Zasługujesz na kogoś, kto naprawdę Cię kocha - uwierz w siebie!

Czasami poświęcasz się kochaniu kogoś, nie przestając się cały czas lepiej poznawać, doceniać i uczyć się kochać samego siebie. Problem polega jednak na tym, że kiedy nie kochasz siebie samego lub nie znasz się zbyt dobrze, relacje, które tworzysz z innymi ludźmi nie będą całkowicie autentyczne i szczerze. Czasami ludzie zakochują się w sobie, nie przestając mimo tego oceniać własnej wartości i tego, na co zasługują. Dowiedz się nieco więcej na ten ciekawy temat czytając ten artykuł!
Zasługujesz na kogoś, kto naprawdę Cię kocha - uwierz w siebie!
Cristina Calle Guisado

Napisane i zweryfikowane przez psycholog Cristina Calle Guisado.

Ostatnia aktualizacja: 27 grudnia, 2022

Czasami poświęcasz się kochaniu kogoś, nie przestając się cały czas lepiej poznawać, doceniać i uczyć się kochać samego siebie. Problem polega jednak na tym, że kiedy nie kochasz siebie samego lub nie znasz się zbyt dobrze, relacje, które tworzysz z innymi ludźmi nie będą całkowicie autentyczne i szczerze. Czasami budujesz związki, które nie są dla Ciebie dobre. Zamiast tego powinieneś być z kimś, kto naprawdę Cię kocha takim, jakim jesteś.

Dlatego właśnie znajomość siebie samego jest absolutnie niezbędna. Pomaga Ci cieszyć się dobrym samopoczuciem, a nawet może być siłą podtrzymującą zdrowe relacje. Pozwala Ci także zdecydować, co jest dla Ciebie dobre, co leży w Twoim najlepszym interesie i co wzbogaca Twoje życie osobiste lub zawodowe. Jednocześnie pozwala zidentyfikować sytuacje lub osoby, wobec których musisz być bardziej ostrożny.

Jedną z podstawowych zasad bycia szczęśliwym w otoczeniu innych ludzi jest bycie szczęśliwym z samym sobą. Skoro już to powiedzieliśmy, to musimy rozwinąć bardziej tę myśl. Otóż nie zapominaj o tym, że chociaż zasługujesz na kogoś, kto naprawdę Cię kocha, najpierw musisz doświadczyć tej miłości do samego siebie.

Zatem chcesz wyruszyć na spotkanie tej wspaniałej przygody, jaką jest miłość. I następnie cieszyć się nią w pełni i wspólnie z kimś Ci bliskim. Musisz zacząć tę podróż od odkrycia, kim jesteś, aby nauczyć się, jak kochać i szanować siebie samego. Tylko wtedy będziesz mógł zacząć zastanawiać się, czego naprawdę chcesz w związku.

Pamiętaj tylko, aby nie zapomnieć o jednej bardzo ważnej rzeczy. Po prostu musisz być gotów okazywać komuś tę samą miłość i szacunek, które chcesz otrzymać od kogoś innego. Czasami ludzie zakochują się w sobie, nie przestając mimo tego oceniać własnej wartości i tego, na co zasługują. Dowiedz się nieco więcej na ten ciekawy temat czytając ten artykuł!

„Akceptujemy tylko tę miłość, na którą naszym zdaniem zasługujemy”.
-Stephen Chbosky-

Zasługujesz na kogoś, kto naprawdę Cię kocha

Zanim przejdziemy dalej, przeczytaj z uwagą poniższe wersy.

„Zasługujesz na kogoś, kto patrzy Ci w oczy, kiedy do niego mówisz.
Zasługujesz na kogoś, kto nie męczy się, gdy Cię całuje.
I na kogoś, kto myśli o Tobie, gdy śpisz.
Zasługujesz na kogoś, kto Cię przytuli, kiedy będziesz smutny.
Zasługujesz na kogoś, kto sprawia, że się śmiejesz, a nie płaczesz z jego powodu.
I na każdy gest, każde spojrzenie, każdy uśmiech pełen miłości.
Zasługujesz na całą miłość, którą jesteś w stanie dać.
Zasłużyłeś na to każdym gestem, każdym spojrzeniem, każdym uśmiechem pełnym miłości, który okazałeś.
Zasługujesz na to dzięki cierpliwości, odwadze pełnej marzeń i sile, nawet jeśli jesteś rozczarowany.
Zasłużyłeś na to, że jesteś tym, kim jesteś, tylko za to, że jesteś sobą ”.
-Jokebec Vergara-

Zacytowany przez nas powyżej wiersz zatytułowany „Zasługujesz na kogoś, kto naprawdę Cię kocha”, przedstawia w skrócie to, na co naprawdę zasługujesz będąc w związku.

