Zawsze wybieraj pozytywne nastawienie zamiast rezygnacji!

Zawsze wybieraj pozytywne nastawienie zamiast rezygnacji!

Ostatnia aktualizacja: 26 lipca, 2021

Kiedy przechodzisz przez trudny moment, najgorszą rzeczą, jaką możesz powiedzieć, co cię drażni, jest powiedzenie typu: “Zadbaj o pozytywne nastawienie! Nie martw się tym wszystkim, będzie dobrze! Ja też przeżyłem trudne chwile !…

I zawsze Ci w głowie wtedy rozbrzmiewa głosik, który chce odpowiedzieć: “Chciałbym Cię zobaczyć na moim miejscu!”. Choć akurat jest w tym cząstka racji – chodzi właśnie o pozytywne nastawienie…

Są sytuacje, w których dajemy z siebie to, co najlepsze, inne pojawiają się nieoczekiwanie lub są takie, jakich oczekiwaliśmy, ale z niepewnością.

Jak w tej opowieści, w której chłopiec raz po raz ostrzega ludzi przed przybyciem wilka, ale który nigdy tak naprawdę nie nadchodzi. To było tylko po to, żeby przestraszyć innych. Ale w końcu wilk nadchodzi, przynajmniej na chwilę.

„Pozytywne nastawienie rozwiązuje połowę każdego problemu”.
-Jorge González Moore-

Są chwile, kiedy jesteś tak wściekły na siebie, na świat, na komentarze innych, że pozytywne nastawienie może być bardzo trudne…

Kwiat wyrastający z betonu

To chwile, w których nie widzimy światła. A ostatnią rzeczą, jaką chcemy usłyszeć, są puste słowa lub bezużyteczne rady, które zawsze brzmią tak samo. Brzmią jak typowe słowa pocieszenia, w które nie wierzy nawet osoba, która je wypowiada.

Ale kiedy nie znajdujemy się w takich chwilach, może właśnie wtedy powinniśmy poświęcić czas i wykonać pracę nad tym, by odzyskać pozytywne nastawienie. Powinniśmy popracować nad sobą i nauczyć się być bardziej pozytywnymi. Bez poczucia przytłoczenia, krok po kroku.

Powinniśmy dokonać pewnych wewnętrznych zmian, które pomogą nam, gdy nadejdzie czas, kiedy naprawdę tego będziemy potrzebować. Jak szewc, który wzmacnia buty, gdy planuje długi spacer.

Te zmiany nastąpią, kiedy nadejdzie czas. Pomoże to złagodzić ewentualny cios. Tak jak te buty. Nikt nie jest nieomylni, ale każdy może sobie pomóc. Dlatego też, ponieważ wszystko zależy od nas, zdecydujmy się mieć pozytywne nastawienie.

Karteczki z emotikonkami

Co może nam pomóc mieć pozytywne nastawienie?

1. „Towarzystwo w okresie niedoli zmniejsza smutek ”.

To bardzo dobra fraza, z wyjątkiem części „ zmniejsza smutek”. Życie jest pełne rozczarowań dla każdego i jeśli przestaniesz patrzeć na siebie i spojrzysz wokół siebie, ujrzysz życie, które dla każdego jest pełne dobrych rzeczy i nie tak znowu dobrych. Nie tylko Ty przechodzisz przez złe chwile.

2. Wszystko ma rozwiązanie.

Wydaje się to głupie, ale powtarzanie tego zdania w myślach, gdy jesteśmy przygnębieni, może faktycznie spowodować, że wszystko się zmieni. Myślenie, że ta sytuacja jest tymczasowa, może nas bardzo odciążyć. Chociaż jasne jest, że musimy wdrażać w tym celu różne strategie, ponieważ rzeczy same się nie zmieniają.

3. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi.

Są ludzie, do których czujemy szczególne „uczucie”, którzy potrafią uleczyć nasze rany serdecznym uściskiem, kilkoma słodkimi słowami i tym szczególnym urokiem, który nie każdy ma. Przeżyj to wszystko razem z nimi, powiedz im, co się z Tobą dzieje i bądź szczery. Z pewnością poczujesz o wiele większą ulgę.

4. Znajdź własną oazę spokoju.

Każdy z nas ma własną oazę spokoju. Musisz tylko poszukać. Niektórzy znajdują głęboką pociechę w wyrażaniu swojego smutku poprzez taniec, muzykę lub pisanie. Inni wolą odpocząć na świeżym powietrzu, na wsi lub w górach… Chodzi o to, aby znaleźć miejsce, w którym cisza i spokój Twoimi towarzyszami.

Zawsze jest powód do uśmiechu

Oczywiście zdarzają się sytuacje ekstremalne, przez które nie każdy przechodzi i gdzie z pewnością każdy potrzebuje pomocy profesjonalistów. W obliczu przeciwności życia codziennego, choć czasami wydaje się, że chce Cię ono uderzyć, możesz w ten sposób uzyskać bardziej pozytywne nastawienie.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.