Ava Gardner i jej sławne cytaty, które warto poznać

Ava Gardner i jej sławne cytaty, które warto poznać

Ostatnia aktualizacja: 31 lipca, 2018

Hollywood zawsze uważano za wielką fabrykę gwiazd. W pierwszych dziesięcioleciach dwudziestego wieku miasto Los Angeles było tak przepełnione gwiazdami, że ich blask przyćmiewał nawet gwiazdy na firmamencie. Spośród tego blasku wyłoniła się młoda, wiejska dziewczyna, której zjadliwe i śmiałe reakcje zamknęły niejednemu usta. Mowa oczywiście o Avie Gardner.

Nieporównywalne piękno Gardner, arogancka postawa, pyskowanie i brak dobrych manier sprawiły, że stała się prawdziwą gwiazdą. Świat określał ją jako “najpiękniejsze zwierzę na ziemi” nawiązując do jej agresywności i charakteru.

Podobnie jak ona, jej sposób mówienia wydawał się sprzeczny z przyjętymi zasadami. Obrażała samą siebie, przyznawała się do upodobania do seksu i alkoholu, a jej brutalna szczerość często pakowała ją w kłopoty.

Podsumowując, słowa Ava Gardner są odzwierciedleniem jej sposobu bycia: twarda, szczera i bezpośredna. Cieszenie się nimi pomoże nam zastanowić się nad perspektywą własnego życia i tym, jak chcemy się na niej skupić.

Ava Gardner i jej cytaty

“Sława i pieniądze nie dają szczęścia. Jeśli nie masz szczęśliwego domu, nic nie znaczą”

Jednym z wielkich błędów Avy było niezałożenie rodziny. Na początku nie chciała mieć dzieci, ale później zdała sobie sprawę, że byłaby dobrą matką. Jej związki miłosne, zawsze toksyczne, pełne przemocy i niewierności (jeden z najbardziej znanych z Frankiem Sinatrą) również uniemożliwiły jej znalezienie kogoś, z kim mogłaby dzielić życie.

W jednym ze swoich ostatnich wywiadów stwierdził, że pomimo pieniędzy i popularności, nigdy nie osiągnęła pełni szczęścia.

Ava Gardner w czarnej sukience

Autodestrukcja i nadzieja

“Bez względu na wysiłki, jakie podejmuję, by się zniszczyć nadal udaje mi się przeżyć”

To jeden z cytatów Gradner przepełniony nadzieją. W pewnym sensie odzwierciedla tę zdolność do przezwyciężenia trudnych chwil. Mimo że źle się traktujemy i nie oceniamy siebie poprawnie, wszyscy mamy w sobie tę wewnętrzną siłę, która pozwala nam kontynuować w wielu przypadkach.

Tak naprawdę nikt nie przyjdzie, by nas uratować. Wszystko szłoby znacznie lepiej, gdybyśmy dbali o siebie i poświęcili sobie uwagę, na którą zasługujemy.

“Gdybym miała przeżyć moje życie ponownie, żyłabym dokładnie tak samo”

Gardner nigdy nie żałowała swoich decyzji. Była świadoma, że ciągle wpadała w kłopoty, że miała poważne problemy z władzą i że była bezlitośnie krytykowana przez najbardziej konserwatywne sektory. A jednak pod koniec życia doszła do wniosku, że jej to nie obchodzi.

Musisz zaakceptować Twoje doświadczenia i Twoją przeszłość. Nie ma znaczenia, że nie jesteś z tego dumny, jest częścią Twojego życia i częścią tego, kim teraz jesteś. Bez potknięć nigdy nie nauczylibyśmy się wstawać. Walcz, aby utrzymać się na powierzchni i bądź dumy z Twoich blizn.

Ava Gardner i ludzkie słabości

“Niektóre rzeczy, których najbardziej żałuję w moim życiu, zdarzały się gdy piłam”

Nadużywanie alkoholu może być bardzo niebezpieczne. Ava kochała świat nocy: muzyka i imprezy były częścią jej tożsamości. Częścią jej tożsamości był też alkohol i wszystko, co się z nim wiązało.

Podjęła wiele złych decyzji z powodu alkoholu. Ona sama dobrze wiedziała o tym, że ma problem i właściwie nigdy temu nie zaprzeczyła, odważnie przyznając, że mimo że wygląda jak bogini to ma też ludzkie słabości.

Ava Gardner

“Moje małżeństwa się rozpadły, ponieważ zawsze kochałam bardzo mocno, ale niezbyt mądrze”

Po raz kolejny Ava Gardner trafiła w sedno. Mimo że była kobietą bardzo pewną siebie i swoich umiejętności, musiała także poradzić sobie z niektórymi toksycznymi związkami. Wiele razy złamano jej serce, ale nigdy nie przestała wierzyć w miłość.

Była na tyle uczciwa, że otwarcie powiedziała, że zakochanie musi być przeżywane w pełni, ale ostrożnie. Zawsze musimy dokładnie przemyśleć działania, które zamierzamy podjąć, w przeciwnym razie możemy mieć problemy.

Znaczenie wytrwałości

“W życiu musisz wytrwać”

Jak dziewczyna wychowana na farmie stała się supergwiazdą? Nawet sama Ava tego nie zrozumiała. Nigdy nie zapomniała o swoim pochodzeniu, ale nauczyła się swobodnie funkcjonować w mieście.

Nie lubiła tkwić w niczym, co było szkodliwe lub puste. Często zmieniała miejsca zamieszkania, kraj i partnera. Oczywiście, wolna dusza taka jak ona nigdy nie byłaby w stanie utknąć w konwencjonalnym modelu życia.

Słowa Avy Gardner pokazują nam kobietę, która wyprzedziła czas i nigdy nie dbała o to, co mogą o niej pomyśleć inni. Zdawała sobie sprawę z własnych ograniczeń, ale także z jej zalet, co doprowadziło ją do tego, że stała się jedną z najsłynniejszych klasycznych aktorek wszech czasów.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.