Zakochana para

Nie zapominaj jednak o tym, że każdy z nas jest inny. I dlatego też każdy musi być traktowany nieco inaczej, aby zapewnić sobie szczęście w swoim związku. Dlatego właśnie tak ważną kwestią jest to, by kochać swoją partnerkę tak, jak ona chciałaby być kochana przez Ciebie. I odwrotnie, musisz nauczyć ją kochać Cię tak, jak Ty chciałbyś być kochanym przez nią. A kluczem prowadzącym do tego celu jest wzajemna akceptacja.

Coś, czego praktycznie każdy z nas potrzebuje i czego chce, to czuć, że nasz partner jest do nas przywiązany, szanuje nas i czuje do nas miłość. To ten namacalny rodzaj miłości. Ta miłość, którą można zobaczyć za pomocą działań, a nie taka, która gubi się w pustych słowach.

„Miłość jest jak wiatr. Nie można jej zobaczyć, ale można ją poczuć”.
Nicholas Sparks

Ten właściwy ktoś: ten, kto naprawdę Cię pokocha

Skąd więc wiemy, kto jest dla nas tą „właściwą” osobą? Odpowiedź na to pytanie zdecydowanie nie jest łatwa. Życie jest pełne wzlotów i upadków, rozczarowań i chwil radości, a także momentów cierpienia. W rzeczywistości przez całe swoje życie poznasz na swojej drodze naprawdę wiele różnych osób. Ale kim jest ta właśnie osoba, która naprawdę jest dla Ciebie odpowiednia?

Ogólnie rzecz biorąc, właściwą osobą jest ten ktoś, kto chce i jest w stanie ofiarować Ci tę miłość, na którą zasługujesz i której pragniesz. Może Cię znaleźć, kiedy będziesz gotów dawać i otrzymywać miłość. Chociaż prawdą jest, że zdarzają się przypadki, w których ktoś inny uczy daną osobę odkrywania i kochania samego siebie.

Można zatem powiedzieć, że najważniejszą rzeczą poza samą miłością jest chęć wspólnego kroczenia przez życie. To budowanie relacji, pielęgnowanie ogrodu, który tworzysz na fundamencie miłości. To nie jest ścieżka, którą depczesz swoimi stopami. Zamiast tego robisz to sercem, wraz z codziennym wysiłkiem i troską o tę drugą osobę.

Ktoś, kto naprawdę Cię kocha, będzie rzucać Ci nieustannie to samo wyzwanie

Właściwa osoba będzie próbowała rzucić Ci wyzwanie każdego dnia. To wyzwanie będzie polegało na tym, abyś próbował być lepszą osobą, niż wczoraj. Postara się zmusić Cię do zmierzenia się ze swoimi obawami i podjęcia ryzyka. Ta osoba zaakceptuje Cię takim, jakim jesteś. Obejmuje to światło wewnątrz Ciebie, ale także cień. Będzie Cię wspierać, troszczyć się o Ciebie, a co najważniejsze, rozwijać się razem z Tobą. Nawet jeśli ten ktoś będzie musiał to robić we własnym tempie.

Udana relacja

Oboje musicie być więc gotowi znaleźć tę miłość. Ale poza tym musisz być w stanie być szczęśliwym na własną rękę, aby móc cieszyć się spełnionym życiem bez potrzeby partnera. Jeśli masz to wszystko, pragnienie wspólnego życia może stać się rzeczywistością.

Poza tym miłość, na którą zasługujesz, ta bliska miłość, która sprawia, że się rozwijasz i ewoluujesz jako osoba, może mieć pozytywny wpływ na innych. Tak czy inaczej, może to być przykład, który może pomóc innym uwierzyć w prawdziwą miłość. I to jest naprawdę cudowna rzecz.

Dlatego właśnie powinieneś najpierw odkryć samego siebie i zacząć kochać siebie. Tylko wtedy możesz zrobić to samo w przypadku kogoś innego. Nie ma bowiem na świecie nic piękniejszego niż pielęgnowanie pełnych szacunku więzi uczuciowych.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.