Źródło wsparcia jest potrzebne każdemu z nas

Źródło wsparcia jest potrzebne każdemu z nas

Ostatnia aktualizacja: 21 listopada, 2017

Podobnie jak w pewnej opowieści o dinozaurze, istnieją ludzie, którzy są zawsze gotowi dać nam źródło wsparcia.  Są dla nas jak gwiazdy wskazujące północ, kiedy nie możemy znaleźć właściwej drogi. To ludzie noszący w sobie światło, które prowadzi nas i towarzyszy nam, nawet gdy nie ma ich obok nas.

Źródło wsparcia chroni nas, gdy znajdujemy się w niebezpieczeństwie i zawsze chętnie pomaga, kiedy tego najbardziej potrzebujemy. Służy nam za stały grunt. Jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze możemy liczyć na jego wsparcie i życzliwość.

„Kiedy się obudził, dinozaur wciąż tam był”.
Monterroso

Moje źródło wsparcia

Każdemu z nas potrzebne jest źródło wsparcia, na którym można się wesprzeć, gdy się potkniemy. To źródło wsparcia tworzą nasi bliscy. Są podstawą, która stabilizuje nas w chwilach kryzysu i daje nam siłę potrzebną do kontynuowania naszych przedsięwzięć.

Siła siostry, bezwarunkowa miłość partnera lub niewyczerpane wsparcie przyjaciela. To wystarczy, aby stłumić wstrząsy i drżenie, których nieuchronnie doświadczamy w ciągu naszego życia.

Ludzie z Księżycem na linie

„Daj mi punkt podparcia, a ja poruszę świat”.
-Archímedes-

Chociaż walczymy i staramy się poradzić sobie z codziennymi trudnościami, czasami osłabiają nas porażki odniesione w pewnych okolicznościach. Upadek jest nieunikniony, ale ludzie, którzy są dla nas jako źródło wsparcia sprawiają, że o wiele łatwiej jest ponownie stanąć na nogi i iść naprzód.

Możesz na mnie liczyć

Do nawiązania jakiejkolwiek relacji są potrzebne co najmniej dwie osoby. Więzy, które tworzymy z ludźmi, których kochamy, są obustronne. Nie chodzi o jednokierunkową zależność, ale o rodzaj drogi dwukierunkowej.

Pluszowe misie w uścisku

Tak więc, wkraczając na tę ​​wspólną drogę, nawet jeśli ktoś wybiera swoją własną ścieżkę, zawsze możemy znaleźć go po naszej stronie. A kiedy ta osoba odwraca się, aby nas szukać, my zawsze tam na nią czekamy. Ponieważ, chociaż czasami możemy się załamać, przyrzekliśmy sobie szukać siebie w potrzebie.

Nie potrzebujemy słów

Nie musisz plątać się w niekończącym się łańcuchu słów ani nawet w ciągłe powtarzanie „kocham Cię”, aby przekazać, co czujesz. Czasami słowa nie są potrzebne, aby porozumieć się z tą drugą osobą. Wystarczy słowo, gest lub spojrzenie, aby ta osoba zrozumiała, ile naprawdę dla Ciebie znaczy.

Para oczu

Jeśli Wasze śmiechy są bardziej dźwięczne, gdy jesteście razem, łatwo Wam dostrzec, kiedy w oczach drugiej osoby pojawia się smutek lub radość, a prosty gest wystarczy, aby wszystko zrozumieć. Jeśli jesteś w gotowości, kiedy ta osoba Cię szuka i jeśli ona czeka na Ciebie, kiedy jej potrzebujesz, dostrzeż to szczęście. J​esteś jak dinozaur ze wspomnianego opowiadania Monterroso, które uczy nas, że każdemu jest potrzebne źródło wsparcia.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.