Wyobraź sobie, że już masz to, czego pragniesz

Wyobraź sobie, że już masz to, czego pragniesz

Ostatnia aktualizacja: 05 grudnia, 2017

Wszyscy czujemy się przytłoczeni gdy rozpoczynamy nowy projekt. Wątpimy, czy wszystko pójdzie dobrze, czy jesteśmy wystarczająco dobrzy, czy nie zawiedziemy ludzi, którzy są dla nas ważni. Stawiamy sobie takie pytania i powoli przejmują one nad nami władzę. Wyobraź sobie, że już masz to, czego pragniesz

Każdy człowiek mierzy się z jakimiś lękami, ale odważni ludzie potrafią ograniczać ich wpływ. Wyobraź sobie, co chcesz osiągnąć w życiu i zacznij walczyć już teraz, by to osiągnąć.

Wyobraź sobie – przyciągnij pozytywne nastawienie i nie przestawaj marzyć

Zanim zrobisz krok w przyszłość, wyobraź sobie, co chcesz w niej mieć. Nie ma znaczenia, ile czasu zajmie spełnienie twoich marzeń; ważna jest przede wszystkim walka o to, aby stały się rzeczywistością. Choć może wydawać się to trudne lub niemożliwe, warto spróbować. W rzeczywistości wielu aktorów, sportowców, naukowców i innych ludzi, których podziwiasz, z pewnością pomyślało tak samo w pewnym momencie swego życia.

“Nadziei nie można zjeść”, powiedziała.

“Nie można jej zjeść, ale możną ją żywić,” odpowiedział pułkownik.

Gabriel Garcia Marquez

Te osoby również zaczynały od niczego i dawały z siebie co najlepsze, aby osiągnąć swoje cele. Ale przed osiągnięciem celów wyobrażali je sobie. Oczywiście nie jest łatwo osiągnąć sukces, ale trzeba odrzucić zamartwianie się jak najdalej.

Dziewczynka z kwiatami w dłoni.

Marz o wielkich rzeczach i staraj się je osiągnąć za pomocą małych kroków. Bądź cierpliwy i proś o pomoc jeśli jej potrzebujesz. Ponieważ ci, którzy cię kochają, będą dumni, gdy zobaczą twój sukces. A jeśli nawet ci się nie uda to i tak będą cię bardziej cenili za pokonanie swoich wątpliwości.

Pomyśl tylko, gdyby nikt sobie tego nie wyobraził, dzisiaj nie mielibyśmy samolotów, by przetransportować nas z jednego kontynentu na drugi w ciągu zaledwie kilku godzin.

Kiedy coś pójdzie nie tak, miej plan awaryjny

Kiedy wyobrażasz sobie swoją idealną przyszłość, rzadko zdajesz sobie sprawę z tego, jak długa to może być droga. Zresztą nie tylko długa, ale prawdopodobnie i pełna przeszkód. Jednak aby to odkryć nie ma lepszego sposobu niż po prostu nią podążać i cieszyć się każdą lekcją, której uczysz się po drodze. Wyobraź sobie coś, a następnie stwórz.

Wszyscy wiemy, że “nikt nie powiedział, że to będzie łatwe”, a tak naprawdę niewiele rzeczy na tym świecie jest łatwych do osiągnięcia. Lekcje służą także temu, by uczynić nas silniejszymi i sprawić, że docenimy własny wysiłek. On może być większym powodem do dumy niż faktyczne osiągnięcie celu.

“Możemy rzucać kamieniami, narzekać na nie, potykać się o nie, wspinać się po nich lub z nich budować.”

-William Arthur Ward-

Nie poddawaj się i walcz z całych sił. Jeśli twoje marzenie będzie wyraźne, łatwiej będzie ci podjąć kroki w kierunku jego realizacji, nawet jeśli czasami trzeba będzie trochę zboczyć ze ścieżki. Ostatecznie to właśnie te rzeczy poddają twój talent testom. Musisz umieć mądrze określić, ile jesteś skłonny zaryzykować dla tego, czego pragniesz.

Przekształć swoje wyobrażenia w rzeczywistość

Teraz jesteś już gotowy; masz tego świadomość i odpowiednią siłę woli. Następnym krokiem jest zrobienie planu. Poświęć czas, aby pieczołowicie i z nadzieją go rozwijać. Twój sposób myślenia ma znaczenie, więc jeśli od początku wyobrażasz sobie swoje cele, twoje działania będą je kształtować.

Ciesz się podróżą i ludźmi, których ci przynosi, nie zapominając o sile wyobraźni unoszącej się nad twoimi działaniami i rezultatami.

Wyobraź sobie zapach - dziewczyna wącha kwiat.

Marz i wykonaj krok na przód, nawet jeśli będzie to coś najbardziej przerażającego z czym miałeś do czynienia. Ponieważ w momencie, w którym pokonasz strach poczujesz dumę i będziesz śmiał się z dawnego siebie – tego, który bał się podjąć kolejny krok.

“Po prostu nie poddawaj się próbując robić to, co naprawdę chcesz robić. Tam, gdzie jest miłość i inspiracja, raczej nie można popełnić błędu. “

-Ella Fitzgerald-

Jesteś już o krok bliżej tego, co sobie wymarzyłeś; kluczem jest podążanie ścieżką i patrzenie w przyszłość. Kiedy najmniej się tego spodziewasz, nie będziesz musiał już więcej się zastanawiać co robić, ponieważ twoje marzenie ożyje. To będzie już twoje życie, za którym goniłeś z tak wielkim wysiłkiem.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.