Źródło wsparcia jest potrzebne każdemu z nas

Ostatnia aktualizacja: 21 listopada, 2017

Podobnie jak w pewnej opowieści o dinozaurze, istnieją ludzie, którzy są zawsze gotowi dać nam źródło wsparcia.  Są dla nas jak gwiazdy wskazujące północ, kiedy nie możemy znaleźć właściwej drogi. To ludzie noszący w sobie światło, które prowadzi nas i towarzyszy nam, nawet gdy nie ma ich obok nas.

Źródło wsparcia chroni nas, gdy znajdujemy się w niebezpieczeństwie i zawsze chętnie pomaga, kiedy tego najbardziej potrzebujemy. Służy nam za stały grunt. Jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze możemy liczyć na jego wsparcie i życzliwość.

„Kiedy się obudził, dinozaur wciąż tam był”.
Monterroso

Moje źródło wsparcia

Każdemu z nas potrzebne jest źródło wsparcia, na którym można się wesprzeć, gdy się potkniemy. To źródło wsparcia tworzą nasi bliscy. Są podstawą, która stabilizuje nas w chwilach kryzysu i daje nam siłę potrzebną do kontynuowania naszych przedsięwzięć.

Siła siostry, bezwarunkowa miłość partnera lub niewyczerpane wsparcie przyjaciela. To wystarczy, aby stłumić wstrząsy i drżenie, których nieuchronnie doświadczamy w ciągu naszego życia.

„Daj mi punkt podparcia, a ja poruszę świat”.
-Archímedes-

Chociaż walczymy i staramy się poradzić sobie z codziennymi trudnościami, czasami osłabiają nas porażki odniesione w pewnych okolicznościach. Upadek jest nieunikniony, ale ludzie, którzy są dla nas jako źródło wsparcia sprawiają, że o wiele łatwiej jest ponownie stanąć na nogi i iść naprzód.

Możesz na mnie liczyć

Do nawiązania jakiejkolwiek relacji są potrzebne co najmniej dwie osoby. Więzy, które tworzymy z ludźmi, których kochamy, są obustronne. Nie chodzi o jednokierunkową zależność, ale o rodzaj drogi dwukierunkowej.

Tak więc, wkraczając na tę ​​wspólną drogę, nawet jeśli ktoś wybiera swoją własną ścieżkę, zawsze możemy znaleźć go po naszej stronie. A kiedy ta osoba odwraca się, aby nas szukać, my zawsze tam na nią czekamy. Ponieważ, chociaż czasami możemy się załamać, przyrzekliśmy sobie szukać siebie w potrzebie.

Nie potrzebujemy słów

Nie musisz plątać się w niekończącym się łańcuchu słów ani nawet w ciągłe powtarzanie „kocham Cię”, aby przekazać, co czujesz. Czasami słowa nie są potrzebne, aby porozumieć się z tą drugą osobą. Wystarczy słowo, gest lub spojrzenie, aby ta osoba zrozumiała, ile naprawdę dla Ciebie znaczy.

Jeśli Wasze śmiechy są bardziej dźwięczne, gdy jesteście razem, łatwo Wam dostrzec, kiedy w oczach drugiej osoby pojawia się smutek lub radość, a prosty gest wystarczy, aby wszystko zrozumieć. Jeśli jesteś w gotowości, kiedy ta osoba Cię szuka i jeśli ona czeka na Ciebie, kiedy jej potrzebujesz, dostrzeż to szczęście. J​esteś jak dinozaur ze wspomnianego opowiadania Monterroso, które uczy nas, że każdemu jest potrzebne źródło wsparcia.

To może Cię zainteresować ...
Piękno umysłuRead it in Piękno umysłu
Pomoc – czasami najlepsza to pozwolić komuś samemu rozwiązać problem

Uważamy, że pomoc jest przejawem dobroci i solidarności, ale w rzeczywistości często zamiast pomagać, uniemożliwiamy rozwój i stawienie czoła problemom.