Znalezienie inspiracji w dowolnym miejscu - oto kilka kluczy prowadzących do celu

Znalezienie inspiracji w dowolnym miejscu - oto kilka kluczy prowadzących do celu

Ostatnia aktualizacja: 10 listopada, 2019

Inspiracja jest stanem, który obejmuje aspekty poznawcze, emocjonalne i zaangażowania. Znalezienie inspiracji jest ważne, ponieważ daje silne poczucie dobrego samopoczucia i ma kluczowe znaczenie dla procesu twórczego.

Nie jest łatwo określić, czym dokładnie jest inspiracja. Jest to proces stymulowania umysłowego do robienia czegoś kreatywnego. Zatem znalezienie inspiracji polega na stworzeniu odpowiednich warunków do pojawienia się tej stymulacji.

Definicja może być piękna, ale wciąż nie jest zbyt konkretna. Inspirację można postrzegać jako sposób oddychania w informacji o życiu. Cały ten brak dokładności może skłonić Cię do myślenia, że ​​inspiracja jest złożonym, głębokim i wspaniałym zjawiskiem. A więc, jak możesz znaleźć inspirację? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

 „Idź śmiało w kierunku swoich marzeń. Żyj życiem, które sobie wymarzyłeś.”

Henry David Thoreau

Znalezienie inspiracji

Inspiracja jest stanem, w którym doświadczasz objawienia na temat istotnego aspektu życia lub samej rzeczywistości. To zjawisko intelektualne, które obejmuje wiedzę. Jednak wiąże się to również z prawdziwym szczęściem, które przekłada się na przekonanie, pragnienie lub pasję do przeprowadzenia określonego działania.

Szczęśliwa kobieta

Można powiedzieć, że inspiracja prowadzi do momentów absolutnej radości. To ciągle rosnąca siła, która otwiera Twój umysł i serce. Kiedy jesteś zainspirowany, czujesz prawdziwe i bezpośrednie połączenie z całym wszechświatem. Ból po prostu odchodzi i pozostaje tylko błogi pokój.

W rzeczywistości neuronaukowcy Marcos Jung-Beeman i Edward Bowden z Northwestern University i John Kounios z Drexel University opublikowali interesujące badania na temat inspiracji. Wyjaśnili, że udowodniono, że istnieje obszar mózgu, który dosłownie rozświetla się w pewnych momentach objawienia lub inspiracji.

Inspiracja i motywacja

Ludzie mają tendencję do mylenia inspiracji z motywacją, jednak to dwie różne rzeczy. Motywacja jest siłą, która popycha Cię do działania w celu uzyskania pewnego rodzaju korzyści lub uniknięcia bólu.

Innymi słowy, motywacja to dążenie do przyjemności i zapobieganie bólowi. Możesz czuć się zmotywowany do zrobienia czegoś, ponieważ myślisz, że dostaniesz to czego chcesz lub coś się stanie.

Z drugiej strony, inspiracja idzie o krok dalej. Kiedy jesteś zainspirowany, przyjemność i ból nie są tak ważne. To jest tak silna siła, która ​​sprawia, że wytrzymasz ból, ponieważ wynik jest tego wart. Inspiracja prowadzi do jeszcze większej nagrody. Sprawia, że ​​ludzie oddają życie za wolność lub znoszą wszelkie upokorzenia z danego powodu lub celu.

Sposoby na znalezienie inspiracji

Znalezienie inspiracji to proces, który wymaga dużego wysiłku i odporności. Istnieją jednak sposoby, aby się do niej zbliżyć i ostatecznie to osiągnąć. Pierwszy sposób to medytacja. Wykazano, że medytacja zmienia sposób działania mózgu. Ułatwia procesy tworzenia, które prowadzą do inspiracji.

Czytanie pozwala na znalezienie inspiracji

Czytanie książek fikcyjnych lub tworzenie sztuki to inne sposoby na znalezienie inspiracji. Wszystkie te działania przełamują zwykłą rutynę i ostatecznie prowadzą do nowych perspektyw. A te nowe perspektywy prędzej czy później prowadzą do głębokich objawień, które charakteryzują stany inspiracji.

Podstawowe znaczenie ma również uzyskanie wystarczającego odpoczynku. Staraj się dobrze wysypiać i od czasu do czasu pozwalaj swojemu umysłowi odpocząć. Wypróbuj nowe środowisko, gdy staniesz w miejscu. Zrób przerwę na czas nieokreślony, a następnie wróć do swoich działań. Pozwoli to znaleźć inspirację i zmienić Twoje spojrzenie na życie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Romo, M. (1997). Psicología de la creatividad. Barcelona: Paidós.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.