5 pytań dla ugruntowania silnego związku

5 pytań dla ugruntowania silnego związku

Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia, 2020

W dzisiejszych czasach gdzie niezliczone ilości programów telewizyjnych oraz informacyjnych wmawiają nam, że konieczne jest posiadanie partnera, ciężko jest nie poddać się tej propagandzie.To nieprawda, że musimy mieć partnera, aby być szczęśliwymi. Jednakże wielu ludzi uważa romantyczną relację, za jedną spośród wspaniałych przyjemności i darów swojego życia. Dzisiaj zajmiemy się kwestią podstawowych pytań.

Pytań, jakie powinniśmy sobie zadać podczas tworzenia związku.

Kiedy zaczynamy nowy związek, niewielu z nas zastanawia się nad zadaniem paru pytań przed wykonaniem pierwszego kroku. Zadawanie pytań jest bardzo logiczne, zdrowe i mądre. Możemy wykorzystywać je jako odniesienie i przy ich użyciu kierować się doświadczeniami z przeszłości.

Dzięki tym pytaniom możemy uniknąć popełniania tych samych błędów. Dzięki nim związek będzie bardziej owocny dla obu stron.

Jak brzmi 5 pytań, które powinniśmy sobie zadać przed rozpoczęciem nowego związku?

1. Czy wróciłeś do równowagi emocjonalnej po poprzednim związku?

Najlepszym sposobem działania na nowej drodze jest wykonywanie wszystkiego krok po kroku. Oczywiście zaczynając nowy związek nie musisz mieć pewność, że pogodziłeś się emocjonalnie z ostatnią relacją i nie zostawiłeś niczego bez wyciągania odpowiednich wniosków. To pozwoli ci na zachowanie równowagi umysłu i serca.

To prawda, że każdy z nas radzi sobie z rozstaniem na inny sposób. Z pewnością jednak zgodzisz się ze mną, że wejście w nowy związek na czysto, bez zażyłości, emocji i uczuć z poprzedniego jest konieczne i fundamentalne. Co więcej twój partner zasługuje na to, abyś wiązała się z nim po rozwiązaniu swoich osobistych kwestii.

Zwierciadło

2. Czy na pewno chcesz rozpocząć nowy związek?

Jednym z najbardziej typowych błędów przy rozpoczynaniu nowej relacji jest wchodzenie w nią bez właściwego przygotowania. Nie możemy pozwalać sobie na uleganie naszym znajomym, czy po prostu na spotykanie się z kimś z błahego strachu przed samotnością.

Zadanie sobie tego pytania jest konieczne, aby upewnić się że chcesz odpowiedzieć na swoje prawdziwe potrzeby. Robiąc to zastanów się, czy jesteś gotów poświęcić się dla tej drugiej osoby.

Powinniśmy być jak najbardziej szczerzy. Musimy zachować w głowie wszystkie wady i zalety oraz rozumieć naszą obecną sytuację, jak i sytuację tej drugiej osoby. Daj sobie czas, aby dokładnie poznać jej potrzeby, co dzieje się w jej środku oraz czego tak naprawdę oczekuje.

Przeczytaj też artykuł: Wciąż wracałam, bo nie wiedziałam, jak odejść

3. Czy na pewno masz czas na nową relację?

Każdy związek wymaga czasu i energii, a co więcej poświęcenie dla twojego partnera. Dobrze jest pamiętać, że pierwszy etap relacji wymaga od nas dużo więcej pod każdym względem.

Bardzo zdrowe jest również upewnienie się, że obaj partnerzy mogą poświęcić swój czas. Czas ten jest potrzebny na osiągnięcie własnego, wyjątkowego zdrowia i dobrego samopoczucia emocjonalnego.

Jeśli twoja odpowiedź na to pytanie jest niejasna, jeśli w twojej głowie pojawiają się wątpliwości, to zatrzymaj się na chwilę. Zdecydowanie nie jest to najlepsza dla ciebie pora, aby rozpocząć nową romantyczną relację. Daj sobie trochę czasu. Wszystko w swoim czasie.

4. Czy darzysz tą osobę całkowitym zaufaniem?

Związek powstaje między dwoma osobami, a nie tylko wokół jednej. Najlepsze relacje opierają się na zaufaniu, miłości i szacunku. Są to gwiazdy, które stale powinny wam przyświecać i nigdy nie zachodzić. Dla obu partnerów konieczne będzie pamiętanie o tych wartościach oraz codzienna nad nimi praca.

Kobieta w stroju księżniczki

Zadanie sobie pytania, czy na pewno ufasz osobie, z którą chcesz układać sobie zdrowy i prawdziwy związek to podstawa. Absolutna konieczność. Jeśli pojawia się zwątpienie, czy brak zaufania, to to co nazywamy związkiem tak naprawdę nie istnieje.

5. Czy to naprawdę jest miłość?

Ostatnie pytanie jest najtrudniejsze w odpowiedzi, kiedy zastanawiamy się nad nową relacją. Związki są budowane na wielu różnych fundamentach.

Mogą pojawiać się z przyjaźni, namiętności, zwykłej więzi lub podobieństwa między dwojgiem ludzi. Zastanów się nad tym i spróbuj zlokalizować prawdziwe korzenie twoich uczuć. Koniecznie musisz zrozumieć co leży w twoim sercu i nie możesz po prostu dać się ponieść pociągowi fizycznemu, przyjaźni czy chwilowej iluzji.

To prawda, że nasze doświadczenie jest najlepszym nauczycielem i przewodnikiem podczas wchodzenia na nową ścieżkę. Nowy romantyczny związek może być fascynującym i cennym doświadczeniem. Miej na uwadze wszystko to, czego nauczyłeś się w przeszłości. Pomoże ci to zachować jasność uczuć oraz umożliwi ci rozpoczęcie nowego związku.

 


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.