Wraz z urodzeniem dziecka otrzymujesz skarb

Wraz z urodzeniem dziecka otrzymujesz skarb

Ostatnia aktualizacja: 06 maja, 2017

Wraz z urodzeniem dziecka otrzymujesz w prezencie skarb, ponieważ w końcu masz przed sobą owoc tej ogromnej miłości jaką istota ludzka czuje wobec życia. Pojawienie się dziecka w Twoim życiu zmienia praktycznie wszystko.

Nadejście dziecka

Nadejście dziecka powinno być zawsze owocem miłości. Kiedy dwoje ludzi darzy się głębokim uczuciem, decydują się oni na obdarowanie świata owocem tej jedności. Pojawia się on w formie dziecka, które symbolizuje wszystko to, co jest piękne w związku miłosnym.

Nie chcemy jednak sugerować, że miłość między dwojgiem ludzi musi owocować wydaniem na świat dziecka.

Jeżeli pragniesz nowego istnienia z całej siły, życzysz sobie z głębi duszy zostawić jakiś ślad na tym świecie oraz uwielbiasz dzieci wraz z ich dziwacznościami i cudami, wtedy to maleństwo, które pojawi się w Twoim życiu będzie jedną z największych radości, jakiej możesz zaznać.

Dziecko zawsze powinno być upragnione. Narodziny to naturalna czynność, która służy przetrwaniu gatunku. Nie jest jednak czysto ewolucyjna. Ludzie uwielbiają wszystkiemu nadawać sens, mamy moc uczynienia narodzin dziecka symbolem tego, co w nas najlepsze i najpiękniejsze.

matka

Twoje dziecko już się urodziło

Kiedy Twoje dziecko już się narodzi, kochaj je tak mocno każdego dnia, jakby to miał być ten ostatni. Pojawia się ono na świecie okryte niewinnością niewiedzy. Jesteśmy jego rodzicami, opiekunami i obrońcami. Musimy chronić jego świadomość przed wszystkim co złe i negatywne wokół nas.

Naszą misją, oprócz bezwarunkowego kochania naszych dzieci, jest zarażanie ich pasją, aby chciały się uczyć i odkrywać. Dziecko posiada prawdziwą zdolność czynienia rzeczy prostszymi, niezwykłymi, nowymi.

Dla Twojego dziecka wszystko to, czego się uczymy, a co wydaje się zwykłe i przyziemne, dla niego jest prawdziwym odkryciem. Pomyśl o piracie, który w końcu znajduje skarb, od tak dawna poszukiwany. Dla nich wszystko jest magiczne, tajemnicze i zaskakujące. Istnieje świat, który trzeba zobaczyć i poznać.

Odgrodź się od negatywności

Niemniej jednak bardzo ważne jest usunąć wszystko, co negatywne i co niekorzystnie może wpłynąć na ich rozwój. Na odkrycie ludzkich przywar i nieszczęścia będzie zawsze czas. Pozwólmy naszym skarbom poczuć przez pierwsze lata życia naszą miłość, oddanie oraz zdolność do pokazania piękna tego świata.

Dziecko to spuścizna. Nasz sposób bycia, wykształcenie, geny oraz nastawienie do życia odzwierciedlają się w charakterze naszego maleństwa. Czy naprawdę chcemy, aby odziedziczyło ono po nas naszą niedolę, podłość czy zgryzoty?

Dziecko, które zaczyna odkrywać świat oraz swoje otoczenie, jest szczęśliwe. Przebiega je dreszcz zachwytu nad każdą rzeczą, której dotkną. Oczywiście nie możemy pragnąć, żeby zawsze tak pozostało i zatrzymać czas. Mamy jednak możliwość stworzenia świata, który pozwoli im żyć w pokoju, miłości, poczuciu szacunku i życzliwości.

dziewczynka

Świat dziecka

Żyjemy w świecie, który czasem bywa trudny i bolesny. Lecz one nie powinny płacić za nasze błędy.

Musimy chronić ich niewinność oraz zachwyt nad codziennością. Są naszym owocem, naszym skarbem. Naszą misją jest uchronienie ich przed dorastaniem w nieszczęśliwej, chorobliwej atmosferze przepełnionej rywalizacją.

Jeżeli przyjrzymy się bliżej tej niefrasobliwej niewinności dziecka, my, dorośli, możemy się więcej od niego nauczyć, niż vice versa. Przechodzą przez każdy dzień z uśmiechem. Fascynują się lotem motyla oraz tym cudem, jakim jest smak lodów czekoladowych. Czy nie umyka Ci piękno tych najprostszych rzeczy?

Nasz skarb powinien być chroniony oraz kochany, bardziej niż cokolwiek innego na świecie. Jest najpiękniejszym zjawiskiem, jaki może stworzyć człowiek. Niewinne życie, które każdego dnia kocha nas bezwarunkowo. A naszym zadaniem jest odwzajemnić tą miłość z całą naszą mocą.

Nigdy nie zapominaj. Wraz z wydaniem na świat dziecka, otrzymujesz skarb. Nie ma zbyt wiele rzeczy w życiu, które mogłyby być piękniejsze lub ważniejsze. Ciesz się oraz dbaj o nie, ponieważ jest pełne magii.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.