprawienie, że rozumiem rzeczy, których wcześniej nawet nie spodziewałam się zrozumieć. Teraz jednak i mnie stały się one zrozumiałe, nabrały nowego znaczenia. Sprawiają mi one wielką radość.

Niezależność w świecie zwariowanym na punkcie posiadania wydaje się być szaleństwem. Jeszcze większym szaleństwem wydaje się jednak być próbowanie sprywatyzowania wolności.

Zakochani

Nie na własność…

To świetne uczucie wrócić do domu i mieć tam kogoś, komu można opowiedzieć wydarzenia z innego świata, w którym osoba ta nigdy się nie znajdzie. Uśmiechy, rady, głupoty zachodzące w naszych światach stanowią podstawę, na której możemy budować naszą własną rzeczywistość.

Rzeczywistość mająca głęboki sens przeżywana osobno, ale tylko wtedy gdy jesteśmy razem. Utrzymujemy naszą przestrzeń, w której wzajemnie się szanujemy, kochamy. Możemy się nią cieszyć. Nie jesteśmy więźniami tego, co partner robi, mówi, myśli. Nie musi tak być, bo kiedy jesteśmy razem, cieszymy się bardziej, niż wtedy, kiedy jesteśmy osobno.

Dlatego wiemy, że naprawdę się kochamy. Bo choć osobno jesteśmy szczęśliwi, wybieramy bycie razem, życie obok tej drugiej osoby. Tak właśnie cieszenie się tym, co najważniejsze na świecie, miłością u naszego boku, możliwe jest bez konieczności posiadania na własność. 

Szczęście jest po to, by się nim dzielić z innymi. To najlepszy sposób na życie. To świat, którym chcę się z Tobą podzielić. Świat pełen wolności, miłości szacunku i szczęścia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.