Uzdrawiająca miłość - uczucie pojawiające się po rozczarowaniu

Uzdrawiająca miłość pojawia się w twoim życiu tylko wtedy, gdy jesteś gotów na to pozwolić. To spontaniczne tworzenie intymności, które sprawia, że czujesz się naprawdę dobrze.
Uzdrawiająca miłość - uczucie pojawiające się po rozczarowaniu

Napisany przez Edith Sánchez

Ostatnia aktualizacja: 21 października, 2022

Uzdrawiająca miłość pojawia się w twoim życiu, aby pokazać ci, że pomimo wszystkich porażek i rozczarowań, miłość jest opłacalną inwestycją. Rozpoznajesz ten rodzaj miłości, ponieważ sprawia on, że czujesz się pewnie i optymistycznie. Również dynamika związku prowadzi cię do rozwoju i pragnienia bycia lepszym człowiekiem.

Największym wkładem, jaki może wnieść uzdrawiająca miłość, jest poprawa zdrowia psychicznego. W rzeczywistości, choć niekoniecznie jest to celem samym w sobie, ktoś, kto oferuje uzdrawiającą miłość, pomaga ci przezwyciężyć dawne rany, nietolerancję i udrękę. Zapewnia ci spokój, który można łatwo przenieść na inne obszary twojego życia.

Nie zawsze rozpoznajesz uzdrawiającą miłość od pierwszego wejrzenia. Rzeczywiście, takie osoby nie pojawiają się z etykietą na czole. Co więcej, w przeciwieństwie do namiętnej miłości, w której zwykle tworzy się więź już od pierwszej chwili, uzdrawiająca miłość rośnie stopniowo. Musisz być przygotowany na to, aby to rozpoznać, powitać i pracować nad tym uczuciem.

Miłość, którą malują ślepo, jest widząca i wnikliwa, ponieważ kochający widzi rzeczy, których obojętny nie widzi i dlatego kocha ”.

-Jose Ortega i Gasset-

Obejmująca się para
Istnieją relacje, które pomagają nam się rozwijać i być lepszymi osobami.

Uzdrawiająca miłość – rany i braki

Ludzki umysł jest złożony i działa z niepokojącą logiką. Wiele osób nosi w sobie rany z dzieciństwa. To dlatego, że nie otrzymali oni uczucia, którego potrzebowali w dzieciństwie, lub zostali wykorzystani. W idealnie zrównoważonym świecie przykrości z dzieciństwa powinny zostać zaleczone i zrekompensowanie. Tak jednak niestety nie jest.

W rzeczywistości te rany i niedociągnięcia z dzieciństwa często mają wystarczającą wagę, by zepsuć budowane przez nas więzi emocjonalne, bez względu na to, czy są to przyjaźnie, czy związki. Jeśli doświadczysz takich sytuacji, możesz poczuć się tak, jakbyś został przeklęty lub skazany na jakiś okropny rodzaj kary czy emocjonalnego więzienia. Zastanawiasz się, dlaczego nie możesz znaleźć szczęścia.

Odpowiedź na to pytanie zwykle znajduje się w tobie, głównie w twojej podświadomości. Choć nie zdajesz sobie z tego sprawy, często te rany i niedociągnięcia mogą się uwidocznić w sposobie, w jaki odnosisz się do innych. Nie zauważasz tego, ale na różne sposoby wysyłasz do swojego partnera wiadomości, takie jak „Uratuj mnie”, „Nadaj sens mojemu życiu” itp. Możliwe też, że ciągle się z nim kłócisz, aby zemścić się za przeszłość, lub aby ostatecznie ukoić twoje wewnętrzne zranione dziecko.

Uzdrawiająca miłość

Nie można zbudować zdrowego związku, jeśli nie jesteś świadomy długów emocjonalnych, których nie uregulowałeś w przeszłości. Z tego powodu możesz wielokrotnie znaleźć się w toksycznych związkach lub ciągle doświadczać złamanego serca bądź uczucia porzucenia. Możesz jednak wierzyć lub nie, ale prawdopodobnie wszystko zależy od Ciebie.

W rzeczywistości w tym złożonym kontekście pojawia się uzdrawiająca miłość. Ten rodzaj miłości nie sprawi, że spełnią się twoje fantazje. To raczej miłość, która pomoże ci lepiej radzić sobie z własną rzeczywistością. Problem polega na tym, że nie zawsze będziesz przygotowany na przyjęcie tego wspaniałego prezentu.

Musisz być świadomy dwóch kwestii. Po pierwsze, nosisz w sobie pewne braki i nierozwiązane konflikty. Po drugie, wiele z twoich miłosnych fantazji się nie spełni, ponieważ tym właśnie są: fantazjami. Jeśli nie jesteś świadomy tych dwóch aspektów, jest bardzo prawdopodobne, że nie będziesz w stanie doświadczyć uzdrawiającej miłości.

Ona i on. Uzdrawiająca miłość.
Uzdrawiająca miłość pomaga lepiej stawić czoła rzeczywistości.

Uzdrów i pozwól się uzdrowić

Jedynym sposobem, aby uzdrawiająca miłość pojawiła się w twoim życiu, jest dbanie o siebie. Najpierw musisz poznać swoje wnętrze. Oczywiście prawdopodobnie myślisz, że znasz siebie, ale w rzeczywistości nie wiesz, dlaczego tak bardzo boisz się zakochać. Nie wiesz też, dlaczego stajesz się tak zazdrosny lub złościsz się na swojego partnera, ponieważ czujesz, że nie daje ci wszystkiego tego, czego potrzebujesz i pragniesz. W rzeczywistości usprawiedliwiasz te zachowania, ale ich nie rozumiesz.

Niezwykle ważne jest również, aby wiedzieć, czego można oczekiwać od miłości. Musisz zdać sobie sprawę, że niekoniecznie sprawi ona, że będziesz szczęśliwy na zawsze. Potrzeba pracy, cierpliwości i tolerancji, aby stać się głębokim i stabilnym. Może trudno ci w to uwierzyć, ale kiedy staniesz się naprawdę świadomy tego wszystkiego, uzdrawiająca miłość zapuka do twoich drzwi.

Dzieje się tak, ponieważ będziesz już gotowy, aby nie projektować swoich niezaspokojonych potrzeb, kompleksów i złości na inną osobę. Będziesz w stanie zbudować zdrową relację, która pomoże ci zrównoważyć twoją subiektywność. Pozwoli ci również zweryfikować, że istnieją inne sposoby doświadczania miłości i poczujesz, że wszystko będzie dobrze. Tak właśnie wygląda uzdrawiająca miłość. To cudowne i przemieniające uczucie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Aragón, R. S. (2007). Significado psicológico del amor pasional: lo claro y lo obscuro. Revista Interamericana de Psicología/Interamerican Journal of Psychology41(3), 391-402
  • Cyrulnik, B. (2020). El amor que nos cura. Editorial Gedisa.
  • Moreno, I. Y. L., Castillo, J. L. B., Vargas, C. A. M., & Zúniga, F. S. (2019). Influencia de las carencias afectivas en las relaciones de pareja en mujeres universitarias. Revista Científica de FAREM-Estelí, (32), 75-84.
  • Stamateas, B. (2012). Heridas emocionales: sanar el pasado para un mañana mejor. B De Books.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.